اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

چرا کپی کیفیت ندارد؟

چرا کپی کیفیت ندارد؟ ممکن است شما نیز بارها با این سوال مواجه شده باشید. در این مقاله قصد داریم روشن ترین پاسخ برای این سوال را به شما عزیزان ارائه نماییم. فرایند پیچیده ای باید انجام شود تا دستگاه کپی بتواند عملیات کپی را به شکل صحیح انجام دهد. اگر به هر دلیلی در طول یکی از این مراحل و فرایندها خطایی رخ دهد، عملکرد دستگاه با مشکل مواجه شده و ممکن است کپی دچار افت کیفیت شود. کاهش سطح تونر و یا خرابی برخی از قطعات دستگاه کپی می تواند منجر به کاهش محسوس کیفیت کپی گردد. آنچه اهمیت دارد این است که این مشکل باید در اسرع وقت بررسی شده و برطرف گردد. طولانی شدن این مساله و برطرف نکردن آن می تواند مشکلات متعددی را در بخش های مختلف دستگاه کپی ایجاد کند. در ادامه در مورد دلایل افت کیفیت کپی و تعمیرات دستگاه کپی در صورت بروز این مشکل بیشتر صحبت خواهیم کرد.

[us_image image=”7832″ size=”medium” align=”center”]

چرا کپی بی کیفیت است؟

همانطور که گفته شد، افت کیفیت کپی ممکن است دلایل متعددی داشته باشد. یکی از اولین و مهم ترین دلایل بروز این مشکل، مشکلات کارتریج است. این مشکلات بازه گسترده ای از خرابی و شکستن کارتریج تا تمام شدن تونر را شامل می شود. خرابی این قطعه باعث می شود که عملیات تونر ریزی به صورت صحیح انجام نشده و در نتیجه، کیفت چاپ کاهش پیدا کند. تمام شدن و یا کم شدن تونر هم مساله ای است که منجر به کمرنگ شدن چاپ در دستگاه های کپی می شود. داکتر بلید هم به عنوان یکی از قطعات مهم در این دستگاه، در کیفیت کپی نقش بسزایی دارد. خرابی این قطعه یکی از مواردی است که منجر به افت کیفیت کپی آن هم بعد از شارژ تونر می شود. در این شرایط ممکن است در حالی که به تازگی اقدام به شارژ کارتریج کرده اید، مشاهده کنید کیفیت کپی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. بنابراین اگر کیفیت و یا رنگ کپی خارج شده از دستگاه شما کاهش پیدا کرده است، لازم است دستگاه از ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار گرفته و اقدامات لازم برای برطرف شدن مشکل انجام گردد. همکاران ما در مرکز سخت افزار ایران، عملیات بررسی و تعمیر دستگاه کپی در این وضعیت را به شکل تخصصی انجام می دهند.

رفع مشکل افت کیفیت کپی

برای حل مشکل افت کیفیت کپی ، باید دلایل بروز مشکل مشخص شده و به صورت تخصصی برطرف گردند. لازم است ذکر کنیم که انجام هریک از فرایندهای عیب یابی و تعمیر دستگاه کپی، مستلزم برخورداری از تخصص و تجربه بالایی در این زمینه می باشد. اگر علت افت کیفیت چاپ در دستگاه کپی مورد نظر، کاهش سطح تونر و یا فاسد شدن آن باشد، باید هرچه سریع تر اقدام به شارژ کارتریج این دستگاه نمود. در صورتی که کارتریج دچار مشکل شده و معیوب شده باشد، لازم است آن را تعمیر و یا در صورت نیاز، تعویض نمود. همچنین در صورتی که کارشناسان تشخیص دهند مشکل افت کیفیت کپی ناشی از نواقص داکتر بلید است، تعمیرات تخصصی این قطعه انجام می شود. توجه داشته باشید که تداوم هریک از این موارد و برطرف نشدن آنها، می تواند آسیب های بسیاری را در طول زمان به دستگاه کپی شما وارد نماید.

تعمیر دستگاه کپی در محل

 با توجه به وزن بالای دستگاه کپی و مشکلات و هزینه های حمل و نقل آن، همکاران ما در مرکز سخت افزار ایران ترتیبی اتخاذ کرده اند که به جای مراجعه ی کاربران، تعمیرکاران در محل کار یا زندگی آنها حاضر شوند. با استفاده از خدمات تعمیر دستگاه کپی در محل، شما می توانید تا حد زیادی در وقت و هزینه های خود صرفه جویی به عمل آورید. برای استفاده از این سرویس، کافی است با نمایندگی تعمیرات کپی تماس گرفته و درخواست دریافت سرویس در محل را ثبت نمایید. پس از تماس با شما و انجام هماهنگی های لازم، تیمی از مجرب ترین تکنسین ها به محل مورد نظر اعزام شده و اقدام به بررسی و تعمیر تخصصی دستگاه در محل می نمایند. لازم به ذکر است که تیم اعزامی، کلیه ی ابزار و قطعات مورد نیاز را همراه خود داشته و شما کاربران گرامی برای تامین قطعات به زحمت نخواهید افتاد.

تعمیرات دستگاه کپی در تهران

تعمیرات دستگاه کپی در تهران در نهایت تخصص و حرفه ای گری انجام می گردد. کاربران محترم ساکن پایتخت می توانند انواع سرویس ها و خدمات تعمیراتی دستگاه کپی خود را از نمایندگی تعمیر کپی در تهران دریافت نمایند. مشتری مداری شعار همیشگی مرکز سخت افزار ایران بوده و کلیه پرسنل این مجموعه، در راستای تحقق این شعار تلاش کرده اند. استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته و نیز حضور کادر فنی مجرب و متخصص در این مرکز باعث شده که تعمیرات دستگاه کپی در تهران در نهایت کیفیت انجام گردد. انواع دستگاه های کپی کانن، کونیکا مینولتا، زیراکس، ریکو، اچ پی و … در این مرکز بررسی شده و به شکل حرفه ای و تخصصی ترمیم می گردند.

[us_carousel items_layout=”blog_side_image” taxonomy_category=”%d8%a7%d8%ae%d8%a8%d8%a7%d8%b1-%d9%88-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%86%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%da%a9%d9%be%db%8c”]
امتیاز شما به این نوشته