021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

نصب و راه اندازی ظرفشویی در منزل

ماشین های ظرفشویی امروزه یکی از پرکاربرد ترین وسایل منزل به شمار می روند. این دستگاه ها برای کاربران بسیار کاربردی بوده اند و در برند های مختلفی تولید شده اند. برترین برند های تولید کننده ی این دستگاه عبارتند از سامسونگ، ال جی، بوش و… . نصب و راه اندازی ظرفشویی لازم است تنها توسط متخصصان انجام شود.

کارشناسان و مهندسان مربوطه تممام اطلاعات و ترفند های مورد نیاز برای نصب و راه اندازی ظرفشویی در منزل را در اختیار دارند و به همین دلیل می توانند انواع ظرفشویی در برند های گوناگون را نصب کنند. هر گونه اشتباه در نصب این دستگاه ممکن است موجب عدم عملکرد درست آن و حتی نشت آب از دستگاه بشود. یکی از خدمات ارائه شده در واحد تعمیرات ماشین ظرف شویی نصب و راه اندازی این دستگاه می باشد.  در ادامه به بررسی نکات مهم در نصب و راه اندازی ظرفشویی در منزل و راهنمایی برای نصب و راه اندازی انواع ظرفشویی می پردازیم. همراه ما باشید.

نصب و راه اندازی ظرفشویی در منزل

نحوه نصب ماشین ظرفشویی در منزل

ماشین ظرفشویی را میتوان یکی از کالاهای بسیار ازرشمند ساخته دست بشر دانست. ارزش این اختراع را در مهمانی های شلوغ، رستوران ها و سلف های مختلف بیشتر درک خواهید کرد. زمانی که تلی از ظروف کثیف از مهمانی به یادگار برای شما بجا می ماند. آنگاه شمایید و انبوهی از خستگی و ظرف های نشسته!

چاره کار خرید یک دستگاه ماشین ظرفشویی است. این همیار خانه برای آنکه بتواند بار سنگینی از دوش شما بردارد، نیاز به مجموعه ای از توجه ها و مراقبت هاست. اولین اقدامی که در نگهداری ظرفشویی باید به آن توجه داشته باشید، نصب صحیح آن است. همه فروشندگان لوازم خانگی ملزم به یادآوری این مورد هستند. نصب ظرفشویی علی رغم ظاهر ساده ی آن حساسیت ها و پیچیدگی های خود را دارد. از این رو حتما باید از کارشناسان با تجربه در این زمینه کمک بگیرید تا از آسیب دیدن لباسشویی جلوگیری کرده باشید و از کارکرد صحیح آن اطمینان کسب کنید.

آموزش نصب ظرفشویی

 1. آماده‌سازی روﺯﻧﻪ ﮐﺎﺑﯿﻨﺖ برای راه اندازی ظرفشویی
 2. انتخاب محلی نزدیک ﺳﯿﻨﻚ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ برای نصب دستگاه
 3.  اعمال حداقل ۵ سانتی‌ متر ﻓﻀﺎ ﺑﯿﻦ ﻣﺎﺷﯿﻦ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ و ﮐﺎﺑﯿﻨﺖ ﯾﺎ دﯾﻮﺍر ﻣﺠﺎور
 4. پوشاندن ﭼﻮب ﺧﺎم (ﻓﺎﻗﺪ ﭘﻮﺷﺶ رﻧﮕﯽ) ﺍﻃﺮﺍف ﻣﺎﺷﯿﻦ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ ﺑﺎ رﻧﮓ ﺿﺪ آب ﯾﺎ درﺯﮔﯿﺮ
 5. انجام مراحل سیم کشی ماشین ظرفشویی
 6. خواباندن ﻣﺎﺷﯿﻦ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ ﺑﻪ ﭘﺸﺖ
 7.  تنظیم پایه‌ها تا ارتفاع دلخواه
 8. ﻧﺼﺐ ﻣﺎﺷﯿﻦ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ در ﮐﺎﺑﯿﻨﺖ
 9.  اندازه گیری ارتفاع و طول دستگاه پیش از هدایت آن به زیر کابینت
 10. حصول اطمینان از کشیده یا تا نشدن شلنگ
 11. سر دادن ماشین ظرفشویی به زیر کابینت
 12. تراز کردن ظرفشویی

1. ﻧﺤﻮه ﺗﺮﺍﺯ ﮐﺮدن ﻣﺎﺷﯿﻦ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ

یکی از مهم ترین مراحل نصب و راه اندازی ظرفشویی در منزل ، تراز کردن دستگاه است. اگر ماشین ظرفشویی تراز نشده و بخش هایی از آن شیب داشته باشد، مشکلات اساسی در روند کاری آن ایجاد خواهد شد. یکی از علائم تراز نبودن این دستگاه چسبندگی در هنگام باز کردن است. اگر در به سمت راست تمایل دارد، ﭘﺎﯾﻪ ﭼﭗ ﻃﺮف ﻋﻘﺐ ﻣﺎﺷﯿﻦ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ رﺍ در ﺧﻼف ﺟﻬﺖ ﺣﺮﮐﺖ عقربه‌های ﺳﺎﻋﺖ ﺑﭽﺮﺧﺎﻧﯿﺪ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺍرﺗﻔﺎﻉ ﻻﺯم ﺑﺮﺳﺪ.آنقدر این مرحله را تکرار کنید تا در به شکل عادی باز شود.

اگر درب ظرفشویی شما به سمت چپ تمایل داشت، پایه راست را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. این کار را تاجایی تکرار کنید که درب به شکل عادی و بدون تمایل به سمت خاصی باز شود. زمانی از تراز بودن ماشین ظرفشویی تان مطمئن می شوید که درب آن دﯾﮕﺮ به ‌طرف ﭼﭗ یا راست ﺗﻤﺎﯾﻞ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ و ﯾﺎ ﺻﺪﺍﯾﯽ از آن شنیده نشود.

خدمات تخصصی مرکز سخت افزار ایران: تعویض المنت ظرفشویی

2. لوله کشی ماشین ظرفشویی

بدون شک لازمه نصب و راه اندازی ظرفشویی در منزل ، وجود سیستم لوله کشی می باشد. فرایند لوله کشی ماشین ظرفشویی تا حد زیادی شبیه به لوله کشی ماشین های لباسشویی است. برای این منظور، آشپزخانه شما باید به غیر از سینک، دو خروجی فاضلاب دیواری برای ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی داشته باشد. سپس باید لوله کشی ظرفشویی را به گونه ای انجام دهید که امکان ورود آب گرم و سرد به دستگاه وجود داشته باشد.

پس از پایان لوله کشی، شلنگ ها و خروجی های مربوطه متصل شده و ماشین ظرفشویی شما راه اندازی خواهد شد. توجه داشته باشید کیفیت لوله کشی تاثیر بسزایی در نحوه کار دستگاه خواهد داشت. از این رو توصیه می کنیم لوله کشی ماشین ظرفشویی خود را به افرادی واگذار کنید که مهارت و تجربه کافی در این زمینه دارند.

آموزش نصب ظرفشویی

3. نحوه اتصال شلنگ تخلیه

 • درصورتی‌که ﺍﻧﺘﻬﺎی ﺷﻠﻨﮓ در ﻟﻮﻟﻪ ﺗﺨﻠﯿﻪ ﺳﻔﺖ نمی‌شود، ﺍﺯ ﯾﻚ رﺍﺑﻂ ﻻﺳﺘﯿﻜﯽ (ﺗﻌﺒﯿﻪ ﻧﺸﺪه) ﮐﻪ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺣﺮﺍرت و ﻣﻮﺍد ﺷﻮﯾﻨﺪه ﻣﻘﺎوم ﺑﺎﺷﺪ ﺍﺳﺘﻔﺎده ﮐﻨﯿﺪ. با مراجعه به فروشگاه های مربوطه می توانید این رابط را تهیه کنید.
 • ﺗﻮﭘﯽ ﺑﻪ شکل  s کاملاً ﺗﻤﯿﺰ و ﻋﺎری ﺍﺯ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺍﻧﺴﺪﺍد ﺑﺎﺷﺪ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺍﮔﺮ ﭼﻨﺎﻧﭽﻪ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻧﻮﻉ ﺗﺨﻠﯿﻪ ﺍﺳﺘﻔﺎده می‌کنید.
 • برای  ﭘﯿﺸﮕﯿﺮی ﺍﺯ ﺧﺮوج ﺑﻮی ﺑﺪ، ﯾﻜﯽ ﺍﺯ روش‌های ﺯﯾﺮ رﺍ مورداستفاده ﻗﺮﺍر دﻫﯿﺪ:
 • وﻗﺘﯽ ﺷﻠﻨﮓ ﺗﺨﻠﯿﻪ ﺑﻪ ﻟﻮﻟﻪ ﻣﺴﺘﻘﻞ ﻣﺘﺼﻞ ﺷﺪه ﺑﺎﺷﺪ، ﻻﺯم ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺍﺗﺼﺎل ﻣﺤﻔﻮﻅ ﺍﺯ ﻫﻮﺍ ﺍﯾﺠﺎد ﺷﻮد.
 • وﻗﺘﯽ ﺷﻠﻨﮓ ﺗﺨﻠﯿﻪ ﺑﻪ ﺯﺍﻧﻮﯾﯽ s سینک یا فاضلاب ﻣﺘﺼﻞ ﺷﺪه ﺑﺎﺷﺪ، ﺷﻠﻨﮓ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺯﯾﺮ ﺻﻔﺤﻪ ﺑﺴﺘﻪ و ﺛﺎﺑﺖ ﺷﻮد. به یا د داشته باشید به هنگام نصب شلنگ از تا نخوردن آن اطمینان داشته باشید.

نکات مهم در نصب و راه اندازی ظرفشویی در منزل

ﺷﻠﻨﮓ آب رﺍ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻟﻮﻟﻪ آب ﻣﺘﺼﻞ ﺷﺪه ﺍﺳﺖ ﺳﻔﺖ ﮐﻨﯿﺪ. ﺳﯿﻢ ﺑﺮق رﺍ ﺑﻪ ﭘﺮﯾﺰ دﺍرﺍی ﺍﺗﺼﺎل ﺯﻣﯿﻦ ﻣﺘﺼﻞ ﮐﺮده و دﺳﺘﮕﺎه رﺍ روﺷﻦ ﮐﻨﯿﺪ. ﭘﺲ ﺍﺯ نصب و راه اندازی ظرفشویی در منزل و ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﺍﺳﺘﻔﺎده ﻣﺎﺷﯿﻦ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ ﺑﺮﺍی ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺑﺎر، ﻣﺎ ﺗﻮﺻﯿﻪ می‌کنیم ﮐﻪ ﻣﺎﺷﯿﻦ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ رﺍ در ﺣﺎﻟﺖ Quick قرار دﺍده و ﯾﻚ ﺑﺎر آن رﺍ ﺑﻪ ﮐﺎر ﺑﯿﻨﺪﺍﺯﯾﺪ. در ﺍﯾﻦ ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺍﺯ ﻧﺒﻮد ﻣﺸﻜﻞ ﯾﺎ ﻧﺸﺘﯽ آب ﺍﻃﻤﯿﻨﺎن ﺣﺎﺻﻞ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﮐﺮد. ﻫﻨﮕﺎم ﺍﺳﺘﻔﺎده ﺍﺯ ﻣﺎﺷﯿﻦ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ ﺑﺮﺍی ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺑﺎر ﻣﻤﻜﻦ ﺍﺳﺖ ﺻﺪﺍی ﺑﻠﻨﺪی ﺷﻨﯿﺪه ﺷﻮد در ﺻﻮرت ﺑﺮوﺯ ﭼﻨﯿﻦ ﻣﻮردی ﻣﺎﺷﯿﻦ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ رﺍ ﺧﺎﻣﻮش  کرده و مجددا آن رﺍ روﺷﻦ ﮐﻨﯿﺪ.

نکته مهم : اگر پس از نصب ظرفشوییی متوجه کمی چسبندگی درب به دستگاه شدید به این معنی است که ﺑﺎﯾﺪ ﻣﺎﺷﯿﻦ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ رﺍ ﺗﺮﺍﺯ ﮐﻨﯿﺪ.

 • ﺑﺮﺍی ﺍﺗﺼﺎل آﺳﺎن ﺑﻪ ﻟﻮﻟﻪ آب و ﻓﺎﺿﻼب، ﻣﺤﻠﯽ در ﻧﺰدﯾﻜﯽ ﺳﯿﻨﻚ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ رﺍ ﺍﻧﺘﺨﺎب ﮐﻨﯿﺪ.
 • ﺑﺮﺍی ﺗﺨﻠﯿﻪ ﻣﻨﺎﺳﺐ آب، ﻣﺎﺷﯿﻦ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ ﻧﺒﺎﯾﺪ در ﻓﺎﺻﻠﻪ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ۳ ﻣﺘﺮ ﻧﺼﺐ ﺷﺪه ﺑﺎﺷﺪ.
 • ﺍﮔﺮ ﻣﺎﺷﯿﻦ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ در ﮐﻨﺞ ﻧﺼﺐ ﺷﺪه ﺍﺳﺖ، ﺣﺪﺍﻗﻞ باید ۵ سانتی‌متر ﺑﯿﻦ ﻣﺎﺷﯿﻦ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ و ﮐﺎﺑﯿﻨﺖ ﯾﺎ دﯾﻮﺍر ﻣﺠﺎور فاصله  ﺍﯾﺠﺎد ﺷﻮد.

نصب و راه اندازی انواع ماشین ظرفشویی

نصب و راه اندازی انواع ظرفشویی متناسب با برند این دستگاه ها متفاوت است. به طور کلی اگر نیاز به نصب و راه اندازی ظرفشویی در منزل دارید به هیچ عنوان خودتان دست به کار نشوید و یا از افراد مبتدی کمک نگیرید.

افراد مبتدی و بی تجربه به دلیل عدم آگاهی از چگونگی نصب و راه اندازی ظرفشویی در منزل نمی توانند اتصالات این دستگاه را به درستی انجام دهند و یا جای درستی برای این دستگاه انتخاب کنند در نتیجه نصب و راه اندازی ظرفشویی در منزل با مشکل مواجه می شود. برای مثال نصب و راه اندازی ظرفشویی برند بوش با ال جی متفاوت است و لازم است توسط متخصصان انجام شود.

مرکز تعمیرات ظرفشویی

مرکز تعمیرات ظرفشویی به دلیل گردآوری گروهی از مهندسان و کارشناسان مجرب می تواند انواع عیوب این دستگاه را برطرف کند. این مرکز به دلیل دسترسی به تمام ابزار و وسایل مورد نیاز برای تعمیرات ظرفشویی می تواند انواع برند های مختلف این دستگاه را تعمیر کند. تمامی عیوب انواع ظرفشویی با مراجعه به این مرکز قابل حل می باشد.

متخصصان این واحد با بهره مندی از مهارت و تخصص خود می توانند انواع قطعات معیوب ظرفشویی را در مدت زمانی کوتاه تعویض کنند و یا در صورت نیاز آن را با نمونه های اصلی جایگزین کنند. به یاد داشته باشید استفاده از قطعات اورجینال تاثیر بسزایی در حفظ کیفیت دستگاه دارد.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران با هدف ارائه ی تمام آنچه که مورد نیاز کاربران است توانسته بهترین خدمات را با کیفیتی عالی ارائه کند. این مرکز با گردآوری تمام متخصصان و مهندسان نمونه در کشور می تواند تمام خدمات مورد نیاز کاربران اعم از تعمیرات و فروش انواع محصولات را ارائه کند.

کادر فنی این مجموعه نیز به دلیل تسلط و مهارتی که دارند می توانند انواع محصولات الکترونیکی از جمله انواع لوازم خانگی ، ماشین های اداری، لپ تاپ و گوشی موبایل و … را در هر برندی که باشند تعمیر کرده و آن را کاملا سالم به مشتریان تحویل دهند. مرکز سخت افزار ایران با هدف ارائه ی خدماتی کاربردی تمام ابزار آلات مورد نیاز تعمیرکاران را فراهم کرده است تا خدمات تعمیراتی با کیفیت و سرعت بیشتری ارائه شود. تضمین کیفیت و رعایت حقوق مشتریان  از اساسی ترین اصول مرکز سخت افزار ایران است.

4/5(3 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *