021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

چرا آب پکیج سرریز می شود؟

با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و رواج مجدد استفاده از سیستم های گرمایشی همچون پکیج، مقاله امروز را به بررسی یکی از رایج ترین مشکلات این سیستم اختصاص داده ایم. سرریز شدن آب پکیج یکی از اختلالات این سیستم است که کاربران بسیاری از بروز آن شکایت می کنند. این مشکل ممکن است ناشی از چندین عامل مختلف باشد و بسته به دلیل بروز، روش های مختلفی را می توان برای برطرف کردن آن اجرا کرد.

سیستم کاری پکیج به گونه ای طراحی شده که توسط یک یا دو مبدل، کار گرمایش آب برای مصارف گرمایشی و مصرفی را انجام می دهد. صرف نظر از اینکه حجم و اندازه پکیج چقدر است و یا پکیج از نوع تک مبدله است و یا دو مبدله، دلایل زیادی می تواند این سیستم را دچار مشکل کرده و منجر به سرریز شدن آب سیستم گردد. در ادامه ضمن بررسی این دلایل، روش های برطرف کردن هریک را به شما عزیزان ارائه خواهیم داد. لازم است یادآوری کنیم که در صورت نیاز، می توانید از متخصصین تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار ایران برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

سرریز شدن آب پکیج

دلایل سرریز شدن آب پکیج

عمده دلایل سرریز شدن آب پکیج عبارتند از:

 

سوراخ شدن مبدل ها

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، سیستم پکیج با استفاده از یک یا چند مبدل کار می کند. چنانچه این مبدل ها ترک بخورند و یا سوراخ شوند، شاهد سرریز شدن آب پکیج خواهیم بود. با رفع نشتی و یا تعویض مبدل ها، مشکل برطرف خواهد شد. توجه داشته باشید که برای تشخیص و رفع محل نشتی مبدل های پکیج، حتما باید از تکنسین های مجرب این حوزه کمک بگیرید. همکاران ما در بخش تعمیر لوازم خانگی مرکز سخت افزار ایران، تخصصی ترین خدمات را در این زمینه به شما عزیزان ارائه می دهند.

 

پاره شدن لوله و اتصالات درون دستگاه

یکی دیگر از مشکلاتی که منجر به بروز نشتی آب در پکیج می شود، پاره شدن لوله و اتصالات داخلی این دستگاه است. در این حالت باید اول لوله مورد نظر را پیدا کرده و در گام بعدی، اقدام به تعویض آن نمایید. خراب شدن اورینگ و یا واشر به عنوان قطعات داخلی اصلی پکیج، در زمره عمده ترین دلایل بروز مشکل مورد بحث به شمار می روند. حرارت زیاد هم می تواند منجر به آسیب دیدگی اتصالات داخلی پکیج گردد.

عدم آب بندی درست اتصلات زیر پکیج

نصب پکیج باید توسط افراد متخصص انجام شده و مراحل آن به دقت رعایت گردد. یکی از مراحل مهم در این فرایند، آب بندی اتصالات است. در صورتی که این بخش درست انجام نشده و یا مشکلی داشته باشد، پکیج دچار نشتی شده و آب آن سرریز می شود. برای رفع این مشکل، باید اتصالات را بررسی کرده و مشکل آن را برطرف نمایید.

خراب شدن شیر تخلیه دستگاه

شیر تخلیه یکی از مهم ترین قطعات پکیج است که خرابی آن، روند تخلیه آب را با اختلالات جدی مواجه می سازد. بدیهی است که وقتی آب از مسیر درست از دستگاه خارج نشود، در سیستم جمع شده و سرریز می کند. برای رفع مشکل سرریز شدن آب پکیج در این حالت، باید شیر تخلیه مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز، تعمیر یا تعویض گردد.

نشتی آب از ناحیه پمپ پکیج

اگر پمپ پکیج به هر دلیلی دچار نشتی شود، آب سیستم به بیرون سرریز می کند. پمپ سیرکولاتور در داخل پکیج برای گردش آب در مسیر مدار گرمایش و گرم کردن رادیاتور ها و یا لوله های 5 لایه کاربرد دارد. این پمپ ها اغلب مقاومت بالایی دارند ولی بعد از چند سال عموما دچار سوختگی و یا ضعیف شدن می شوند که با اصلاح سیم کشی و یا تعویض پمپ، مشکل حل می شود.

نشتی آب از محل شیر پرکن دستگاه

یکی دیگر از دلایل سرریز شدن آب پکیج ، وجود نشتی در محل شیر پرکن دستگاه است. در این حالت برای تعمیر پکیج باید لوله ای که دچار نشتی شده شناسایی و تعویض گردد. توجه داشته باشید که خرابی این قطعه منجر به بالا رفتن فشار داخلی پکیج می شود و به همین دلیل باید در اسرع وقت مورد بررسی و تعمیر یا تعویض قرار گیرد. همکاران ما در مرکز سخت افزار ایران، ضمن اطلاع کامل از این نکته، اقدام به تعمیر و یا تعویض شیر پرکن پکیج در سریع ترین زمان ممکن می نمایند.

تعمیرات پکیج در تهران

مرکز سخت افزار ایران، نیروی متخصص و توان تجهیزاتی خود را به خدمت گرفته تا با کیفیت ترین خدمات را در زمینه تعمیرات پکیج در تهران به کاربران ارائه نماید. مدیریت این مرکز اهتمام ویژه ای بر رعایت حقوق کاربران و پایبندی به اصول مشتری مداری قائل می باشد. در همین راستا، خدمات ترمیم پکیج در بالاترین سطح کیفی و تخصصی به مراجعین ارائه می گردد.

بررسی و ترمیم انواع پکیج در کلیه برندها، رفع مشکلات عملکردی سیستم های گرمایشی، تعویض قطعات فرسوده با نمونه اورجینال، ارائه خدمات تعمیر پکیج در محل و مواردی از این دست را می توان به عنوان مهم ترین سرویس های ارائه شده در نمایندگی تعمیر پکیج در تهران بر شمرد. برای آشنایی بیشتر با این خدمات و نحوه دریافت آنها می توانید به سایر بخش های وب سایت مراجعه نمایید.

3.5/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.