اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

ترفندهای آموزشی برای رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

 رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی با اعمال ترفند هایی و با رعایت یکسری اصول ساده و راحت امکان پذیر است. معمولا مشکل گیر کردن کاغذ در انواع چاپگر ها وجود دارد و کاربرانی که با دستگاه های چاپ کار می کنند، حداقل یک بار با چنین مشکلی روبه رو شده اند. در شرایطی که مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی بسیار حاد و شدید است، معمولا پای نقص های مکانیکی و الکتریکی در مین است که باعث فید نادرست کاغذ می شوند؛ در این صورت فقط باید به یک نمایندگی معتبر تعمیرات دستگاه کپی مراجعه کنید تا مشکل را حل کند، اما در بیشتر موارد می توان کارهایی را برای پیشگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی انجام داد.

بسیاری از کاربران باهوش برای ممانعت کردن از رویارویی با چنین مشکلی به دنبال راه حل ها و ترفندهایی برای رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی هستند. از همین جهت در این مقاله تلاش کرده ایم که این راه ها و ترفند ها را برای شما شرح دهیم تا در کنترل و مدیریت این مشکل به کاربرانمان کمک کرده  باشیم. همراه ما باشید.

مهمترین ترفند ها برای رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

1. نگهداری کاغذ ها در مکان های گرم و خشک

رطوبت کار شما را خراب و عملکرد دستگاه کپی را خراب تر می کند. لذا یکی از راه های پیشگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی این است که کاغذ ها را در جای خشک و گرم نگهداری کنید. زمانی که کاغذ در سینی کاغذ رها می شود یا به طور نادرست در محیطی مرطوب نگهداری می شود، رطوبت ناشی از هوا در الیاف آن نفوذ می کند و مشکلاتی را دامن می زند.

رطوبت منجر می شوند که رولرهای فیدر بر روی کاغذ بلغزند، زیرا کاغذهای خیس و مرطوب در سینی کاغذ به هم می چسبند و همین امر باعث می شود دستگاه کپی نتواند کاغذها را به درستی از هم جدا کند. همچنین رطوبت منجر به مجعد شدن کاغذ ها هم می شود که در نتیجه آن کاغذ نمی تواند مسیر درستی را در دستگاه دنبال کند.

2. از کاغذ های با کیفیت استفاده کنید

کاغذ هایی که درجه کیفی پایینی دارند، بدون شک در دستگاه شما گیر می کنند. پس برای پیشگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی حتما کاغذ هایی را تهیه کنید که کیفیت آنها تایید شده باشد. کاغذ های بی کیفیت و کم کیفیت باعث می شوند که ذرات اضافی کاغذ در داخل جمع شوند و همین عامل منجر به گیر کردن کاغذ و کیفیت پایین تصاویر می شود.

لذا برای پیشگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی هرگز از کاغذ های بی کیفیت و کاغذ های بازیافتی استفاده نکنید تا در فید مشکلاتی ایجاد نشود.

3. کاغذ مخصوص دستگاه کپی را تهیه کنید

وزن توصیه شده برای کاغذ ها به منظور استفاده آنها در چاپگر ها عموما 80 گرم است. شما حتما باید از کاغذی استفاده کنید که مخصوص استفاده در دستگاه کپی و محصولات لیزری باشد. کاغذهای مرتبط با دستگاه های جوهر افشان نباید در این دستگاه ها استفاده شوند، زیرا نه تنها باعث گیر کردن کاغذ می شوند بلکه می توانند به اجزای داخل دستگاه نیز آسیب برسانند.

4. کاغذ را درست و با دقت در دستگاه قرار دهید

ساده ترین کاری که برای پیشگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی می توانید انجام دهید، این است که کاغذ ها را درست در جایگاهشان قرار دهید. بارگذاری نادرست یک کاغذ می تواند مشکلات بسیار زیادی را منجر شود. کاغذ باید به طور مستقیم وارد دستگاه شود و حتی در سینی نیز به طور مناسب قرار گیرد. هرگز بیش از حد کاغذ در سینی قرار ندهید.

یک باور اشتباه در مورد رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی این است که جدا کردن کاغذها از هم و جلوی باد قرار دادن آنها قبل از قرار دادنشان در سینی کاغذ به پیشگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی کمک می کند، در صورتی که اینگونه نیست. زیرا با این کار استاتیک بیشتری بین ورقه های کاغذ ایجاد می شود و آنها را به هم می چسباند. پس هرگز از این ترفند برای پیشگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی استفاده نکنید. همچنین توصیه می کنیم حتما به این نکته نیز توجه کنید که کاغذ برند شما علامت first print side را دارد یا خیر. به دلیل فرایندهایی که در تولید کاغذ رخ می دهد، اگر بتوانید این نوع کاغذها را رو به بالا بارگذاری کنید، نتیجه بهتری خواهید داشت.

یک مرکز متخصص به نام مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران متخصص ترین و حرفه ای ترین مرکز فعال در کشور است که در زمینه فروش و تعمیرات تجهیزات الکترونیکی و هوشمند خدمات ارزنده و مفیدی به کاربران خود ارائه می دهد. مرکز تعمیرات فتوکپی با داشتن شعب متعدد در تهران و استان البرز خدمات رسانی را سهولت بخشیده است و در اسرع وقت به همه کاربران نیازمند سرویس های لازم و مورد نیازشان را ارائه می دهد. می توانید از بالای همین صفحه آدرس شعب و شماره های تماس را بیابید.

امتیاز شما به این نوشته