تعمیرات مادربرد لپ تاپ

تعمیر لپ تاپ

یکی از اختلالاتی که امکان بروز و پیدایش آن در لپ تاپ وجود دارد خرابی مادربرد است. خرابی مادربرد –به دلیل حساسیت این قطعه- تأثیر شایانی بر عملکرد سایر بخش های لپ تاپ دارد از این رو می بایست بلافاصله تعمیر شود و اشکالات ایجاد شده در آن مرتفع گردد. خرابی مادربرد نشانه هایی دارد که با مشاهده آنها می توان فرض را بر خرابی این قطعه گذاشت و عیب یابی دستگاه را آغاز کرد. در صورت بروز نقص و خرابی در مادربرد لپ تاپ دو راهکار پیش روی ما وجود دارد که هردوی آن‌ها در مرکز سخت افزار ایران ارائه می‌گردد: ۱- تعویض مادربرد لپ تاپ ۲- تعمیرات مادربرد لپ تاپ

در صورتی که نشانه های خرابی مادربرد در دستگاه مشاهده شود بهتر است در اسرع وقت به یکی از مراکز مجاز ارائه دهنده خدمات تعمیر مراجعه کرده و سرویس های مورد نیاز را بر دستگاه خود پیاده سازید. مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز فعال و پیشرو در ارائه خدمات مرتبط با تعمیرات مادربرد لپ تاپ و سایر قطعات این دستگاه است که کاربران گرامی می توانند با حضور در آن تخصصی سرویس های مورد نیاز را دریافت نمایند. شایان ذکر است خدمات ارائه شده در این مرکز مشمول گارانتی و ضمانت است.

تعمیرات مادربرد لپ تاپ

ویژگی های مرکز تعمیرات مادربرد لپ تاپ

 مرکز تعمیرات مادربرد لپ تاپ، دارای دو ویژگی منحصر به فرد می‌باشد که آن را از دیگر تعمیرگاه‌های هم‌ردۀ خود متمایز ساخته است؛ ویژگی نخست این مرکز، بهره‌مندی از کارشناسان و مهندسان دوره دیده و مجرب است که به دلیل سال‌ها تجربه در امر تعمیرات مادربرد لپ تاپ، قادر به رفع و حل غالب مشکلات ایجاد شده در این قطعه می‌باشند. ویژگی دوم، برخورداری این مرکز از آرشیوی مجهز است که تمامی قطعات جانبی را در خود جای داده است.

این آرشیو، سبب سرعت‌بخشی به روند تعمیر در مرکز تعمیرات مادربرد لپ تاپ می‌گردد و از اتلاف وقت مشتریان گرامی که -ممکن است برای خرید قطعات جانبی صرف گردد،-  جلوگیری می‌کند. برجسته ترین ویژگی مرکز تعمیرات مادربرد، ضمانت خدماتی است که در این مرکز ارائه می گردد. این امر سبب شده خدمات ارائه شده تا حصول نتیجه نهایی ادامه داشته باشد و آنچه که مراجعان در پایان کار دریافت کنند، دستگاهی سالم و بی عیب و نقص باشد.

تعمیرات لپ تاپ / تعمیر لپ تاپ / تعمیر لپتاپ / آموزش تعمیرات لپ تاپ / تعمیرات تخصصی لپ تاپ / تعمیر هارد لپ تاپ / تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ / تعمیر ال سی دی لپ تاپ / تعویض باتری لپ تاپ / تعمیر آداپتور لپ تاپ / تعمیر مادربرد لپ تاپ / تعمیر کیبورد لپ تاپ / بازیابی اطلاعات لپ تاپ

[/vc_message]

تعمیرات تخصصی مادربرد لپ تاپ

 • تعمیر کارت‌های صدا در مرکز تعمیرات مادربرد لپ تاپ
 • تعمیر کارت تی‌وی
 • رفع و تعمیر مشکل سوکت‌های سی‌پی‌یو
 • تعمیر و رفع مشکلات مربوط به کنترلرها
 • رفع و تعمیر مشکلات قطعات SMD (مقاومت، دیود، ترانزیستور، خازن و…)
 • ترمیم نواقص ایجاد شده به ال جییل قطعی مدار در مرکز تعمیرات مادربرد لپ تاپ
 • تعویض پایه CPU در صورت شکستگی
 • تعویض و ترمیم اسلاتهای RAM و گرافیک
 • تعویض و ترمیم جک‌های مختلف مادربرد
 • تعمیرات مادربرد لپ تاپ (شامل تعویض چیپ جنوبی، شمالی و آپدیت بایوس)
 • سرویس سیستم شامل سرویس سیستم خنک‌کننده، تقویت و سرویس خازن‌ها و اورکلاکینگ مادربرد و …
 • عیب‌یابی و رفع اختلالات مربوط به هارد مکانیک و الکترونیک، سیلندر و برد و بد سکتورگیری
 • بازیابی اطلاعات هارد دیسک
 • عیب‌یابی، تعمیر و رفع اختلالات مودم در مرکز تعمیر مادربرد لپ تاپ
 • عیب‌یابی و تعمیر کارت گرافیک
 • تعمیر DVD ROM – CD RW – صنعتی CD ROM – DVD RW
 • رفع مشکل قفل بایوس انواع هارد و مادربرد
 • رفع مشکلات مربوط به منبع تغذیه سوئچینگ

عوامل خرابی مادربرد

خرابی مادربرد علل متفاوتی دارد. آشنایی با عوامل خرابی مادربرد سبب می گردد تا حتی الامکان از پیدایش آنها جلوگیری شود و بدین واسطه، دستگاه عمر مفید بیشتری یابد. برخی از این عوامل قابل پیشگیری بوده و برخی دیگر ممکن است علی رغم احتیاط های انجام شده از سوی کاربر، باز هم اتفاق بیفتند (مثلاً ریختن مایعات بر روی دستگاه). در هر حال، اگر نشانه های خرابی مادربرد در دستگاه شما مشاهده می شود، آنچه که مهم است، مراجعه به یکی از مراکز استاندارد و مجاز تعمیرات مادربرد لپ تاپ است.

مرکز سخت افزار ایران یکی از مجموعه های فعال در این حوزه است که شما کاربران گرامی می توانید با حضور در آن تخصصی ترین سرویس های مرتبط با تعمیرات مادربرد لپ تاپ و سایر بخش های این دستگاه را دریافت نمایید. در بخش های زیر با شایع ترین عللی که سبب خرابی مادربرد می گردند آشنا می شویم:

گرد و غبار: گردو غبار یکی از رایج ترین علل در خرابی مادربرد و البته سایر قطعات دستگاه نظیر فن و … است. بنابریان بهتر است تا آنجا که ممکن است از ورود گرد و غبار به دستگاه جلوگیری شود و سرویس های مورد نیاز جهت رفع گرد و غبار، هر از چند گاهی بر روی لپ تاپ انجام شود. گردو غبار وارد شده به لپ تاپ احتمال خرابی چیپ گرافیک و فن ها را بالا می برد. حتی گاهی این عامل باعت ایجاد سوختگی در مدار میشود.

ایرادات شیارهای گسترش گرافیک (PCI-ESlot ,AGT Slot): استفاده زا کارت های گرافیک غیر استاندارد و عدم نصب صحیح این کارت ها درون شکاف AGP یا PCI-Eبه آنها صدمه وارد می کند.

 آبخوردگی: اگر آبی مقطر به جیپ برسد برای آن مشکلی ایجاد نمیکند. مشکل زمانی بوجود میاید که لپتاپ توسط مایعاتی که دارای املاح و مواد معدنی هستند، خیس میشود و زمانی که این مایع به مادربرد دستگاه برخورد کند، املاح موجود در آن باعث ایجاد رسوب یا سولفاته در مدار میشوند. که این رسوبات همچون یک رسانا عمل کرده و دو قسمت بورد را به هم متصل مینماید و ارتباطات لاین را قطع مینماید و باعث بروز مشکلاتی در مادربرد میشود. و همین امر شما را وادار میکند تا نیازمند مراجعه به یکی از مراکز تعمیرات مادربرد لپ تاپ شوید.

ایرادات شیارهای گسترش PCI: در برخی موارد هنگامی که به طور اشتباهی سوکت مودم به پریز برق متصل شده باشد این موضوع باعث سوختگی کارت مودم و شیار PCIمی شود . همچنین نصب غیر صحیح کارت PCI و یا جا به جا نمودن کارت در هنگام روشن بودن سیستم می تواند موجب بوجود آمدن این مشکل شود.

استهلاک قطعات مادربرد: پایان عمر قطعات ماردبرد و استهلاک تدریجی آنها، مورد دیگری است که می توان از آن به عنوان عامل خرابی ماردبرد یاد کرد. جریان بیش از اندازه و Drive شدن توسط مدار معیوب که عمر مفید برخی قطعات الکترونیکی آن پایان یافته است، باعث بروز مشکلات جدی در مادربرد خواهد شد. زیرا وقتی یک قطعه درست عمل نکند، قطعات دیگر هم نمیتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند.

 نوسانات منبع ولتاژ: عامل دیگری که مادربرد را نیازمند تعمیر می کند نوسانات ایجاد شده در منبع ولتاژ است. خرابی در منبع ولتاژ، به سایر بخش های دستگاه، از جمله مدار محافط در بورد سرایت می کند و دستگاه را نیازمند تعمیرات مادربرد لپ تاپ خواهد کرد.

Virus یا ویروس ها: عامل دیگری که احتمالاً کمتر به ان فکر می شود ویروس است. برخی از ویروس ها میتوانند روی فایل ROM بایوس تأثیر بگذارند؛ اگر فایل رم داخل آی سی های EPROM دارای bug باشد، باعت میشوند که به مرورزمان سیستم دچار ایراد اساسی شده و روشن نشود.

ایرادات صوتی: استفاده از اسپیکرها و هدست های غیر استاندارد می تواند موجب صدمه زدن به مدار صدا شود. برخی از مادربرد ها دارای صدای HD High Definition Audio System هستند. خرابی مرتبط با این بخش و سایر بخش های ذکر شده در بخش های فوق با حضور در مرکز تعمیرات مادربرد لپ تاپ مرکز سخت افزار ایران قابل رفع است.

آشنایی با اجزا مادربرد

آشنایی با اجزا مادربرد

باتری Back up: از این بخش برای حفظ برخی تنظیمات کامپیوتر نظیر ساعت، کلمه عبور، تنظیمات Boot سیستم و … در هنگام قطعی برق استفاده می‌گردد. حفظ تنظیمات این بخش‌ها توسط یک باتری پشتیبان به نام بک‌آپ باتری با خروجی ولتاژ ۳ ولت صورت می‌گیرد. برای بازگرداندن تنظیمات این بخش به حالت پیش‌فرض می‌توان از اتصال چند سوزنی که در کنار این باتری قرار داده شده‌اند، استفاده کرد. خدمات مرتبط با تعمیر مادربرد با حضور در مرکز تعمیرات مادربرد لپ تاپ قابل دریافت است.

درگاه (Port I/O): این درگاه‌‌ها پس از نصب در داخل کیس، پشت Case I/O Back Panel قرار دارند.

Front Panel Jumper: این بخش در جلوی کیس قرار می‌گیرد و محل اتصال چراغ و کلیدهای روشن/خاموش و راه اندازی مجدد می‌باشند.

PCI Slot: منظور از این بخش (با نام لاتین  connector Peripheral Component Inter) همان قطعاتی هستند که در دو طرف شکاف قرار می‌گیرند و سبب استحکام اجزا موجود در شکاف می‌گردند.

SATA Connector: با استفاده از این کانکتور که در مادربردهای جدید تعبیه شده است می‌توان انواع هارد دیسک و سی‌دی درایورهای SATA را به مادربرد وصل کرد.

FDD Connector: از این کانکتور برای اتصال کابل فلاپی‌دیسک به مادربرد استفاده می‌شود. امروزه در بسیاری از مادربوردها این کانکتور یافت نمی‌شود زیرا استفاده از فلاپی دیسک به شدت کاهش یافته است و تکنولوژی‌های نوین‌تری جایگزین آن شده است.

Power Connector: منبع تغذیه بخش‌های مختلف یک کامپیوتر در درون کیس آن وجود دارد. خروجی مخصوص مادربرد از محل اتصال منبع تغذیه وصل می‌شود.

CPU: مکان قرار گرفتن این بخش با توجه به نسل‌‌های تولید ریز پردازنده CPU متفاوت است. با توجه به نوع سوکت CPU قطعه‌ای نیز برای نصب فن خنک‌کننده بر روی CPU نیز در نظر گرفته شده است.

AGP & PCI Express Slot: این نام به محل قرار گرفتن کارت گرافیک بر روی مادربرد اشاره دارد.

IDE Connector: برای اتصال بخش‌هایی نظیر هارد دیسک و سی‌دی درایور به مادربرد از این کانکتور استفاده می‌گردد. خدمات مرتبط با تعمیر مادربرد با حضور در مرکز تعمیرات مادربرد لپ تاپ قابل دریافت است.

RAM Slot: برای نصب این بخش، از شکاف‌هایی استفاده می‌شود که بر روی مادربرد به همین منظور در نظر گرفته شده‌اند. در دو طرف این شکاف‌ها، اجزایی برای محکم‌کردن آن‌ها تعبیه شده است.

نشانه های خرابی مادربرد:

خرابی مادربرد نشانه هایی دارد که با مشاهده آنها می توان حدس زد این قطعه دچار اشکال شده و نیازمند تعمیر است. در صورت مشاهده نشانه های ذکر شده در بخش زیر در اسرع وقت به یکی از مراکز مجاز تعمیرات مادربرد لپ تاپ مراجعه کرده و دستگاه خویش را تعمیر نمایید.

 • یکی از نشانه های خرابی مادربرد آن است که دستگاه به کلی از کار بیفتد و روشن نشود.
 • نشانه دوم خرابی مادربرد ان است که با فشردن کلید پاور دستگاه هیچ نوری از ال ای دی های دستگاه ساطع نشود. در چنین وضعیتی زمانی که فیش منبع تغذیه را به لپ تاپ متصل می کنید هیچ نوری از هیچ یک از دیودهای نورانی (LEDها) مشاهده نمی شود.
 • لپ تاپ روشن شده و شروع به فعالیت می کند اما تصویر تولید شده روی نمایشگر LCD ناقص و درهم است.
 • لپ تاپ به خوبی با منبع تغذیه کار می کند؛ ولی قادر به شارژ کردن باتری نیست در این حالت به احتمال بسیار زیاد، مشکلی در مدار شارژ لپ تاپ و فیش آداپتور متصل به آن به وجود آمده است. جهت عیب یابی دستگاه و تعمیرات مادربرد لپ تاپ می توانید به مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران با تجهیز کادر فنی خویش به پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات روز دنیا، فضایی فراهم آورده که در آن امکان ارائه تمامی خدمات مورد نیاز کاربران، بر اساس ضوابط و استانداردهای جهانی فراهم گشته است. مرکز سخت افزار ایران با تخصیص واحدهای مجزا به خدمات متنوع ارائه شده در این مرکز، در تلاش است تا تخصصی ترین تعمیرات و سرویس های ضروری را به کاربران دستگاه ها ارائه نمایند. تخصیص واحدهای مجزای تعمیراتی به هر یک از دستگاه ها و محصولات سبب گشته تا در هر پارت، خدمات تخصصی مرتبط با یک محصول به کاربران ارائه گردد و تمرکز بر یک محصول و ساختار آن، کیفیت سرویس دهی در هر پارت را ارتقاء بخشد.

شما کاربران گرامی می توانید با حضور در مرکز سخت افزار ایران و مراجعه به پارت مرتبط با دستگاه خویش، تمامی سرویس ها و تعمیرات مرتبط با آن دستگاه را به همراه ضمانت و گارانتی خدمات دریافت نمایید. مهندسان نرم افزار و سخت افزار حاضر در مرکز سخت افزار ایران به ساختار تمامی محصولات تسلط داشته و توانایی آن را دارند تا هرگونه عیب و اختلال ایجاد شده در دستگاه ها را رفع نمایند. هزینه ارائه خدمات در مرکز سخت افزار ایران بر اساس نرخنامه مصوب اتحادیه محاسبه و دریافت می‌گردد.

لینک مفید

[/vc_message]

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+
تغییر تایم کاری