021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

نخستین کامپیوتر کوانتومی کاربردی دنیا

نخستین کامپیوتر کوانتومی کاربردی دنیا در راه است. کامپیوترهای کوانتومی از منطق باینری پیروی نمی‌کنند؛ می‌توانند محاسبات را بسیار سریع‌تر از سیستم‌های معمولی انجام دهند و برخی مسائل را که ممکن است حل آنها برای سیستم‌های معمولی از چندین ساعت تا چند روز طول بکشد، در چند ثانیه حل کنند؛ این سرعت بالای پردازش به این دلیل است که سیستم‌های معمولی از واحد بیت برای انجام محاسبات استفاده می‌کنند، اما کامپیوتر کوانتومی از کیوبیت استفاده می‌کنند. این محصول هم می تواند مانند باقی کامپیوترهای معمولی برنامه ریزی شود و هم قابلیت برنامه ریزی مجدد را دارد.

زمان عرضه نخستین کامپیوتر کوانتومی

بر اساس اظهارات «فرد چونگ» ، استاد علوم کامپیوتر دانشگاه شیکاگو اولین کامپیوتر کوانتومی کاربردی دنیا خواهد توانست با استفاده از الگوریتم های شیمیایی خاص، ساز و کار تثبیت نیتروژن در گیاهان را بهتر شناسایی کند و آن را بهبود ببخشد. این سیستم جدید، افزایش بهره وری تولید کودهای کشاورزی را به دنبال خواهد داشت و در نهایت تولید مواد غذایی را بالا می برد. با وجود اینکه برای دستیابی به این هدف زمان زیادی لازم است، اما آقای چونگ امید زیادی به توسعه فناوری های مورد نیاز دارد. زیرا با اختصاص بودجه ای قابل توجه از جانب بنیاد ملی علوم آمریکا به 7 دانشگاه منتخب آمریکایی، احتمالا تا 5 سال آینده شاهد عرضه نخستین کامپیوتر کوانتومی خواهیم بود.

بودجه بنیاد ملی علوم آمریکا

بنیاد ملی علوم آمریکا برای تولید کامپیوتر کوانتومی کاربردی ، بودجه ای 15 میلیون دلاری در اختیار دانشگاه های شیکاگو، دوک، مری لند، تافتس، کالیفرنیا، برکلی و نیومکزیکو قرار داده است. مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) نیز سهمی از این بودجه دارد. بر اساس گزارشات واصله، قرار است دانشمندان این حوزه با رویکردی متفاوت نسبت به کمپانی هایی مانند گوگل، رایانه کوانتومی خود را بر اساس روش «یون های به دام افتاده» توسعه دهند.

کارایی کامپیوتر های کوانتومی

همان طور که می دانید برای انجام محاسبات در کامپیوترهای معمولی به دو حالت مجزا یعنی ۰ و ۱ نیاز است؛ اما در کامپیوتر های کوانتومی این کار با استفاده از جهت چرخش الکترون ها (اسپین) بدست می آید. الکترون ها می توانند در یک لحظه هم به سمت چپ اسپین کنند و هم به سمت راست و یا به هر جهتی دیگری؛ به عبارت بهتر باید بگوییم که در بیت کوانتومی فقط ۰ و ۱ وجود ندارد، بلکه حالت سوم و حالت های بسیار دیگری هم وجود دارند که مخلوطی از ۰ و ۱ هستند. در واقع، کامپیوتر کوانتومی نه تنها یک سیستم Yes/No است، بلکه هم می‌تواند Yes را شامل شود و هم No را . ماهیتی این چنین طراحی سیستم‌هایی از این دست را پیچیده می‌کند.

ساختار کامپیوتر کوانتومی

موسساتی که در بالا به آنها اشاره کردیم، علاوه بر تولید سخت افزار، توسعه نرم افزار مورد نیاز را هم برای کامپیوتر کوانتومی بر عهده دارند. هدف آنها این است که این دستگاه در نهایت بتواند با ابر رایانه هایی که هزار برابر آن اندازه دارند، رقابت کند.انتظار می رود نخستین رایانه کوانتومی دنیا در مدت کوتاهی توانایی شبیه سازی دقیق تر ساختارهایی مانند مولکول ها را (نسبت به رایانه های متداول) داشته باشد و در ادامه، برای توسعه روش های نوین کشاورزی و تولید پنل های خورشیدی به کار گرفته شود.

نمایندگی تعمیر کامپیوتر

نمایندگی تعمیر کامپیوتر مرکز سخت افزار ایران را به خاطر بسپارید. این نمایندگی درگاهی مطمئن است که تمامی تعمیرات نرم افزاری رایانه و سخت افزاری این دستگاه را در مدل ها و ورژن های مختلف ساپورت و حمایت می کند. امروزه استفاده از کامپیوتر در همه شرکت ها و ادارات و مدارس و حتی مغازه های کوچک متدوال و البته ضروری و لازم است. این دستگاه همچون بسیاری دیگر از تجهیزات الکترونیکی و هوشمند، می تواند درگیر اختلالات مختلفی شود.

در نمایندگی رسمی کامپیوتر ، می توانید صفر تا صد این اختلالات را شناسایی و رفع کنید. در این نمایندگی، تعمیرکاران و تکنسین هایی فعالیت دارند که هر کدام در زمینه کاری خود سال ها تجربه موفق و درخشان دارند. اجزای داخلی کامپیوتر و پیچیدگی های آن را به خوبی می شناسند و می توانند به کمک ابزار و دستگاه های موجود در نمایندگی کامپیوتر، پس از یک عیبی یابی دقیق، مسیر تعمیر را انتخاب و اجرا کنند. آرشیوی از تجهیزات و لوازم جانبی در مرکز سخت افزار ایران برای تعویض نیز در اختیار است.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.