علت کم رنگ بودن پرینت چیست؟

کم رنگ بودن پرینت یکی از مشکلاتی است که بسیاری از کاربران پرینتر آن را تجربه کرده اند. این مشکل را نمی توان اختصاصا به برندی خاص یا مدلی خاص از پرینتر ها نسبت داد. برای هر مدلی از پرینتر و برای هر برندی این مشکل ممکن الوقوع است. کم رنگ بودن پرینت یا افت کیفت سند چاپی را می توان به عوامل بسیاری نسبت داد.

معمولا برای اطمینان از پیمودن مسیری امن و ایمن، پیشنهاد اول و ارجح این است که از همان ابتدا از یک مرکز تعمیراتی مجهز و مجاز کمک بگیرید تا بدون اینکه ناخواسته به بخش های دیگر دستگاه آسیب وارد شود، مستقیما قسمت معیوب شناسایی و تعمیر شود. مطمئن باشید تنها با یک عیب یابی دقیق است که مشکل کم رنگ بودن پرینت برطرف می شود و کیفیت دستگاه باز می گردد. در ادامه همین مبحث می توانید دلایل کم رنگ بودن پرینت را مطالعه کنید و نسبت به این موضوع آگاهی کاملی به دست آورید؛ همراه ما باشید. 

کم رنگ بودن پرینت

چرا پرینت کم رنگ است؟

اصلی ترین و مهمترین دلیل کم رنگ بودن پرینت مربوط به پودری است که در دستگاه استفاده می شود. این پودر در محفظه ای به نام کارتریج جاسازی می شود. کارتریج در تهیه یک چاپ با کیفیت و بی عیب و نقص، نقشی اساسی ایفا می کند. پودر مورد استفاده در کارتریج دقیقا بسته به ساختار پرینتر باید مورد استفاده قرار بگیرد. این پودر می تواند رنگی یا سیاه و سفید باشد. اگر میزان مشخص و معین این پودر در کارتریج کم شود یا با اتمام پودر، یک پودر نامرغوب را جایگزین کرده باشید، کم رنگ بودن پرینت اتفاقی طبیعی است که با آن روبه رو شده اید.

پس لازم است در قدم اول میزان مناسب پودر در کارتریج و کیفیت آن را بررسی کنید تا بتوانید این مشکل را حل کنید. عامل دیگری که در کم رنگ بودن پرینت موثر است، درام است؛ خرابی درام، بی کیفیت شدن و ظهور هر گونه عیب و نقص در درام، زمینه ساز چنین مشکلی خواهد شد. البته در بررسی علل و عوامل کم رنگ بودن پرینت هرگز نباید آلودگی  مگنت و بلید مگنت یا دکتر بلید را نادیده گرفت؛

زیرا هر گونه آلودگی در هر یک از این قسمت ها هم، رنگ و کیفیت چاپ را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. نکته آخر اینکه اگر پرینتر شما برای مدتی طولانی است که کار می کند، همین عامل می تواند در کم رنگ بودن پرینت موثر باشد. با این حال همچون همیشه توصیه می کنیم که اگر با کاربری صحیح از دستگاه استفاده کنید، می توانید همه این عوامل را کنترل و مدیریت کنید.

چگونه مشکل کم رنگ بودن پرینت را حل کنیم؟

برای رفع مشکل کم رنگ بودن پرینت در گام نخست باید ببینید که علت مشکل ریشه در کدام یک از عواملی است که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم. عیب یابی صحیح و دقیق است که تعیین کننده مسیر تعمیر خواهد بود. لذا بهتر این است که از یک مرکز معتبر تعمیراتی کمک بخواهید تا با استفاده از ابزار و تجهیزات لازم و با تکیه بر دانش و تخصص خود، مشکل را ریشه یابی و برطرف کنند. اگر شخصا برای این کار اقدام کنید، احتمال اینکه به صورت کاملا ناخواسته مشکل دیگری ایجاد کنید، بسیار زیاد است.

لذا برای جلوگیری از ورود آسیب های بیشتر و ایجاد مشکلات جدی تر، از یک مرکز معتبر کمک بخواهید. با تمیز کردن مگنت پرینتر و داکتر بلید احتمال رفع مشکل کم رنگ بودن پرینت بسیار زیاد است، زیرا به این ترتیب کارتریج می تواند به خوبی کار کند. همچنین  شارژ کارتریج با استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت در رفع این مشکل موثر است. اما بهتر این است که همه این اقدامات توسط افراد متخصص و در یک مرکز تعمیراتی انجام شود.

تعمیرات پرینتر در محل

واحد تعمیرات پرینتر در محل به کمک مرکز سخت افزار ایران به همه کاربران تهرانی و شهرستانی خدمات و تسهیلاتی ویژه و کاربردی ارائه می دهد. خصوصا کاربران شهرستانی که به دلیل مسافت نمی توانند به تعمیرگاه اصلی مراجعه کنند، این فرصت را دارند که با استفاده از این سرویس ویژه بدون نیاز به حمل و جابه جایی دستگاه، پرینتر خود را سرویس کنند.

برای واحد تعمیرات پرینتر در محل مدل پرینتر و برند آن به هیچ وجه مهم نیست. این واحد با استفاده از ابزار مدرن و پیشرفته می تواند تمام پرینتر ها را عیب یابی و تعمیر کند. تمام خدمات این سرویس ویژه همراه با ضمانت نامه های معتبر است. برای اطلاع از شرایط دریافت خدمات، از طریق راه های ارتباطی موجود تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+