021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

سوالات متداول تعمیر ظرفشویی

منظور از سوالات متداول تعمیر ظرفشویی آن دسته از پرسش هایی است که به صورت مکرر و مدام توسط کاربران ماشین ظرفشویی از کارشناسان واحد تعمیرات ظرفشویی پرسیده می شود. لذا مفید دیدیم که درباره این موضوع یک بار برای همیشه توضیحات کاملی ارائه دهیم تا همه کاربران بتوانند با مرور این پرسش و پاسخ ها مشکلات رایج خود را برطرف کنند. این پرسش و پاسخ ها به گونه ای طراحی شده اند که برای تمامی برند ها و تمامی مدل های ماشین ظرفشویی کاربرد دارد. در ادامه همراه ما باشید تا سوالات متداول تعمیر ظرفشویی را مرور کنیم؛

طرح سوالات متداول تعمیر ظرفشویی

  1. چرا شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی خیلی طول می کشد؟

اگر دستگاه شما از آن دسته از مدل هایی است که قبل از شست و شو آب را گرم می کند، در این صورت تقریبا نیم ساعت طول می کشد تا آب داخل ماشین به درجه گرمای مورد نظر برسد و شست و شو آغاز شود. می توانید برای حل این موضوع قبل از روشن کردن دستگاه دمای آب ورودی را بالا برید.

  1. چرا ماشین ظرفشویی بوی بد می دهد ؟ چطور این بوی نامطبوع را از بین ببریم ؟

این پرسش یکی از سوالات متداول تعمیر ظرفشویی  است. در طول شستشوی ظروف بقایا و پس مانده های مواد غذایی در فیلتر، شکاف و درزهای ماشین ظرفشویی جمع می شوند. تجمع این پس مانده ها منجر به ایجاد بوی نامطبوعی در دستگاه می شود. در این شرایط می توانید فیلتر دستگاه را خارج کنید و آن را با استفاده از برس و اسکاچ صابون و آب داغ تمیز کنید. راه کار دیگر برای رفع این بوی نامطمبوع این است که در فنجانی کوچک مقداری سرکه سفید یا خلال پوست لیمو ترش بریزید و آن را در بالاترین طبقه ماشین ظرفشویی قرار دهید و بگذارید تا ماشین ظرفشویی با درجه شستشوی معمولی خالی کار کند. به این ترتیب داخل ماشین ظرفشویی بوی مطبوع و تازه ای را به خود می گیرد

  1. چرا آب قسمت پایین ماشین ظرفشویی به طور کامل تخلیه نمی شود ؟

باید بدانید که تمام انواع ماشین ظرفشویی ها همیشه مقداری آب را در قسمت پایین خود نگه می دارند تا به این ترتیب همیشه رطوبت را در اطراف پمپ و درپوش حفظ کنند و از ترک خوردگی یا نشتی آنها جلوگیری شود.

  1. چه نوع شوینده و پاک کننده ای برای ماشین ظرفشویی مناسب است ؟

این پرسش به عنوان یکی دیگر از سوالات متداول تعمیر ظرفشویی مطرح است. بسیاری از کاربران درباره محلول های شست و شوی پودری و مایع سوال می پرسند. تجربه نشان داده که شوینده های پودری یا به صورت قرص، بهترین نوع پاک کننده در ماشین ظرفشویی هستند و قابلیت شویندگی بهتری دارند. توجه داشته باشید که اگر از مواد شوینده مخصوص دستگاه خود استفاده نکنید، به زودی به خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی نیازمند خواهید شد.

  1. آیا لازم است ظرف ها را قبل از گذاشتن در ماشین ظرفشویی آبکشی کنیم؟

پیش از قرار دادن ظرف ها در ماشین ظرفشویی، پاک کردن پس مانده ها و خورده های مواد غذایی از روی آنها کافی است و نیازی به آبکشی ظروف نیست. این در حالی است که بعضی از مدل های جدید ماشین های ظرفشویی، مجهز به سیستم تمیز کردن پس مانده ها و خورده های مواد غذایی هستند؛ به این ترتیب آسیبی به ماشین ظرفشویی وارد نمی شود.

  1. چگونه بفهمیم چه ظروفی را می توان در ماشین ظرف‌شویی شست؟

تنها ظروفی را می توانید در دستگاه بشویید که برچسب ” امن در ماشین ظرف‌شویی” را داشته باشند.

  1. بهترین راه برای قرار دادن ظروف در ماشین ظرف‌شویی چیست؟

کارد ها و چنگال ها را طوری در دستگاه و در جایگاه خود قرار دهید که دسته آنها در قسمت پایین باشد تا گردش آب راحت انجام شود و شست و شو به صورت کامل پایان یابد. سطوح کثیف ظروف و لوازم آشپزی باید به سمت افشانه‌های شستشو باشند. چاقوها و لوازم با دسته چوبی بهتر است به‌ صورت دستی شسته شوند، زیرا با مرور زمان مواد شوینده باعث آسیب‌پذیری و ترک‌ برداشتن چوب می‌شوند.

نمایندگی ظرفشویی

نمایندگی تعمیرات ظرفشویی درگاهی امن و ایمن است که به کمک مرکز سخت افزار ایران اداره می شود. این نمایندگی در حوزه فروش، پس از فروش و تعمیرات ظرفشویی خدمات و تسهیلات بسیار کاربردی و مفیدی را ارائه می دهد. تعمیر ماشین ظرفشویی و برند آن در این نمایندگی مطرح نیست و تمامی مدل ها و برند ها را حمایت و پشتیبانی می کند. تمامی این سرویس ها و خدمات همراه با ارائه ضمانت نامه های معتبر و کتبی است. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.