021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر فن کامپیوتر

فن کامپیوتر جزو آن دست قطعاتی است که سرویس و تعمیر آن می‌بایست در دوره‌های زمانی مشخص انجام پذیرد. بی‌توجهی به این مسئله سبب بروز اشکال در این قطعه و افت کیفی عملکرد آن می‌گردد. در صورت خرابی فن و افت کیفی عملکرد آن، این قطعه دیگر قادر به تهویه هوای درون کامپیوتر نخواهد بود.

به تبع این اتفاق دمای قطعات موجود در کیس کامپیوتر افزایش یافته و احتمال بروز خرابی و اشکال در این قطعات نیز افزایش می‌یابد. از همین رو کارشناسان تعمیرات کامپیوتر توصیه می‌کنند، خرابی‌های مرتبط با فن کامپیوتر جدی گرفته شده و در اسرع وقت برطرف گردند. اگر فن لپ تاپ شما نیز در طول روزهای اخیر دچار اشکال شده است و بدین دلیل تصمیم به تعویض آن گرفته‌اید، می‌توانید با دنبال کردن مراحل آموزش تعویض فن لپ تاپ که در بخش زیر آمده است شیوه صحیح انجام این کار را بیاموزید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این باره می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تعمیر فن کامپیوتر در محل

آموزش تعمیر فن کامپیوتر

اگر بررسی فن کامپیوتر شما را به این نتیجه برساند که فن به دلیل آلودگی و انباشت گردوغبار قادر به کار کردن نیست، بهتر است جهت تمیز کردن فن با یک نمونه سالم و اورجینال اقدام نمایید. در بخش زیر شیوه تمیز کردن فن کامپیوتر آموزش داده شده است. شما می‌توانید با دنبال کردن مراحل درج شده در بخش زیر این کار را انجام دهید. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر جهت تمیز کردن، تعویض و تعمیر فن کامپیوتر می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات کامپیوتر  تماس بگیرید.

1. ابتدا فن کامپیوتر را از محل آن جدا کنید. پس از این کار قسمت پلاستیکی مشکی رنگ پشت فن را با یک چاقوی نوک تیز بردارید. (همان جایی که برای نرم کردن فن در آن روغن ریخته می‌شود)

2. پس از جدا کردن درب کوچک پلاستیکی، مجدداً با یک چاقوی نوک تیز، واشر پلاستیکی سفید رنگ وصل شده به میله فن را جدا نمایید. واشر پلاستیکی مشکی رنگ فن را نیز خارج کنید.

3. در ادامه پره فن را نیز از آرمیچر جدا کنید. برای این کار می‌بایست پره را از سوراخ باریک اتصال درآورید.

4. در این مرحله می‌توانید با تینر فوری فن را تمیز کنید. مقداری تینر را داخل حلقه تو خالی پره ریخته و با دستمال بدون پرز، خوب تمیز کنید. تلاش کنید تا تمام کثیفی‌های داخل پره را پاک کنید.

5. آرمیچر فن کامپیوتر را نیز تمیز کنید. این آرمیچر چند ترانزیستور در زیر برد خود دارد. با استفاده از یک سرنگ حاوی تینر فوری و یک مسواک، آرمیچر را تمیز کنید.

6. پس از تمیز کردن آرمیچر، پره و سیم‌پیچ (آرمیچر) را وصل کنید و واشر قفل کننده‌ی پره به میله را نیز وصل نمایید.

7. برای بهتر کار کردن فن مقداری روغن چرخ خیاطی یا روغن فرمان هیدرولیک اتومبیل را داخل محل اتصال بریزید. پس از این کار درپوش پلاستیکی مشکی رنگ فن را ببندید تا فن آماده کار شود. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در حین انجام مراحل فوق با کارشناسان ما تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم جهت تعمیر فن کامپیوتر را دریافت نمایید.

تعویض فن کامپیوتر

آموزش تعویض فن کامپیوتر

برای تعویض فن کامپیوتر می‌توانید از همان مراحلی استفاده کنید که در تعمیر فن کامپیوتر آموزش داده شده است. تنها تفاوت موجود در این میان خارج کردن فن و جایگزین کردن آن با نمونه اورجینال و جدید است. توصیه کارشناسان تعمیرات کامپیوتر ان است که در صورت خرابی فن، جهت تعویض آن اقدام نمایید. این کار سبب بهتر تهویه شدن هوای درون کیس کامپیوتر و خنک‌سازی درست سایر قطعات می‌گردد. تعویض فن کامپیوتر با توجه به ارزان بودن این قطعه و بصرفه بودن آن اقدام درست و بجایی است. در صورت نیاز به سرویس‌های این بخش می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز آموزش تعمیر کامپیوتر تماس بگیرید.

چند نکته مهم درباره تعمیر فن کامپیوتر بدانید

پیش از آنکه اقدام به تعمیر فن کامپیوتر نمایید، به این موضوع توجه داشته باشید که اندک صدای فن در تمامی دستگاه‌ها، عادی است. مگر اینکه صدای فن واقعا آزاردهنده شود و تقریباً به نوعی نابهنجار شود. در این صورت می توانید با بررسی دستگاه، اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر فن کامپیوتر را آغاز نمایید. برای شروع درنظر داشته باشید که ممکن است فن سی پی یو از نظر اتصال دچار مشکل شده باشد، بنابراین پیش از هر چیز آن را محکم کنید.اگر فن صدا می دهد یا خوب نمی چرخد فن خود را روغن كاری کنید.

بعلاوه می توانید برچسب روی فن را بردارید و یه قطره روغن نیز در این قسمت بریزید. توصیه می شود از روغنی استفاده کنید که ویسکوزیته بالایی داشته باشد. (روغن گریس، واکس مو، روغن چرخ خیاطی) نکته دیگر که در تعمیر فن کامپیوتر می‌بایست مدنظر قرار دهید آن است که ممکن است خمیر سیلیکون که بین سی پی یو cpu و قسمت آلومنیومی فن است، از بین رفته باشد. که در اینصورت می بایست خمیر سیلیکون دیگری را جایگزین آن سازید تا مشکل برطرف شود.

به تعمیرات تخصصی فن کامپیوتر نیاز دارید؟

اگر در طول روزهای اخیر متوجه وجود اشکال در فن کامپیوتر خود شده‌اید و دستکاری‌های معمول نیز اشکالات پیش آمده در فن را برطرف نساخته است می‌توانید برای تعمیر فن کامپیوتر خود با کارشناسان ما در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. بلافاصله پس از تماس شما کارشناسان ما در محل حضور یافته و اقدامات لازم جهت تعمیر و تعویض فن کامپیوتر را آغاز می‌کنند. در صورتی که امکان جابجایی دستگاه را دارید، می‌توانید به مرکز تعمیرات کامپیوتر مراجعه کرده و خدمات مورد نیاز خود را با حضور در این مجموعه دریافت نمایید.

خدمات ارائه شده منحصر به برندی خاص نیست و شامل کلیه برندهای کامپیوتر می شود. برخی از این خدمات عبارت است از: تعمیر فن کامپیوتر لنوو، تعمیر فن کامپیوتر ایسوس، تعمیر فن کامپیوتر دل، تعمیر فن کامپیوتر اچ پی، تعمیر فن کامپیوتر اپل، تعمیر فن کامپیوتر ایسر، تعمیر فن کامپیوتر لنوو، تعمیر فن کامپیوتر ام اس آی و … .

ما در نمایندگی تعمیرات کامپیوتر مدعی بهترین‌ها هستیم

نمایندگی تعمیرات کامپیوتر ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های مرتبط با تعمیر، بهسازی، ترمیم و بازیابی انواع کامپیوتر به مراجعان محترم است. متقاضیان سرویس های مذکور می توانند با حضور در نمایندگی تعمیرات کامپیوتر و مراجعه به پارت تخصصی مرتبط با دستگاه خویش، خدمات مورد نیاز را دریافت نمایند. جهت کسب بهترین نتیجه از تعمیرات کامپیوتر توصیه می شود که حتما نوع اشکال پیش آمده در دستگاه را با کارشناس تعمیر در میان بگذارید.

بعلاوه اگر با بروز اشکال در دستگاه، سیستم و یا قطعات آن را دستکاری نموده اید، حتما این موضوع را به همراه تمام جزییات، با کارشناس نمایندگی تعمیرات کامپیوتر در میان بگذارید. برخی از تخصصی‌ترین خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات کامپیوتر عبارت است از: تعمیرات مادربرد کامپیوتر، نصب نرم‌افزارهاي سازگار با ساختار کامپیوتر، نصب ویندوز، درایورها و کلیه نرم‌افزارهای عمومی و تخصصی کامپیوتر، بررسی همه جانبه‌ قطعات الکترونيکي و تعويض آنها در صورت لزوم، بررسی همه جانبه‌ی صفحه نمایش کامپیوتر به منظور پیشگیری از سوختگي پيکسل یا ضعيف و کم نور شدن فلورسنت و مشکلات هاي‌ولتاژ و … .

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.