021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

ویژگی های ios 17

ios17 آخرین نسخه از سیستم عامل iOS است که برای آیفون طراحی شده است. این نسخه در ماه ژوئن پیش نمایش شد و در حال حاضر بر روی آیفون XR/XS و نسخه های جدیدتر در دسترس است. برای Phone، FaceTime و Messages ویژگی های جدیدی وجود دارد، همچنین بهبودهای کوچکی برای برنامه های دیگر و یک برنامه جدید که در ادامه امسال برای وارد کردن یادداشت ها معرفی میشود. 

اپل تمرکز خود را بر روی ارتباطات گذاشته و برنامه Phone را به طور کامل بهروزرسانی کرده است. اکنون میتوانید برای تماس با دیگران پوسترهای تماس سفارشی ایجاد کنید که افراد هنگام تماس گرفتن آنها را مشاهده میکنند. 

میتوانید یک عکس یا یک Memoji انتخاب کنید، یک فونت، رنگ فونت و موارد دیگر را انتخاب کنید. وقتی کسی یک پیام صوتی میگذارد، با استفاده از ویژگی پیام صوتی زنده که یک مترجم واقعی میباشد ،  پیام را روی صفحه نمایش قفل نشان میدهد.

 بر اساس آنچه گفته میشود، میتوانید تصمیم بگیرید که تماس را بپذیرید. تماس های معرفی شده توسط ارائه دهندگان به عنوان اسپم شناخته میشوند و به عنوان پیام صوتی زنده نمایش داده نمیشوند.

آی او اس 17

بررسی ویژگی های ios17

قابلیت جدید Name Drop

NameDrop، یک ویژگی جدید از AirDrop است، به شما امکان میدهد تا آیفون خود را نزدیک به یک آیفون دیگر ببرید تا اطلاعات تماس خود را مبادله کنید. این کار با Apple Watch نیز انجام میشود. با نزدیک کردن دو آیفون به یکدیگر میتواند SharePlay را آغاز کنید، بنابراین شما میتوانید با شخص دیگری که دارای یک آیفون است، موسیقی گوش کنید، فیلم تماشا کنید یا بازی کنید و همچنین برای انتقال محتوا استفاده کنید. در آینده، AirDrop امکان انتقال فایل های پر حجم را نیز توسط دو تلفن در فاصله کم فراهم خواهد کرد و انتقال به کمک iCloud پایان خواهد یافت.

این مطلب مفید رو از دست نده : معرفی آیفون 15

بهبود قابلیت های Face Time

FaceTime  امکان استفاده از پیامهای صوتی و ویدیویی را برای شما فراهم میسازد و امکان مکالمات صوتی و تصویری بین دستگاه های آیفون را بوجود می آورد. حال اگر تماس را پاسخ ندهید، مخاطب شما میتواند برای شما یک ویدیو یا پیام صوتی بگذارد. 

همچنین FaceTime از یک مجموعه از ریکشن های جدید مختلف مانند قلب، بالون، آتشبازی، پرتاب نور لیزر و باران دارد. این افکت ها از طریق حرکات فعالسازی میشوند. یک iPhone یا iPad اکنون میتواند به Apple TV 4K برای FaceTime در تلویزیون متصل شود.

با استفاده از دوربین ، یک دستگاه iOS به عنوان دوربین برای تماس FaceTime عمل میکند، اما ویدیو روی صفحه بزرگتر تلویزیون نمایش داده میشود. این ویژگی از قابلیت اسکرین میرور استفاده کرده و تمام از ویژگی های دیگر FaceTime پشتیبانی میکند، از جمله Handoff برای انتقال تماس بین یک دستگاه iOS و تلویزیون.

بهبود قابلیت های Face Time در آی او اس 17

دسترسی های بهبود یافته ی  برنامه Massages

در برنامه Messages، یک رابط کاربری تمیزتر با دسترسی به برنامه ها، عکس ها و دوربین به صورت مخفی در کنار دکمه “+” واقع شده است. زدن دکمه به شما دسترسی سریع به دوربین، عکس ها، Apple Cash، پیام های صوتی و پیام های برنامه Messages خود و یک تجربه بروز شده را برای محیا میکند.

ویژگی های جدید Maps

ویژگی های جدیدی برای Maps وجود دارد، شامل امکان دسترسی به یک کارت برای به اشتراک گذاری تصاویر میباشد. میتوانید از یک کارت برای اشتراک گذاری تصاویر از برنامه Photos یا تصاویر ذخیره شده به عنوان مکان یابی فعلی ارسال کنید. این تصاویر همراه با تاریخ و مکان گرفته میشوند، بنابراین شما میتوانید ببینید تصاویر شما در کجا گرفته شده اند. همچنین میتوانید تصاویر خود را به دوستان خود ارسال کنید.

قابلیت عکسبرداری پرتره بصورت خودکار

یکی دیگر از قابلیت های اضافه شده در ios17 عکسبرداری پرتره بصورت خودکار میباشد. در سیستم عامل های قبلی فقط در حالت پرتره دستگاه آیفون شما از تصاویر عکسبرداری پرتره انجام میداد. اما در سیستم عامل ios17 دوربین دستگاه شما بصورت اتوماتیک از تمام تصاویر یک نسخه ی پرتره نیز دریافت میکند تا در صورت نیاز از این نسخه استفاده نمایید.

بهبود کیفیت در برنامه ی Mail

برنامه ایمیل بهبود های جدیدی داشته، شامل امکانات جدیدی مانند تغییر تنظیمات برنامه ایمیل و پیش نمایش ایمیل های به اشتراک گذاشته شده. همچنین اکنون میتوانید ایمیل هایی که با پاسخ اتوماتیک ارسال میشوند را شخصی سازی کنید و متن خود را اضافه کنید.

در سیستم عامل جدید آیفون، تغییراتی نیز در برنامه HomeKit وجود دارد. اکنون میتوانید دستگاه های لوازم خانگی خود را به صورت گروهی کنترل کنید و به تنظیمات پیشرفته تری دسترسی داشته باشید. از دیگر ویژگی های بهبود یافته میتوان به افزوده شدن گزینه های جدید در برنامه ی سلامت یا همان health میباشد. همچنین در iOS17 تغییراتی در نحوه مدیریت حریم خصوصی و امنیت اطلاعات شما نیز صورت گرفته است.

این شامل بهبودهایی در حذف برنامه ها، کنترل موقعیت مکانی ، واحدهای مدیریت افراد و مکان یابی دستگاه های گمشده میشود. لطفاً توجه داشته باشید که این تغییرات مختصری از تغییرات بزرگتر در iOS17 بوده و شما میتوانید با بروزرسانی به طور کامل از این تغییرات بهره برداری کنید.

بهبود کیفیت در برنامه ی Mail یکی از ویژگی های مهم os 17
5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.