021-62948

اشتراک گذاری

انواع کولر گازی

کولر گازی به عنوان یکی از محبوب ترین انواع تهویه، عملکرد راحت تر و بهتری نسبت به کولر های آبی دارد. این مساله باعث شده که کولر های گازی در مدت کوتاهی جای مدل های آبی سنگین و پر دردسر را بگیرند. کولر های گازی بسته به مدل و نوع طراحی که دارند، می توانند از دو قابلیت سرما دهی و گرما دهی پشتیبانی کنند. این محصول در چند مدل مختلف تولید شده که هریک سرویس های ویژه ای را به کاربران ارائه می دهد. بسته به اینکه محیط مورد نظر کاربران چه ابعادی داشته باشد و با توجه چند معیار دیگر، یکی از مدل های این دستگاه می تواند مفید واقع شود.

با توجه به استقبال کاربران از این محصول، شرکت های بسیاری اقدام به تولید و عرضه انواع کولر گازی نموده اند. سامسونگ، ال جی، توشیبا، اجنرال، تراست، پاناسونیک، هیتاچی، بوش و … از جمله تولید کنندگان مطرح این محصول به شمار می روند. در ادامه این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با انواع کولر گازی آشنا کرده و به این ترتیب، کار شما را برای خرید راحت تر نماییم.

معرفی انواع کولر گازی

در زیر به معرفی و بررسی انواع مدل های کولر گازی می پردازیم:

کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت که در اصطلاح عامیانه به آن اسپیلت گفته می شود، یکی از انواع کولر گازی است که یک چرخه تبرید تراکمی را به دو قسمت تقسیم کرده و یک قسمت آن در داخل محیط ساختمان و دیگری در بیرون از ساختمان و در هوای آزاد نصب می شود. به این ترتیب، کمپرسور که بخش پر سر و صدای کولر است به بیرون از محیط ساختمان منتقل شده و تنها قسمت اواپراتور که وجود آن در داخل محیط ضروری می باشد، در داخل قرار می گیرد. یعنی می توان این نوع کولر گازی را کم صدا ترین مدل به شمار آورد. جالب است بدانید که خود اسپلیت نیز به انواع دیواری  (Wall Mounted)، داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی (Duct) ، اسپلیت ایستاده (Standing)، اسپلیت سقفی زمینی  (Floor Ceiling)، اسپلیت کاستی (Cassette) ، سقفی دیواری Wall) Mounted Ceiling) و اسپلیت سقفی دیواری تقسیم می شود. دیگر انواع کولر گازی را در بخش بعدی بررسی می کنیم.

کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای یکی از رایج ترین انواع این دستگاه است که همه اجزای سیکل تبرید در آن قرار می گیرد و جزو ابتدایی ترین انواع کولرگازی به شمار می رود. پشت پنجره های خانه های شمال کشور می توانید این دستگاه را مشاهده کنید. مدل پنجره ای از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده که نیمی از آن در محیط داخل و نیمی دیگر در محیط بیرون و در مجاورت هوای آزاد نصب می شود. دلیل انتخاب این نام برای کولر پنجره ای این است که بخش خارجی در پشت پنجره نصب می گردد.

کولر گازی پرتابل

یکی دیگر از انواع کولر گازی ، مدل پرتابل است. این مدل از نظر ساختاری تقریبا شبیه به کولر پنجره ای است و تنها تفاوت آن، قابل حمل بودنش است. یعنی نیازی نیست که شما کولر گازی پرتابل خود را در محل خاصی نصب کنید. در این دستگاه نیز باید هوای کندانسور را از طریق لوله پلاستیکی قابل انعطاف به بیرون هدایت کنید. در واقع شما می توانید از این مدل برای تهویه محیط های کوچک، مغازه ها و اتاقک ها استفاده کنید.

کولر گازی مولتی پنل یا چند تکه  (Multi Panel)

یکی دیگر از انواع کولر گازی، محصولی است که یک دستگاه بیرونی شامل کندانسور هوایی و کمپرسور دارد و از چند دستگاه داخلی از انوع مختلف ذکر شده برخوردار است. تعداد دستگاه های داخلی کولر گازی مولتی پنل یا چند تکه ممکن است از 2 تا حدود 100 عدد باشد. سیستم هایی که بیش از چهار پنل داخلی دارد، معمولا با استفاده از تکنولوژی پیشرفته ی الکترونیکی، قابلیت کنترل و استفاده ی مجزای هر دستگاه داخلی، مانند یک دستگاه کاملاً مستقل را دارند که اصطلاحاً به آنها سیستم های جریان مبرد متغیر گفته می شود.

تعمیرات کولر گازی در تهران

تعمیرات کولر گازی در تهران سرویسی است که به صورت ویژه و خاص به کاربران ساکن پایتخت ارائه می گردد. همکاران ما در یک مجموعه تعمیراتی پیشرفته و مجهز در خدمت شما هستند تا تخصصی ترین خدمات را در حوزه ترمیم این محصول به شما ارائه نمایند. این مجموعه با فراهم کردن پیشرفته ترین ابزارآلات و به خدمت گرفتن جمعی از مجرب ترین تکنسین های حوزه تعمیرات کولر گازی، توانسته خدمات و سرویس های متفاوتی را به کاربران ارائه نماید.

انواع مدل های این دستگاه اعم از اسپیلت، داکت، دیواری، پنجره ای، ایستاده، پرتابل و … از کلیه برندها در این مرکز بررسی شده و به صورت تخصصی تعمیر می گردد. با توجه به مشکل ها و دردسرهای جابجایی کولرگازی و صدماتی که ممکن است ببیند، مدیریت مرکز سخت افزار ایران امکانی را فراهم کرده که دیگر نیازی به مراجعه شما عزیزان به مرکز تعمیرات نباشد. تعمیر کولرگازی در تهران سرویسی است تخصصی که همه نیاز های شما در این زمینه را به بهترین شکل برطرف می نماید.

برای مطالعه مطالب بیشتر، می توانید به این بخش مراجعه نمایید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.