1. خانه
 2. تعمیر دستگاه کپی
 3. تعمیر قطعات مکانیکی دستگاه کپی

تعمیر قطعات مکانیکی دستگاه کپی

تعمیر قطعات مکانیکی دستگاه کپی از جمله اقدامات تخصصی است که توسط کارشناسان باید صورت بگیرد. هر دستگاه الکترونیکی از بخش های متفاوتی تشکیل شده است. اجزای دستگاه کپی به سه بخش بدنه، قطعات الکترونیکی و قطعات مکانیکی تقسیم می شوند.

برای هر تعمیرکاری لازم واجب است که با تمام این قطعات و عملکرد آن ها آشنایی کامل داشته باشد. در این مقاله برای تعمیر قطعات دستگاه کپی ابتدا به صورت اجمالی به تفسیر اجزا و عملکرد آن ها پرداخته ایم تا از این طریق راه های تعمیر قطعات مکانیکی دستگاه کپی را موشکافانه بررسی کنیم.

تعمیر قطعات مکانیکی دستگاه کپی

اجزای دستگاه کپی:

همانطور که گفته شد برای سهولت کار تعمیر قطعات مکانیکی دستگاه کپی بهتر است بدانیم که اجزای دستگاه کپی از سه بخش تشکیل شده است:

بدنه:

 • سینی تغذیه دستی(manual feed tray)
 • در پوش جلو(front cover)
 • سینی کاغذ(paper tray)
 • سرپوش اسناد(orginal cover)
 • میز اسناد(orginal table)
 • ضامن آزاد کننده ی کاست(grip)
 • راهنمای تغذیه ی دستی(manual feed original guide)

قطعات الکترونیکی:

به عنوان کنترل کننده و تغذیه دهنده ی ولتاژ قطعات و یا قسمتی از اجزای مکانیکی عمل می کند. برای بهببود روند تعمیر قطعات مکانیکی دستگاه کپی سلامت این بخش ها مهم است:

 • سنسورها و سوئیچ ها(Switch and Sensor)
 • موتورهای الکتریکی(Electronic Motors)
 • برد اصلی دستگاه(Main Board)
 • برد تغذیه ولتاژ(High voltag board)

قطعات مکانیکی:

در تعمیر قطعات مکانیکی دستگاه کپی بهتر است بدانیم که این قطعات، کار اصلی کپی را انجام می دهند با عملکردی مستقل و مرتبط با دیگر قطعات :

 • اپتیک(optic): تشکیل تصویر در دستگاه کپی، زیر صفحه ی شیشه ای بالای دستگاه قرار دارد.
 • یونیت شارژ (Charger unit):در بالای درام قرار دارد و آن را باردار یا فعال می کند.
 • درام(Drum): لوله ای استوانه ایی، تصویر کپی در ابتدا روی آن شکل می گیرد.
 • یونیت ترانسفر(Trancfer Charger ): تونر را از سطح درام به کاغذ منتقل می کند.
 • هیتر (fusing) : از جنس تفلون نچسب بوده، تونر در بخش هیتر، با فشار دو پرس در زیر و رو پخته شده به خورد کاغذ می رود.
 • یونیت تغذیه کاغذ ( Peper feeding Unit): از دو قسمت محل تغذیه ی کاغذ و کاغذ کش تشکیل شده است که شناسایی آن برای تعمیر قطعات مکانیکی دستگاه کپی حائز اهمیت است.
 • کاغذ کش: انتقال کاغذ به وسیله کاغذ کش داخلی و خارجی.
 • یونیت درایور( main drive unit): مجموعه ی تسمه و چرخ دنده هایی است که نیروی موتور الکتریکی اصلی دستگاه را به قسمت های دیگر می رساند.
 • پنل اپراتور (operation panel): مانیتور دستگاه فتوکپی.
 • کلید خاموش روشن(Power switch): خاموش روشن شدن دستگاه را به عهده دارد.
 • نمای داخلی دستگاه: با آزاد کردن ضامن رها کننده، قسمت بالایی دستگاه از زیرین جدا می شود و بین آن فاصله می افتد که برای تعمیر قسمت های داخلی به کار می رود.
 • یونیت ظهور(Development unit): خود از دو قسمت تونر و دولوپر تشکیل شده است.
 • دولوپریا پودر سنگین: انتقال تونر بر سطح درام را انجام می دهد. در روند تعمیر قطعات مکانیکی دستگاه کپی نقش مهمی دارد.

تعمیر قطعات مکانیکی دستگاه کپی:

امروزه مردم چون گذشته، زمان کافی برای آموختن علوم مختلف را ندارند. در نتیجه کارها به سمت تخصصی شدن پیش رفته است. با تخصصی شدن کارهای، عامه ی مردم آموختند که برای هر کاری باید به متخصص آن حرفه مراجعه کرد. تعمیرات دستگاه کپی، فکس و پرینتر جز حوضه های تخصصی است که علاوه بر گذراندن دوره های آموزشی نوین و تخصصی، باید تجربه ی کار عملی در طول سالیان متمادی وجود داشته باشد. تعمیر قطعات مکانیکی دستگاه کپی نیاز به صرف زمان و مهارت بسیار دارد که از هر فردی بر نمی آید.

حساسیت و عملکرد خاص قطعات موجب می شود تا کاربر با مشاهده ی خطا و ارورهای موجود سریعا در پی یافتن تعمیرکاری مجرب باشد. بهترین گزینه ی پیشنهادی ما تعمیرات کپی است که نه تنها سال ها تجربه دارد و در کنار آموزش های نوینی که در زمینه ی تعمیرات هر ساله مطابق با استاندارهای جهانی می بیند بلکه خدمات نوین تعمیراتی نیز به مشتریان ارائه  میدهد تا مثل همیشه خرسند به منزل باز گردند.

خدمات تخصصی تعمیر قطعات مکانیکی دستگاه کپی:

تاثیر زیاد دستگاه کپی در زندگی مردم غیر قابل انکار است. به همین جهت کاربر موظف است با کارایی قطعات مختلف دستگاه آشنایی کامل داشته باشد  دستگاه کپی از مجموعه سیستم های مکانیکی و الکترونیکی تشکیل شده است. تعمیر و یا تعویض هر کدام از این بخش ها به تخصص زیادی نیاز دارد. این دستگاه به طور کلی سه مواد مصرفی دارد: کاغذ، تونر و دولوپر. آشنایی با این دستگاه به شما کمک می کند تا در صورت نیاز به روند تعمیرات با دادن اطلاعات مفید و کافی در مورد اختلال دستگا،ه پروسه ی تعمیر را جلو بیاندازید.

در واحد تخصصی تعمیر قطعات مکانیکی دستگاه کپی خدماتنرم افزاری و سخت افزاری از قبیل سرویس، ترمیم، تعمیر و یا تعویض قطعات مختلف چون : اپتیک، یونیت شارژ، درم، هیتر، کاغذ کش، کلید خاموش روشن، دولوپر و .. به مشتریان عزیز ارائه می شود. مشتریان می توانند با حضور در مرکز تعمیرات و یا استفاده از خدمات سرویس در محل و در مواقعی با ارسال دستگاه توسط پیک، پست و … سلامت دوباره ی دستگاه خود را بیابند. اعتماد شما در طول سالیان متمادی موجب شهرت ما شده است. همچنان با ما باشید.

تعمیرات کپی:

تعمیرات کپی به صورت شبانه روز آماده است تا خدمات متنوع و خاص تعمیراتی خود را در اختیار مشتریان قرار دهد. تکنسین ای دوره دیده ی این مرکز ابتدابا بررسی های نرم افزاری و سخت افزاری به راحتی توانایی تشخیص اشکال دستگاه را داشته سپس به وسیله ی جدیدترین ابزارها اقدام به تعمیر و یا تعویض قطعات، با نمونه ی اوجینال آن می کنند.

تمام هدف تعمیرات کپی مشتری مداری و رعایت اصول استاندارهای جهانی تعمیرات است. مرکز تعمیرات کپی، دسترسی به تعمیرکاران خود را برای مردم به وسیله ی سرویس های متنوع تعمیراتی تسهیل کرده است تا در کوتاه ترین زمان، سخت ترین مشکلات کاربر را حل کنند. هر تلاش شبانه روزی که در واحدهای مجزای این تعمیرات صورت می گیرد تماما به خاطر جلب رضایت شما مشتریان عزیز است.

نمایندگی کپی:

نمایندگی کپی سال ها تجربه ی خود را، صادقانه با هدف ارتقا سطح کیفی زندگی مردم، در سینی اخلاص نهاده تا مشتریانی که نیاز به مشاوره در زمینه ی خرید و تعمیر دستگاه کپی خود دارند از آن بهره ببرند. این نمایندگی بهترین و سرآمدترین کارشناسان ایران را کنار خود گرد آورده است تا بیش از پیش صدر نشین نمایندگی های دیگر باشد.

نمایندگی کپی علاوه بر آرشیو غنی که از انواع دستگاه های کپی با برندهای مشهور دنیا دارد، بانک قابل توجهی از قطعات اورجینال که در کمپانی های معتبرساخته شده اند را فراهم آورده است تا هر گونه نیاز مراجعین خود را در اسرع وقت برطرف کند.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران یکی از معدود مراکز رسمی و معتبری است که در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارد. این مرکز تمام تلاش خود را کرده است تا با در نظر گرفتن نیاز ها و تقاضا های کاربران، امکانات و تسهیلاتی منحصر به فرد و کم نظیر در اختیار آنها قرار دهد. این مرکز پتانسیل های بسیار بالایی دارد که با به کار گیری آنها به راحتی می تواند پاسخگوی نیاز های کاربران باشد.

در مرکز سخت افزار ایران می توانید به کمک مهندسان و کارشناسان برتر حوزه آی تی، برق و الکترونیک همه مشکلات خود را حل کنید. این مرکز معتبر در ۵ شعبه در تهران و یک شعبه در کرج مستقر است. مرکز سخت افزار ایران برای کاربران شهرستانی نیز برنامه ریزی های دقیقی دارد و آنها را هم تحت پوشش و حمایت خود قرار می دهد.

می توانید با توجه به اینکه به دنبال خدمات بخش فروش هستید یا پس از فروش، از همکاران ما در این مرکز معتبر و استاندارد کمک بگیرید. کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس تلفنی امکان پذیر است.

تعمیر موبایل
فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+