021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

موتور شستشوی ظرفشویی

موتور شستشو یکی از اجزای داخلی ظرفشویی است که آب لازم برای شستشوی ظروف را فراهم می سازد. وقتی موتور شستشو دچار اختلالی می شود، مانع از ورود آب به آبپاش ها و بازوان ماشین ظرفشویی می شود، و عملیات شستشو کاملا متوقف می شود.

اگر ماشین ظرفشویی صدای وزوز بلند دارد یا صدایی شبیه جیغ از آن شنیده می شود و به طور کلی آب را اسپری نمی کند، بدون شک در قسمت موتور شستشو ظرفشویی احختلالی پیش آمده و این قطعه درگیر مشکلاتی شده است. در چنین شرایطی برای تعمیر موتور شستشوی ظرفشویی باید تصمیم درست بگیرید و از یک مرکز مجاز و استاندارد که تخصص لازم برای تعمیر موتور شستشو دارد کمک بخواهید.

تنها در صورت مراجعه به یک مرکز مجاز است که کیفیت و سلامت موتور شستشو ظرفشویی تضمین می شود، در غیر این صورت آسیب های زیادی به این دستگاه وارد خواهد شد که جبران آنها سخت و گاهی غیر ممکن است.

موتور شستشوی ظرفشویی

روند تعمیر موتور شستشوی ظرفشویی

آنچه نیاز دارید:

 • پیچ گوشتی ستاره ای در سایز های مختلف
 • انبردست.
 • موتور شستشوی جدید مطابق با مدل دستگاه، کاملا سالم و استاندارد
 • بست های فلزی

مراحل تعویض موتور شستشوی ظرفشویی

 • دستگاه را از برق بکشید
 • ظرفشویی را بچرخانید. اکنون باید سبد ها و فیلتر ها را بردارید. ممکن است آب داخل ظرفشویی از قسمت فیلتر بریزد، لذا سبد پایینی و فیلتر را از داخل ماشین ظرفشویی باز کنید و آب داخل فیلتر را به کمک یک اسفنج تخلیه کنید. شلینگ آب را هم از ماشین ظرفشویی جدا کنید.
 • حالا پنل زیر ماشین ظرفشویی را در آورید. پیچ های پنل را باز کنید. در این مسیر مراقب سنسور آنتی –فلود باشید، زیرا به پنل نصب است و باید سیم های این سنسور را جدا کنید تا پنل به راحتی جدا شود.
 • اکنون موتور شستشوی ظرفشویی را می بینید. از اتصالات الکتریکی عکسی تهیه کنید تا در هنگام جمع کردن موتور مشکلی نداشته باشید. موتور شستشوی ظرفشویی به وسیله یک کلیپس فنر به بدنه ظرفشویی متصل است. با احتیاط فنر را آزاد کنید. بست های فلزی که شیلنگ را به پمپ متصل کرده است، به کمک انبر دست بیرون بکشید.  این بست ها دیگر استفاده نمی شوند. یکی یکی شیلنگ ها را جدا کنید. ازسمت  بیرون به سمت داخل.
 •  در این مرحله برای تعمیر موتور شستشوی ظرفشویی باید کلیپس فنر را از موتور قدیمی در آورید و آن را روی موتور جدید نصب کنید. برای درآورن فنر آن را در جهت عقربه های ساعت بپیچانید و برای جا انداختن آن جهت عکس عقربه های ساعت بچرخانید.
 • برای تعمیر موتور شستشوی ظرفشویی ، باید بست های فلزی جدید را در جای مشخص خود پیچ کنید و دوباره شیلنگ ها را یکی یکی وصل کنید. شیلنگ ها را ابتدا به لوله های پمپ جدید وصل کنید و بعد بست ها را محکم کنید و پمپ را در جای خود قرار دهید. اول دو شیلنگ داخلی را به لوله ها وصل کنید و بست ها را محکم کنید و بعد شیلنگ جلویی را وصل کرده و بست ها را سفت کنید. فنر نگهدارنده موتور را هم در جای مشخص خود قرار دهید
 • در انتهای مسیر تعمیر موتور شستشوی ظرفشویی شیلنگ های موتور نصب شده اند و حالا می توانید سیم های پمپ شستشو را هم نصب کنید. پمپ تخلیه را در جایش قرار دهید و پیچ ها را در جای خود ثابت کنید و کابل های برق را نصب کنید
 • حالا باید با نصب میکروسوییچ آنتی-فلود و پنل زیری تعمیر موتور شستشوی ظرفشویی را تمام کنید. در نهایت با اتصال ماشین به منبع برق و باز کردن آب صحت فرایند تعمیر موتور شستشوی ظرفشویی را چک کنید.

نمایندگی و تعمیر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از ماشین هایی است که در دنیای امروز کارایی بسیار زیادی دارد و در منازل مختلف حضور دارد. این محصول در شرکت های مختلف و در قالب برند های متنوع طراحی و تولید و عرضه می شود. در نمایندگی ماشین ظرفشویی می توانید این محصول را از هر برندی از جمله سامسونگ، ال جی، بوش، شارپ، میله، ایندزیت، مدیا،  و حتی برند های داخلی تهیه و استفاده کنید.

این مرکز جامع و کامل در زمینه خدمات پس از فروش هم امکانات و تسهیلاتی بی نظیر و بی رقیب دارد. سرویس، راه اندازی، عیب یابی و ترمیم و تعمیر ظرفشویی در هر مدل و هر برند در این مرکز حمایت و پشتیبانی می شود.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز پیشرفته و مدرن است که برای ارائه خدمات در حوزه سخت افزار و نرم افزار همه محصولات الکترونیکی و مکانیکی را از مسیر درست و اصولی عیب یابی، ترمیم و تعمیر می کند. مرکز سخت افزار ایران در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعال است.

این مرکز به خوبی نیاز عصر دیجیتال را شناخته است و برای ارائه همه نوع خدمات در این زمینه تلاش می کند. در مرکز سخت افزار ایران کاربران به راحتی می توانند با در دست داشتن هر محصولی از جمله لوازم خانگی ماشین های اداری و موبایل، تبلت و لپ تاپ و … به مرکز مراجعه کنند و برای تعمیر و ترمیم و عیب یابی آنها از متخصصان  مرکز سخت افزار ایران  کمک بگیرند.

در مرکز سخت افزار ایران همه فعالیت ها بر اساس چارچوب و  قوانین  کلی است که نیاز کاربران و منافع آنها در این پروتکل کاری لحاظ شده است. کاربران می توانند با مراجعه به شعب مختلف مرکز سخت افزار ایران، صفر تا صد نیاز های خود را در هر زمینه ای رفع کنند.

4.5/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.