021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی

همانطور که می دانیم اصل مقرون به صرفه بودن دستگاه کپی در امور روزمره ی کاربران این دستگاه بسیار حائز اهمیت است. کاربر باید بداند برای کارهای روزمره ی خود به چه دستگاهی نیاز دارد. کدام نیازهای او وابسته به دستگاه کپی است. همانطور که علم در حال پیشرفت است کارها به سرعت هر چه تمام تر پیش می روند. کمپانی های سازنده ی ماشین های اداری در پی ساخت بهترین و با قابلیت ترین دستگاهایی هستند که با حجم کم و کارایی بالایی، مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی را ارائه دهند. امیدواریم در این مقاله با بررسی قابلیت های مختلف این دستگاه ها به مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی برسیم.

انواع دستگاه های کپی

برای انتخاب مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی ابتدا لازم است بدانیم دستگاه های کپی در انواع مختلف آنالوگ و دیجیتال در بازار وجود دارند. دستگاه های آنالوگ دستگاه هایی بودند که قبلا بیش از همه، مورد استفاده قرار می گرفت. میزان بهره وری و کیفیت در دستگاه های آنالوگ از دستگاه های دیجیتال بسیار کم تر بود به همین دلیل از رقیب خود یعنی دستگاههای دیجیتال عقب ماند. امروزه به دلیل افزایش ارتباطات دیجبتالی بسیاری از سازمان ها از دستگاه های کپی دیجیتال استفاده می کنند. زیرا مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی، دارای قابلیت های بهتر و بیشتری هستند.

 • دستگاه های کپی دیجیتال مونوMONO
 • دستگاه های کپی رنگی دیجیتال
 • دستگاه همه کاره(ALL IN ONE)
 • دستگاه‌های کپی چند منظوره

قابلیت های مختلف دستگاه کپی دیجیتال

     قابلیت های منحصر به فردی که در دستگاه های دیجیتال وجود دارد موجب شده است که به گزینه ی اول برای انتخاب کاربران تبدیل شود و به عنوان مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی شناخته شوند.

 • کیفیت برتر رندرگ رافیکی موجب تولید دقیق طرح های پیچیده و نگاره ای می شود.
 • وضوح برتر۴۸۰۰x4800dpi
 • قابیلت کنترل بالا ( کاهش ۲۵ درصدی اندازه ی اولین یا افزایش ۴۰۰ برابری).
 • صفحه نمایش لمسی.
 • دسترسی کامل به آیکن های گرافیکی بزرگ، گزینه های زبانی، انتقال یا حذف گزینه ها و …
 • اسکن، پرینت
 • اتصال به شبکه و  USB
 • دانلود
 • ارسال فکس و کپی برای تحویل از طریق اینترانت
 • ارسال به گیرنده های خارجی از طریق ایمیل
 • فضای ذخیره سازی تا ۸۰ گیگابایت

رابطه ی نیاز کاربر با مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی

همانطور که گفته شد نکته ی قابل توجه کاربران برای انتخاب دستگاه های کپی، قابلیت های متفاوت آن هاست. به طور کلی صِرف پیشرفته بودن یا قابلیت های چندگانه نمی تواند ملاکی برای انتخاب باشد. به نکات زیر توجه کنید تا خوب با زوایای مختلف انتخاب مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی آشنا شوید.

۱-دستگاه کپی سیاه و سفید یا رنگی  جدای از هزینه ی بالاتر دستگاه کپی رنگی نسبت به کپی سیاه و سفید، در صورت داشتن بودجه ی کافی بهتر است از دستگاه کپی رنگی استفاده کنید. البته باز هم به نیازتان توجه کنید اگر به کپی رنگی نیاز دارید هزینه ی اضافی اعمال کنید.

۲- حجم چاپ  برای انتخاب مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی به حجم چاپ توجه داشته باشید. حجم چاپ، نسبت به اندازه ی دستگاه کپی، میزان کاغذی است که در سینی و کاست ظرفیت دارد. تغیر این عدد از ۱۰۰ کاغذ در سینی و ۲۵۰ عدد در کاست وجود دارد تا ۵۰۰ کاغذ در سینی و ۲۰۰۰ کاغذ در کاست.

۳-سرعت چاپ  سرعت چاپ در هر دقیقه باید جز ملاک های اصلی کاربر برای تهیه مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی باشد دستگاه های کپی دیجیتال جدید در مدل های ارزان تر در هر دقیقه قادرند ۲۲ صفحه را چاپ کنند. مدل های بالاتر آن تا ۱۰۰ صفحه در دقیقه را نیز چاپ می کند.

۴-سرعت کپی  سرعت کپی برابر است با  میزان زمانی که طول می کشد تا دستگاه اولین کپی خود را ارائه دهد.(متغییر بین ۳.۵ تا ۷.۵ ثانیه)

۵- قابلیت های گرافیکی  قابلیت های گرافیکی نقش تعیین کننده ای در تعیین مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی دارند. این قابلیت شامل  مدیریت رنگ از کنترل پنج رنگ، همچنین بالاترین وضوح (استاندارد ۲۴۰۰×۲۴۰۰ نقطه در اینچ)بوده، همچنین دارای بازنشر دقیق و قابل اطمینان از ماخذ هستند.

۶-کپی دو رویه  توانایی بعضی از دستگاه ها برای زدن کپی به دو طرف کاغذ از قابلیت خاص دستگاه های کپی است. این دستگاه ها هزینه ی بالاتری دارند اما اگر با توجه به کارتان به آن نیاز دارید، حتما از آن استفاده کنید که بعدها در مصرف برگه کاغذ صرفه جویی می کند.

۷-اندازه ی کاغذ و تنوع در کپی  برای مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی باید دستگاهی را انتخاب کنید که قابلیت چاپ کاغذ مورد نظرتان را داشته باشد. مصارف شما مشخص می کند که چه نوع کاغذی را کپی می کنید. پاکت، کارت نمایه، کاغذهای شفاف و ….

۸- تونر  از جمله مواردی که به ایجاد تفاوت در دستگاه ها می انجامد و حد و مرز مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی را مشخص می کند، تونر است. تونر تک رنگ (سیاه و سفید) به صرفه تر و ارزان تراست. ۶۰ هزار صفحه را به صورت میانگین تولید می کند. دستگاه های کپی رنگی به چهار کارتریج زرد، قرمز، سیاه و آبی نیاز دارند. که حدود ۳۰ هزار صفحه را ایجاد می کنند.

دستگاه کپی نو یا کهنه؟

     این نکته برای صاحبان کسب و کار بسیاراهمیت دارد که خرید دستگاه های کهنه به صرفه تر از خرید دستگاه های نو است. به نکات زیر برای خرید مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی دقت کنید.

 • مسلما دستگاه های جدید، پیشرفته تر از دستگاههای قدیمی هستند. قابلیت های مختلفی که این دستگاه ها در اختیار کاربران قرار می دهند، غیرقابل چشم پوشی است.
 • عملکرد بالای دستگاه های پیشرفته تر برای انجام کارهای روزانه، قطعا کاربر را از انتخاب دستگاه دست دوم منع می کند تا بتواند مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی را خریداری کند..
 • نکته ی دیگر اینکه دستگاه های قدیمی کپی، به دلیل از کارافتادگی هزینه ی تعمیرات بالایی را خواهند داشت. البته به این نکته هم باید توجه کرد که ممکن است قطعه یا جوهر، تونر و یا کاتریجی که از آن نیاز داریم اصلا یافت نشود و صاحب کسب و کار را با مشکل جدی مواجه کند.
 • نکته ی بعدی اینکه، در انتخاب مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی باید توجه داشته باشیم که تحت پوشش گارانتی بودن از ویژگی های مثبت دستگاه های کپی نو است. اگر مشکلی برای دستگاه کهنه پیش بیاید صرف نظر از هزینه هایی که صاحب کار و سرمایه به خاطر توقف کار محتمل می شود، هزینه ی زیاد تعمیر را نیز باید بپردازید.

آشنایی با مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی

به طور کلی مارک های توشیبا، ریکو، کانن و… که برای کسب و کارهای کوچیک و بزرگ با آخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی شده اند. از لحاظ duplexing سرعت و قیمت لفظ مقرون به صرفه ترین بودن را دارا هستند. از جمله می توان دستگاه های کپی چند منظوره را معرفی کرد که قابلیت کپی سیاه و سفید و رنگی را داراست.

۱– دستگاه کپی ریکو MP 2014A  سیاه و سفید، سه کاره (اسکن، کپی، پرینت)، اسکنر رنگی، برای برگ هایی با سایز A3, A4, A5.A6.

۲-دستگاه کپی۲۰۱ شارپ Sharp AR-X20  ایستاده و رومیزی، در حالت رومیزی دو کشو، در حالت ایستاده چهار کشو، قابلیت کپی دو طرفه، برای سایز A3 ساخته شده است. دارای قدرت و عملکرد بالا است که از جمله مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی به شمار می رود.

۳- دستگاه کپی ۲۰۶شارپ AR-20  کپی لیزری سیاه و سفید، ایستاده، چهار کشو، اسکن، پرینت، چاپ دورو، برای برگ های A3 تا A5، قدرت و عملکرد بالا.

۴- دستگاه کپی شارپ AR-602  سه کاره(پرینت، کپی، اسکن)، ایستاده، چهار کشو، برای سایز برگه های A3 و A4، برای کسب و کارهای کوچک.

۵- دستگاه کپی کونیکا مینولتاBizhub c454 کپی رنگی و سیاه و سفید، قابلیت بایگانی اسناد، بسیار قوی با کارایی بالا. مدل ۴۵۴ دارای پنل رنگی و لمسی است.

نمایندگی دستگاه کپی

نمایندگی تعمیر دستگاه کپی با در دست داشتن واردات بهترین برند های دستگاه کپی (آنالوگ و دیجیتال  رنگی، سیاه و سفید) در زمینه ی فروش و تعمیر دستگاه های کپی، پیشتاز است. این نمایندگی تواناترین و کاربلدترین متخصصان را گرد خود آورده است تا هر چه بهتر و موثرتر، به رفع نیاز مشتریان بپردازد. هر نوع دستگاه کپی با جدیدترین تکنولوژی در نمایندگی دستگاه کپی یافت می شود. این نمایندگی با سرلوحه قرار دادن حقوق مشتریان به ارائه ی بهترین خدمات با کمترین هزینه، پرداخته است.

تعمیرات دستگاه کپی

تعمیرات دستگاه کپی با سابقه ی طولانی در زمینه ی تعمیر دستگاه های پر کاربرد (مثل کپی) به ارائه ی بهترین خدمات می پردازد. تعمیرات دستگاه کپی با بهترین تعمیرکاران همکاری می کند. واحدهای مختلف این تعمیرات پاسخگوی سوالات شما در زمینه ی مشاوره ی قبل و بعد از خرید هستند. هر گونه ایراد در دستگاه شما با دستان پرتوان تکنسین های ما قابل برطرف شدن است. استفاده از آرشیو بزرگ قطعات اورجینال باعث شده است که در صورت نیاز به تعویض قطعه، به جایگزینی مناسب قطعه، با قطعه ی ساخته شده در کمپانی مبادرت ورزیم. دستگاه خود را به ما بسپارید تا توانایی متخصصان ما را شاهد باشید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.