021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

دانستنی های کولر گازی

دانستنی های کولر گازی همه آن اصولی است که برای استفاده بهینه از این دستگاه نیاز دارید بدانید. کولر گازی یکی از سیستم‌های خنک کننده بسیار قوی است که به سرعت گرمای محیط را کم می کند و خنکای مطلوبی به ارمغان می آورد. کولر گازی یکی از انواع کولر است که مزایا و معایب خاص خودش را دارد.

هر چه بیشتر درباره این دستگاه بدانید بهتر و بهینه تر می توانید از آن استفاده کنید. در ادامه این بخش مجموعه ای از بهترین و مفید ترین دانستنی ها را درباره کولر گازی برای شما می آوریم که با رعایت آنها نیاز شما را به تعمیر کولر گازی کمتر می کند. امیدواریم که در هنگام خرید و استفاده از این دستگاه این نکات را در نظر بگیرید.

4.9/5(35 امتیاز)

دانستنی های کولر گازی درباره میزان مصرف

برای اینکه بتوانیم بین کولر گازی و آبی یکی را انتخاب کنیم، نیاز داریم درباره میزان مصرف هر دو اطلاعاتی به دست آوریم. متوسط مصرف برق یک کولر آبی بسته به ظرفیت آن حدود ۵۰۰ تا ۹۰۰ وات ساعت است. از طرفی کولر گازی ۲۴۰۰۰ BTU با کلاس مصرف +A که می‌تواند یک سالن ۷۵ متری واحد مسکونی را کاملا خنک کند، در بیشترین حالت حدود ۲۰۰۰ وات برق مصرف می‌کند و در ساعات خنک‌تر، این مقدار تا حدود ۳۰۰ وات کاهش پیدا می‌کند.

البته مقدار انرژی مصرفی در کولرهای گازی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از آن میان می‌توان به محل نصب، سرویس و نگهداری مناسب و تناسب ظرفیت برودتی کولر با فضای مورد استفاده (از لحاظ مساحت، دما و رطوبت) اشاره کرد. در حوزه دانستنی های کولر گازی توجه به این موارد از اصول پایه ای و اساسی محسوب می شود.

هنگام خرید کولر گازی توجه کنید به:

  • توان گرمایش و سرمایش هر پنل
  • نوع کمپرسور کولر گازی
  • تعداد افراد ساکن در محیط اطراف کولر گازی
  • کاربری مکان
  • متراژ محل مورد نظر
  • تعداد پنجره ها
  • ساعات استفاده از کولر گازی

 بررسی نوع کمپرسور کولر گازی

اطلاع از نوع کمپرسور کولر گازی یکی از دانستنی های کولر گازی است که بسیار مهم و با ارزش است. بهتر است بدانید که سیلندر یا کمپرسور پیستونی مخصوص هوای معتدل، سیلندر پیستونی ( تروپیکال ) مخصوص هوای استوایی، روتاری مخصوص هوای معتدل و روتاری ( تروپیکال ) مخصوص هوای استوایی است.

توجه کنید که بر اساس شرایط آب و هوایی و وضعیت جغرافیایی محل زندگی خود یک نمونه مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

انواع کولر گازی

در دیگر حوزه دانستنی های کولر گازی باید به انواع کولر های گازی موجود اشاره کنیم. کولر های گازی در مدل های کولر گازی اسپلیت تک پنل، کولر گازی اسپلیت چند پنل ( مولتی اسپلیت )، کولر گازی اسپلیت کنجی،کولر گازی پرتابل، کولر گازی پنجره ای، کولر گازی ایستاده، کولر گازی اسپلیت کنسولی، سقفی- زمینی، کولر گازی اسپلیت سقفی -کانالی( Ceiling Concealed Duct )، کولر گازی اسپلیت کانالی ( Ducted Split ) و سیستم های پیشرفته ( VRF , MDV , DVM) موجود است. انتخاب هر یک از این مدل های بسته به شرایطی است که در بالا درباره آن توضیح دادیم.

نمایندگی کولر گازی

نمایندگی کولر گازی در خدمت همه کاربران است تا تامین کننده همه نیاز های آنها باشد. در این نمایندگی مجاز و استاندارد می توانید در دو زمینه تعمیرات کولرگازی و فروش کولر گازی خدمات دریافت کنید. نمایندگی فروش کولر گازی افتخار دارد انتخاب اول همه کاربرانی باشد که قصد تهیه هر یک از مدل های کولر های گازی را دارند. این نمایندگی ، یک نمایندگی جامع و کامل است. تمامی برند های ایرانی  و خارجی را پوشش می دهد.

امکانات و تسهیلات بسیار متنوعی در اختیار کاربران خود قرار می دهد. برای مثال با استفاده از از سرویس مشاوره ای فروش کولر گازی، قبل از خرید خود اطلاعات جامع و کاملی درباره محصول مورد نظر خود به دست می آورید و با مقایسه آن با نمونه های مشابه در سایر برند، از نقاط ضعف و قوت آن مطلع می شوید و با آگاهی خرید می کنید. در حوزه تعمیرات کولر گازی نیز امکانات و تسهیلات بسیار گسترده ای وجود دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.