تعمیر تیونر تلویزیون

تعمیر تلویزیون

تعمیر تیونر تلویزیون در مرکز سخت افزار ایران و توسط ماهر ترین تعمیرکاران این حوزه انجام می شود. تیونر یکی از کاربردی ترین قطعات تلویزیون است که ترمیم آن اهمیت بسیاری در فرایند تعمیرات تلویزیون دارد. مهم ترین قطعه موثر در فرایند تشکیل و نمایش تصویر، همین تیونر است. خرابی این قطعه می تواند مشکلات جدی در نمایش تلویزیون به وجود آورده و موجب قطع و وصل شدن تصویر شود.

اگر تیونر مشکل داشته باشد، فرکانس ها به درستی دریافت نمی شود و صدا و تصویر به صورت مطلوب به مخاطب ارائه نمی گردد. به همین دلیل بروز مشکل در تیونر می تواند دریافت تصاویر و اصوات را در تلویزیون با اختلال شدید مواجه سازد. از طرفی تیونر جزء ظریف ترین قطعات تلویزیون است و بررسی و تعمیر آن نیاز به برخورداری از تخصص و مهارت ویژه ای دارد.

به همین دلیل هم در مرکز سخت افزار ایران، یک واحد مجزا به تعمیر تلویزیون اختصاص یافته که به پیشرفته ترین انواع تجهیزات تعمیری مجهز شده است. کارشناسان مجرب روی این قطعه کار می کنند و تیونر تلویزیون را به شکل حرفه ای ترمیم می نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، با ما همراه باشید.

تعمیر تیونر تلویزیون

تیونر تلویزیون چیست؟

پیش تر اشاره کردیم که تیونر تلویزیون ، فرکانس های مختلغ را دریافت می کند و پس از پردازش آنها، صدا و تصویر مربوطه را به نمایش در می آورد. جالب است بدانید که این قطعه در گیرنده های تلویزیونی هم تعبیه شده و همین وظیفه را بر عهده دارد. در واقع می توان گفت که تیونر با انتخاب یک فرکانس دلخواه از میان بی نهایت امواج دریافتی توسط آنتن، و تبدیل موج انتخاب شده به فرکانس های ثابت آی اف صدا و تصویر، باعث می شود که کاربران برنامه های مختلف را دریافت نمایند. این قطعه فرایند دریافت امواج از آنتن را با استفاده از کابل و مدار تطبیق امپدانس انجام می دهد.

در تلویزیون های دارای تیونر، ورودی آنتن مستقیما به این قطعه متصل شده و تیونر هم به صورت برد بر روی شاسی مادر قرار داده شده است. این قطعه تیونر در داخل یک محفظه ی فلزی شیلد قرار داده شده و به این ترتیب، در مقابل نویز و پارازیت محافظت می گردد. عملکرد و ساختار تیونر تلویزیون کمی پیچیده است و بهتر است که برای جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر، تعمیرات این قطعه توسط متخصصین مجرب انجام شود. تکنسین های کارآزموده مرکز سخت افزار ایران، تونایی ترمیم تخصصی و بی نقص این قطعه را دارا می باشند.

مشکلات رایج تیونر

به طور کلی تیونر تلویزیون با توجه به ساختار ظریفی که دارد، متحمل مشکلات مختلفی می شود. یکی از مهم ترین اختلالات این قطعه، ضعیف شدن سیگنال ها است. بارها پیش آمده که در صفحه نمایش تلویزیون خود، عبارتی با مضمون “سیگنال موجود نیست” را مشاهده کرده اید. یا اینکه با قطع شدن های مکرر و پی در پی تصویر مواجه شده اید. حتی گاهی ممکن است صدا هم به صورت منقطع و بریده بریده پخش شود.

معمولا این مشکلات وقتی به وجود می آیند که آنتن و شبکه ارسال سیگنال سالم است و تیونر دچار مشکل شده است. ممکن است یکی از سه ترانزیستور MOSFET، دوآل گیت، آی سی TDA5331، آی سی SDA3202، فیلترهای جدا کننده سه باند و فیلتر میان گذر خروجی تیونر معیوب شده باشند و قادر به دریافت سیگنال ها یا ارائه درست آنها نباشند. یکی دیگر از مشکلات رایج تیونر تلویزیون ، قطع شدن کامل سیگنال ها است.

در حالی که آنتن سالم بوده و اتصالات نیز به درستی برقرار شده اند، ناگهان تصویر قطع شده و پیغام عدم دریافت سیگنال دریافت می شود. این حالت نیز به دلیل بروز مشکلاتی در قطعات تیونر به وجود می آید. بررسی تخصصی تیونر و قطعات آن توسط یک تعمیرکار مجرب در مرکز سخت افزار ایران می تواند مشکل را برطرف نماید.

تعمیر تیونر تلویزیون

خب همانطور که دیدید، بروز کوچک ترین مشکل در هریک از قطعات تیونر تلویزیون ، می تواند زمینه ساز بروز مشکلات جدی در نمایش تصویر باشد. وقتی قطعات تیونر دچار نقص یا عیبی می شوند، عملکرد این قطعه مختل شده و به موجب آن تصاویر و صدا های تلویزیون با مشکل مواجه می شوند. بنابراین لازم است که بلافاصله پس از مشاهده اختلالات یاد شده، اقدام به بررسی و تعمیر تخصصی تیونر نمایید.

اما تعمیر این قطعه تنها در شرایطی می تواند مشکل را برطرف کند که تعمیرکار، از شناخت کاملی نسبت به تیونر و بخش های مختلف آن برخوردار باشد. همکاران ما در مرکز سخت افزار ایران، ابتدا قطعاتی همچون ترانزیستوها، آی سی ها و فیلتر های آن را به دقت مورد بررسی قرار می دهند و سپس، روش مناسب برای تعمیر تیونر تلویزیون را انتخاب و اجرا می نمایند.

این افراد تجربه و مهارت بالایی در زمینه تعمیرات تلویزیون دارند و در صورت نیاز به تعویض قطعه مورد بحث، آن را با نمونه ای اورجینال و با کیفیت جایگزین می کنند. به این ترتیب، می توانید اطمینان داشته باشید که تلویزیون شما در این مرکز به شکل تخصصی تعمیر می شود و مشکلات آن کاملا برطرف خواهند شد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون

نمایندگی تعمیرات تلویزیون، برای بررسی و رفع مشکلات این محصول تمهیدات ویژه ای اندیشیده است. به این ترتیب که با اختصاص واحدی مجزا برای این کار و تجهیز آن به دستگاه ها و ابزار آلات پیشرفته تعمیری، تمرکز کار تعمیرکاران را افزایش داده و روند ترمیم را تسهیل نموده است. به دلیل حساسیت های بالای قطعات این محصول، تیمی از مجرب ترین تعمیرکاران بر مراحل کار نظارت داشته و از بروز هرگونه خطا در اجرای این مراحل جلوگیری می کنند.

به این ترتیب شما کاربران گرامی می توانید از تعمیر هریک از مدل های تلویزیون شارپ، توشیبا، سامسونگ، ال جی، سونی و … خود در نمایندگی تعمیرات تلویزیون اطمینان کامل داشته باشید. نمایندگی مورد بحث که تحت نظارت مستقیم مرکز سخت افزار ایران فعالیت می کند، خدمات سرویس در محل تلویزیون  را نیز به کاربران محترم ارائه می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مرکز سخت افزار ایران و فعالیت های این مرکز، می توانید به سایر بخش های سایت مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+