021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

راه های جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان

دلیل یخ زدگی پکیج دیواری چیست ؟ پکیج های دیواری یکی از محبوب ترین سیستم های گرمایشی برای منازل هستند و امروزه در بسیاری از منازل به عنوان جایگزین مناسبی برای آبگرمکن های قدیمی و موتورخانه ها استفاده می شوند. اگر شما هم جزو آن دسته از کسانی هستید که از سیستم پکیج دیواری برای گرمایش واحد مسکونی خود استفاده می کنید ممکن است هنگام برگشت از سفر با مشکل یخ زدگی پکیج دیواری مواجه شده باشید. اما یخ زدن پکیج یعنی چه و چه راهکار هایی برای رفع آن وجود دارد؟ تا انتهای این مقاله با ما باشید تا اطلاعات جامع و کاملی راجع به علل بروز این مشکل و راه حل های رفع آن به دست آورید.

یخ زدگی پکیج دیواری

بررسی علت یخ زدگی پکیج دیواری

زمانی که شما برای مدت طولانی از پکیج خود استفاده نکنید لوله ها و اتصالات پکیج یخ می زنند. مشکل یخ زدگی پکیج دیواری یکی از 7 مشکل رایج پکیج ها است که در دستگاه هایی که در فضایی بیرون از منزل (در بالکن یا حیاط خلوت) نصب شده اند بیشتر رخ می دهد.

زمانی که آب موجود در سیستم پکیج یخ می زند حجم آن افزایش یافته و باعث ترکیدن پمپ، مبدل و یا دیگر قطعات اصلی می شود. یخ زدن آب موجود در لوله های سیستم پکیج باعث آسیب به کل سیستم و تحمیل خسارات مالی فراوانی می شود. بنابراین توصیه می شود مخصوصا در مناطقی که زمستان های سرد با دمای زیر صفر دارند سیستم پکیج در زمستان به هیچ عنوان خاموش نشود.

راه های جلوگیری از یخ زدن پکیج دیواری

اگرچه مشکل یخ زدگی پکیج دیواری می تواند از لحاظ مالی هزینه های زیادی را به خانواده تحمیل کند، اما با راهکار هایی ساده شما می توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

راه حل اول: اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که قبل از خرج از منزل شیر اصلی گاز را قطع می کنید یکی از ساده ترین راهکار ها برای جلوگیری از منجمد شدن پکیج شما این است که تمام آب موجود در لوله ها و سیستم شوفاژ را تخلیه کنید، در این صورت در سیستم گرمایشی منزل شما آبی وجود نخواهد داشت و در نتیجه در هنگام برگشت به منزل با مشکل یخ زدگی پکیج دیواری مواجه نخواهید شد.

راه حل دوم: اگر قصد خروج از منزل به مدت طولانی را دارید برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج دیواری واحد مسکونی خود می توانید به راحتی با بستن شیر آب سرد ورودی و باز کردن شیر آب گرم توالت که معمولا پایین ترین شیر در منزل است اقدام به تخلیه آب موجود در سیستم کنید. در این حالت زمانی که عقربه فشار پکیج روی صفر قرار بگیرد تمامی آب تخلیه شده است و شما می توانید با خیال راحت منزل را ترک کنید.

راه حل سوم: در اغلب پکیج های مدل جدید یک سیستم پیش فرض اتوماتیک برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج دیواری وجود دارد که کارکرد آن بسیار ساده است. برای استفاده از این روش فقط کافی است که دفترچه راهنمای پکیج خود را مطالعه کنید. به طور کلی روش کار بدین صورت است که برق پکیج وصل باشد، شیر گاز ورودی باز باشد و یکی از رادیاتورهای واحد مسکونی نیز باز باشد. حال تنها کافی است دقت کنید که دمای پکیج را روی کمترین حالت قرار دهید تا پکیج در فواصل زمانی منظم به صورت اتوماتیک پمپ را وصل و شعله را روشن کند.

توجه داشته باشید که در پکیج های دیجیتال بعد از باز کردن شیر گاز باید برق پکیج را وصل کرده و صبر کنید تا فشار پکیج بین عدد 1_1.5 باشد. در پکیج های آنالوگ پس از ایستادن عقربه فشار بین عدد 1_ 1.5 باید کلید دستگاه را روشن کرده و کلید های آب گرم و شوفاژ را روی صفر بگذارید.

راه حل پنجم: اگر در منزل حضور دارید در فصل زمستان می توانید از نوار چسب های حرارتی گرمایشی برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج دیواری خود استفاده کنید. این چسب ها دارای المنت هایی هستند که با برق کار کرده و با ایجاد گرما مانع از منجمد شدن پکیج می شوند. اگر قصد دارید از این روش استفاده کنید باید توجه داشته باشید که از حرارت بسیار ملایم آن برای ایجاد گرمایش و جلوگیری از یخ زدن استفاده کنید و هرگز از حرارت بالا استفاده نکنید.

راه حل ششم: یکی دیگر از راهکار هایی که برای پیشگیری از یخ زدن پکیج دیواری می توان انجام داد استفاده از محلول های ضد یخ است. محلول های ضد یخ علاوه بر جلوگیری از یخ زدگی پکیج دیواری، شما را از شر دشمن اصلی پکیج یعنی رسوبات نیز راحت می کنند. بنابراین شما می توانید به جای استفاده از محلول های ضد رسوب پکیج شوفاژ دیواری، تنها از محلول های ضد یخ زدگی پکیج استفاده کنید.

در برخی موارد استفاده از محلول های ضد یخ باعث کاهش میزان هواگیری رادیاتور های شما نیز می شود و در نهایت باعث بالا بردن راندمان پکیج می شود. توجه داشته باشید که نباید به جای این محلول از ضد یخ ماشین استفاده کنید. تزریق محلول ضد یخ زدگی بهتر است قبل از شروع فصل سرما انجام شود.

3.2/5(4 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.