اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

آموزش تمیز کردن درام پرینتر

آموزش تمیز کردن درام پرینتر به شما کمک می کند تا حد ممکن فقط با تمیز کردن درام، کیفیت آن را حفظ کنید و تنها در مواقع اضطرار و ضرورت آن را تعویض کنید. همان طور که قبلا هم توضیح دادیم، درام یکی از قطعات مهم و حیاتی در پرینتر است. تعیین کننده کیفیت چاپ است و تاثیر مستقیمی در شفافیت و وضوح تصویر و سند چاپی دارد. درام از جنس سلنیوم و مواد حساس به نور پوشیده شده است. این مواد هادی الکتریسیته هستند.

این مواد رسانا با ایجاد الکتریسیته ساکن در درام و با تابیدن نور لیزر بر روی درام، تونر را با توجه به فرمانی که توسط نور لیزر ارسال می‌شود، بر روی کاغذ ترسیم می کند. به کمک آموزش تمیز کردن درام پرینتر می توانید کیفیت چاپ را برگردانید، زیرا درام نقش بسزایی در تصویر سازی و کیفیت تصویر دارد و با تمیز شدن درام کیفیت چاپ را بالا می برد.

زمان تمیز کردن درام پرینتر کی است؟

آموزش تمیز کردن درام پرینتر به شما یاد می دهد که چه زمانی و با دیدن چه علائم و نشانه هایی، درام را تمیز کنید. زمانی باید درام پرینتر را تمیز کنید که قطعا مطمئن هستید ایراد و اختلال موجود ناشی از کثیفی درام است، در غیر این صورت حتی با تمیز کردن درام هم مشکل شما حل نخواهد شد. فراموش نکنید که با شروع کار پرینتر، فعالیت درام نیز آغاز می شود. درام باعث می شود که تونر در جای اصلی خود روی برگه قرار بگیرد. حال اگر هر گونه اختلالی در درام وجود داشته باشد، نمی تواند عملکرد خود را تکمیل کند.

برای اینکه زمان درست تمیز کردن درام را تشخیص دهید باید به هشدار های دستگاه توجه کنید. اگر دستگاه کد خطا نشان می دهد، تشخیص این زمان ساده است. در غیر این صورت به کیفیت سند چاپی خود دقت کنید. اگر کیفیت چاپ در پرینتر افت کرده باشد و اگر رنگ جوهر پرینتر شروع به محو شدن کرد یا خطوطی در پرینت مشخص شد، باید درام پرینتر را ابتدا تمیز و در صورت موثر نبودن تعویض کنید.

نحوه تمیز کردن درام پرینتر

آموزش تمیز کردن درام پرینتر با قطع دستگاه از منبع برق و خاموشی کامل دستگاه آغاز می شود. پس از اینکه دستگاه را از برق کشیدید و خاموش کردید، درب دستگاه را باز کنید و کارتریج را از دستگاه خارج کنید. درام جسم استوانه ای شکل و میله ای شکلی است که در قسمتی از کارتریج قرار دارد. به آرامی پیچ یا خارهای کناری را باز کنید و درام را از جایگاه خود خارج کنید. قبل از خارج کردن درام می توانید آن را بچرخانید و تمام قسمت های آن را بررسی و چک کنید.

احتمالا نشانه هایی از وجود لکه را روی سطح درام مشاهده خواهید کرد. این لکه ها با تمیز کردن از بین می روند. پس از بیرون آوردن درام ، آن را در جایی مسطح و تمیز روی کاغذ قرار دهید تا پراکندگی تونر موجب آلودگی هوا نشود. در این مرحله از آموزش تمیز کردن درام پرینتر از دستمال پارچه ای خشک استفاده کنید و به هیچ وجه از موادی نظیر الکل صنعتی، تینر، بنزین و … استفاده نکنید.

می توانید سطح درام را با یک سوپاپ نیز تمیز کنید. توجه کنید که هرگز درام را نشویید و آن را با اشیا نوک تیز تمیز نکنید. برای یادآوری می گوییم که سطح درام به نور حساس است، پس آن را از نور دور نگه دارید. درام در برابر ضربه حساس است، آن را با احتیاط حمل و جابه جا کنید. از برخورد دست با درام هم خودداری کنید.

JTNDdmlkZW8lMjBjb250cm9scyUzRSUwQSUyMCUyMCUzQ3NvdXJjZSUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHAlM0ElMkYlMkZ2aWRlby5oYXJkd2FyZWNlbnRlci5pciUyRmhwJTJGOTglMkYlRDglQUElRDklODUlREIlOEMlRDglQjItJURBJUE5JUQ4JUIxJUQ4JUFGJUQ5JTg2LSVEOCVCMSVEOSU4OCVEOSU4NC0lRDklQkUlREIlOEMlREElQTklRDglQTclRDklQkUtJUQ5JUJFJUQ4JUIxJURCJThDJUQ5JTg2JUQ4JUFBJUQ4JUIxLm1wNCUyMiUyMHR5cGUlM0QlMjJ2aWRlbyUyRm1wNCUyMiUzRSUwQSUyMCUyMFlvdXIlMjBicm93c2VyJTIwZG9lcyUyMG5vdCUyMHN1cHBvcnQlMjBIVE1MNSUyMHZpZGVvLiUwQSUzQyUyRnZpZGVvJTNFJTBB

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران در خدمت تمام کاربران تهرانی و شهرستانی است. در این مرکز امکانات و تسهیلات فراوانی در حوزه فروش و تعمیرات انواع تجهیزات الکترونیکی و هوشمند فراهم است. این مرکز نیاز امروز کاربران را به خوبی شناخته و بر اساس همان برنامه ریزی کرده و خدمات ارائه می دهد.

مرکز سخت افزار ایران با داشتن شعبات متعدد در تهران و استان البرز همواره تلاش می کند که در ارائه خدمات گوناگون به همه کاربران هیچ گونه خلائی احساس نشود. تمام خدمات و سرویس های مرکز سخت افزار ایران همراه با ارائه ضمانت نامه های معتبر و کتبی است. بهتر است از طریق صفحه “تماس با ما” اطلاعات تماس را بیابید و تماس بگیرید.

امتیاز شما به این نوشته