021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری
  • خانه
  • آموزش
  • آموزش پاک کردن فایل های غیر قابل حذف در کامپیوتر

آموزش پاک کردن فایل های غیر قابل حذف در کامپیوتر

احتمالا هنگام کار با رایانه، با فایل هایی مواجه شده اید که به روش معمول حذف نمی شوند. آیا می دانید علت این مساله چیست؟ در واقع در این وضعیت، سیستم به شما اجازه نمی دهد که برخی از فایل ها و برنامه ها را پاک کنید. برای پاک کردن فایلهای غیر قابل حذف کامپیوتر ، باید اقدامات خاصی را انجام داده و یا از نرم افزارهای ویژه ای استفاده کنید.

ما در ادامه مقاله پیش رو در مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ ، دلایل حذف نشدن فایل ها در رایانه را مورد بررسی قرار می دهیم تا بدانید که دقیقا چرا نمی توان بعضی از فایل ها و برنامه ها را حذف کرد. همچنین روش هایی را برای پاک کردن این فایلها به شما آموزش می دهیم، تا در صورت نیاز، بتوانید برنامه یا پوشه مورد نظرتان را به راحتی پاک کنید. نرم افزارهای معتبری را نیز برای پاک کردن فایلهای غیر قابل حذف کامپیوتر به شما معرفی می کنیم تا با اطمینان خاطر از آنها استفاده کنید.

آموزش پاک کردن فایلهای غیر قابل حذف کامپیوتر

نحوه پاک کردن فایلهای غیر قابل حذف کامپیوتر

برای پاک کردن فایلهای غیر قابل حذف رایانه خود، کافی است به ترتیب زیر عمل کنید:

1- اول فایل پوشه ای را که باید پاک شود باز کنید. مثلا   (C:Windowsaddins)

نحوه پاک کردن فایلهای غیر قابل حذف کامپیوتر

2- در مرحله بعد، روی پوشه راست کلیک کنید و سپس گزینه‌های “Properties -> Security tab -> Advanced. ” را به ترتیب بزنید.

3- در پنجره ای که باز می شود، گزینه “Change” را انتخاب کنید. این گزینه کنار قسمت “Owner” در بالای صفحه قرار دارد.

نحوه پاک کردن فایلهای غیر قابل حذف کامپیوتر

4- حالا باید آدرس ایمیلی که برای اکانت ویندوز (Windows account) استفاده کرده اید را وارد کنید.

5- در ادامه مراحل پاک کردن فایلهای غیر قابل حذف کامپیوتر ، بخش Windows Explorer  را باز کرده و روی پوشه‌ ای که می‌خواهید آن را پاک کنید، کلیک راست کنید.

6- حالا گزینه های “Properties -> Advanced -> Add. ” را به ترتیب انتخاب نمایید.

نحوه پاک کردن فایلهای غیر قابل حذف کامپیوتر
نحوه پاک کردن فایلهای غیر قابل حذف کامپیوتر

7- در پنجره Permission Entry for addins روی گزینه “Select a. principal” کلیک کنید.

8- ضمن وارد کردن نام کاربری تان در قسمت “Enter the object name to select” ، گزینه OK را بزنید.

9- به پنجره Permission Entry for addins بازگشته و تیک گزینه “Full control” را بزنید.

10- حالا وارد بخشAdvanced Security Settings   شده و OK کنید.

11- پس از انجام این مراحل، فایل های غیر قابل حذف در رایانه شما به راحتی پاک خواهند شد.

نحوه پاک کردن فایلهای غیر قابل حذف کامپیوتر
نحوه پاک کردن فایل های غیر قابل حذف کامپیوتر

پاک کردن فایل های غیر قابل حذف  در ویندوز با نرم افزار

همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره شد، برای پاک کردن فایلهای غیر قابل حذف کامپیوتر ، روش های مختلفی وجود دارد. شما می توانید برای این کار، از نرم افزارهای مخصوصی هم استفاده کنید. برنامه های بسیاری برای این منظور طراحی شده اند که می توانید با استفاده از آنها فایلها و پوشه های مورد نظرتان را پاک و فضای حافظه را سبک کنید. Wise Force Deleter یکی از این نرم افزارهاست که به شما کمک خواهد کرد.

این نرم افزار یک برنامه کم حجم و مناسب است که به راحتی می توانید آن را دانلود و نصب کنید. برنامه را اجرا کنید تا همه ارورهای هنگام حذف فایل از بین بروند و فایل مورد نظرتان حذف شود. توجه داشته باشید که پیش از پاک کردن فایلهای غیر قابل حذف رایانه خود، حتما مطمئن شوید که فایل انتخاب شده، جزء فایل های سیستمی نیست. همچنین بهتر است از پوشه مورد نظر یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت نیاز، بتوانید مجددا از آن استفاده کنید.

آیا می دانید: چگونه مشکل خوانده نشدن فلش توسط کامپیوتر را برطرف کنیم؟

پاک کردن فایل های غیر قابل حذف ویندوز با نرم افزار

دلایل حذف نشدن فایل های کامپیوتر

حالا که با روش های پاک کردن فایلهای غیر قابل حذف کامپیوتر آشنا شدید، بد نیست دلایل بروز این وضعیت را نیز بدانید. وقتی قصد پاک کردن فایلی را در سیستم داریم، روند عادی این است که پس از طی کردن مراحل حذف، فایل انتخابی پاک شود. اما گاهی این اتفاق نمی افتد و فایل های مورد نظرمان به روش عادی حذف نمی شوند. در این شرایط، پیغامی با مضمونalbeit probably with a. program other than “TrustedInstaller” barring your path  به نمایش در می آید.

مفهوم این پیام این است که مسیر شما برای حذف کردن فایل ها توسط یک برنامه یا هر چیز دیگری مسدود شده است. این اتفاق دلیل دیگری هم دارد؛ گاهی ویندوز نمی‌داند که یک پوشه و یا یک فایل چه کارکردی دارد. به همین دلیل هم اجازه حذف شدن آن را نمی دهد. اگر این اتفاق در مورد یک فایل سیستمی بیفتد، مشکلی نیست. اما اگر یک فایل اضافه و بی کاربرد در سیستم حذف نشود، باید مساله را ریشه یابی و برطرف کرد. در صورت بروز هر گونه مشکل با تکنسین های نمایندگی تعمیر کامپیوتر تماس بگیرید. 

دلایل حذف نشدن فایل های کامپیوتر

نمایندگی تعمیرات کامپیوتر

نمایندگی تعمیرات کامپیوتر، مجموعه ای حرفه ای و پیشرفته است که تمامی تجهیزات مورد نیاز برای رفع مشکلات این محصول را در اختیار دارد. این مجموعه، کادر فنی خود را از میان افرادی انتخاب کرده که دوره های بین المللی را در حوزه آی تی گذرانده اند و سالها در این زمینه فعالیت مفید داشته اند. این مساله در کنار استفاده از ابزار با کیفیت و برنامه های جدید باعث شده که تعمیرات رایانه، مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا انجام شود.

نصب و ارتقا ویندوز ، نصب آنتی ویروس، نصب انواع برنامه ها، پارتیشن بندی، ریکاوری  هارد کامپیوتر، تعمیر و تعویض مادربرد، بروزرسانی بایوس، تعویض باتری پشتیبان مادربرد، بوت کردن سیستم، تعمیر و تعویض cpu، تعمیرات هارد، ترمیم کارت گرافیک، تعمیرات کارت شبکه، تعمیرات تخصصی کیس، تعمیر بردهای مانیتور، رفع مشکلات صدا، تعمیرات تخصصی ماوس، تعمیر و تعویض کیبورد و مواردی از این دست، بخشی از خدمات نمایندگی تخصصی تعمیر کامپیوتر به شمار می روند.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.