021-62948

اشتراک گذاری

اورلود کولر گازی چگونه برطرف می شود؟

تا بحال عبارت اورلود کولر گازی را شنیده اید؟ آیا می دانید منظور از اورلود چیست؟ آیا اورلود یک ایراد عملکردی است؟ چگونه می توان این مشکل را برطرف کرد؟ در ادامه این مطلب، پاسخ تمام این سوالها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. کولر گازی قطعات بسیاری دارد که هریک از آنها، با عملکرد خاص خود، نقش اساسی در روند کاری دستگاه دارند. اورلود، یکی از این قطعات است که وقتی سيم پيچ کمپرسور کولر گازی  بیش از حد داغ می شود، مسير جريان اصلي را قطع می کند.

به نوعی می توان اورلود را یک کلید حرارتی دانست که در لوازم الکترونیکی و برقی برای جلوگیری از آسیب به آن‌ها و سوختن و خطرات احتمالی تعبیه شده است. گاهی شرایطی در کولر ایجاد می شود که موجب اورلود کردن کمپرسور و مختل شدن عملکرد دستگاه می شود. در ادامه ضمن بررسی دلایل اورلود کولر گازی و حالت های مختلف آن، شما را با نحوه برطرف کردن این ایراد آشنا خواهیم کرد.

اورلود کولر گازی

دلایل اورلود کولر گازی

در حالت کلی باید گفت که اورلود کولر گازی، همیشه هم منفی و به معنای بروز یک آسیب در این دستگاه نیست. گاهی حتی این مساله، از سوختن موتور کولر گازی نیز جلوگیری می کند. با این حال، اورلود تحت شرایطی، می تواند یک مشکل بسیار مهم تلقی شده و بخش های مختلف کولر را معیوب نماید. دلایل مختلفی برای اورلود در کولرهای گازی وجود دارد.

عواملی همچون زیاد بودن گاز تزریق شده به کولرگازی، افزایش فشار کمپرسور، آلودگی کندانسور، ولتاژ پایین یا وجود نوسان در برق ورودی به کولر گازی، خرابی کمپرسور، خرابی خازن ها، ایراد در سیم پیچی کولر و انسداد لوله مویین، از جمله دلایل اصلی اورلود کولر گازی به شمار می روند. باید بدانید که اورلود در این شرایط، اتفاق خطرناکی است و تداوم آن می تواند منجر به بروز مشکلات جدی در کولر و حتی از کار افتادن دستگاه شود. بنابراین به محض دیدن علائم اورلود، برای برطرف کردن مشکل با یک تعمیرکار مجرب و ماهر تماس بگیرید.

آشنایی با علائم اورلود کولر گازی

برای تشخیص حالت اورلود در کولر گازی می توانید به دو روش عمل کنید. راحت ترین کار این است که بدنه کمپرسور را بررسی کنید. اگر بدنه این قطعه حرارت بالایی داشت، به احتمال زیاد کمپرسور اورلود کرده است. با تست پایه های کمپرسور کولر گازی هم می توانید متوجه شوید که آیا دستگاه دچار اورلود شده یا نه.

البته این کار باید با اهم متر انجام شود و کاربران عادی قادر به انجام آن نیستند. در چنین حالتی اگر پایه c  به الباقی پایه ها راه نداد، یعنی کولر گازی شما دچار حالت اورلود شده و یا کمپرسور آسیب دیده است.

چگونه مشکل اورلود کولر گازی را برطرف کنیم؟

چگونه مشکل اورلود کولر گازی را برطرف کنیم؟

اگر در تست های اولیه مشخص شد که کولر یا اسپلیت دچار وضعیت اورلود شده است، باید هرچه زودتر برای رفع این مشکل کاری انجام دهید. آنچنان که در بخش های قبلی اشاره کردیم، تداوم این مشکل زمینه را برای بروز ایرادهای جدی تر در کولر و حتی سوختن و از کار افتادن قطعات فراهم می کند. شما باید اول علت اورلود کولر گازی را بدانید و سپس مطابق با آن دلایل، اقدامات لازم را برای رفع مشکل انجام دهید.

چنانچه ایراد از کمپرسور یا موتور باشد، تعمیر کمپرسور کولر گازی در اولویت قرار می گیرد. اگر کندانسور معیوب باشد، ترمیم و بعضا تعویض این بخش می تواند مساله را برطرف کند. بهتر است برای جلوگیری از تاثیرات سوء نوسان برق، از محافظی مطمئن و با کیفیت برای روشن کردن کولر گازی تان استفاده کنید. تیم تعمیرات کولر گازی در محل، ضمن بررسی دستگاه و شناسایی دلایل اورلود کولر گازی ، این مشکل را به نحو احسن برطرف می کنند.

مرکز تعمیرات کولر گازی

تعمیر کولر گازی، فرایندی پیوسته و مشخص است که با هدف برطرف شدن مشکلات این محصول انجام می شود. فشار و حجم کاری که کولر های گازی تحمل می کنند در کنار عوامل محیطی همچون آلودگی و … ، آنها را مستعد آسیب پذیری هایی کرده است که نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی دارند. اگر با مشکلاتی مثل گرم شدن باد دستگاه، کاهش سرما، خنک نکردن محیط، صداهای ناهنجار از پنل داخلی یا خارجی، نشتی آب و گاز و روشن نشدن و مواردی از این دست در کولر گازی خود مواجه شدید، باید در اولین فرصت با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

اگرچه هریک از این معایب تاثیرات بسیاری بر کارکرد کلی کولر و عمر کاری آن می گذارند، اما با عیب یابی و تشخیص درست، می توان کلیه مشکلات ذکر شده را برطرف کرده و از تشدید آنها ممانعت به عمل آورد. نمایندگی تعمیرات کولر گازی برای ترمیم مدل های مختلف این دستگاه از برندهای مختلف (سامسونگ، ال جی، توشیبا، شارپ، پاناسونیک و …) در خدمت شما عزیزان است.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.