021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

انواع سیستم های سرمایشی

سیستم های سرمایشی جزء ضروری ساختمان های مسکونی، تجاری اداری و … هستند. زمانی تنها وسیله سرمایشی، کولر آبی بود که دردسرهای خاص خود را داشت و در برخی مناطق جوی هم قابل استفاده نبود. اما امروزه انواع کولر گازی و اسپلیت و فن کویل و … در خدمت خنک سازی فضاهای مختلف هستند.

انواع سیستم های سرمایشی امروزه در شکلها و اندازه های مختلف تولید شده اند و می توان بسته به ابعاد فضای مورد نظر و تعداد افراد، یکی از آنها را انتخاب کرد. در مطلب امروز، انواع سیستم سرمایشی را معرفی می کنیم تا با مدل های مختلف آن و کارایی هریک آشنا شوید. در صورت نیاز به خدمات تعمیراتی این محصولات نیز می توانید نمایندگی تعمیر کولر در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

نکات مهم در راه اندازی انواع سیستم های سرمایشی

 • ساده بودن یکی از نکات مثبت در سیستم های سرمایشی گرمایشی می باشد.
 • هزینه سیستم با توجه به قابلیت و کارایی آن مناسب باشد.
 • در تمام فصول کارآیی لازم را داشته باشد.
 • موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شود.
 • آلودگی محیط زیست را به حداقل برساند.
 • هزینه نگهداری و راهبری سیستم حداقل باشد.
 • تا حد امکان مستقل باشد.
 • به نمای شهری لطمه نزند.
 • نصب و راه اندازی آن با توجه به  مقررات ملی ساختمان ایران مجاز باشد.
 • نقشه ی معماری و تعداد طبقات و منطقه احداث در انتخاب سیستم تأثیرگذار می باشد.
 • دستگاه های انتخاب شوند که برند معتبر بوده و در ایران نمایندگی معتبر و فعال داشته باشند

انواع سیستم های سرمایشی

شناخته شده ترین سیستم سرمایشی، کولر آبی است. این محصول برای استفاده در محیط هایی با آب و هوای گرم و خشک بسیار مناسب است و عملکرد عالی در این مناطق دارد. کولر آبی، هوای بیرون را دریافت کرده و آنها را از پوشال های خیس عبور می دهد. سپس هوای خنک را از طریق فن ها به داخل محیط هدایت می کنند. در واقع این محصول علاوه بر هوای خنک، رطوبت را هم در محیط پخش می کند. به همین دلیل هم استفاده از آن در مناطق مرطوب چندان توصیه نمی شود و حتی می تواند نتیجه عکس داشته باشد.

یکی دیگر از انواع سیستم های سرمایشی، کولر گازی پرتابل است که برای محیط های بسیار کوچک طراحی شده است. این نوع کولر به راحتی نصب می شود و به دلیل چرخ هایی که زیر آن تعبیه شده، می توان آن را خیلی راحت جابجا کرد.

محبوب ترین سیستم سرمایشی که تا امروز تولید شده، کولر گازی اسپلیت است. اسپلیت ها هم طراحی بسیار زیبا و شکیلی دارند و هم به فناوری های جدید و پیشرفته مجهز شده اند. این نوع کولر گازی، دو تکه است و پنل بیرونی و داخلی آن باید به شکل مجزا نصب شده و سپس از طریق اتصالات خاصی، به هم وصل شوند. اسپلیت قدرت خنک کنندگی بالایی دارد و حتی می تواند هوای محیط را نیز تصفیه کند. برخی از اسپلیت ها دارای فاز گرمایشی هم هستند و می توان از آنها در فصل زمستان هم استفاده کرد.

کولر گازی به عنوان یکی از محبوب ترین و راحت ترین انواع سیستم های سرمایشی، مصرف برق بالایی دارد. طراحان و تولید کنندگان برای رفع این نقطه ضعف، سیستم اینورتر را در این دستگاه به کار برده اند. کولر گازی اینورتر، نوعی اسپلیت با دور متغیر است که به جای خاموش و روشن شدن، تنها دور آن کاهش یا افزایش پیدا می کند. به این ترتیب دیگر کمپرسور مدام خاموش و روشن نمی شود و مصرف برق کاهش پیدا می کند. البته باید بدانید که کولر اینورتر قیمت بالاتری در مقایسه با مدل های معمولی  دارد.

یکی از انواع سیستم های سرمایشی که برای محیط های بزرگ و پر رفت و آمد مناسب است، فن کویل است. نوع خنک کردن یا گرمادهی در این سیستم‌ها بسیار موثر بوده و قادر هستند در زمانی کوتاه، محیط را خنک ساخته یا گرما ببخشند.

فن سانتریفیوژ، رکن اصلی فن کویل است و فعالیت این دستگاه، بسته به این قطعه می باشد. نوع سرمادهی یا گرمابخشی فن کویل‌ها بسیار دلنشین و مطبوع بوده و برای محیط‌های خانگی یا سازمانی بسیار مناسب هستند. همچنین می توان دریچه های این دستگاه را در سقف، کف، دیوار و … نصب کرد تا هوای گرم یا سرد را بهتر در محیط پخش کنند.

تعمیر انواع سیستم سرمایشی در مرکز سخت افزار ایران

تعمیرات سیستم های سرمایشی، نیاز به مهارت بالایی در حوزه همان دستگاه دارد. مرکز سخت افزار ایران، به عنوان یکی از مراکز تخصصی برای ترمیم انواع سیستم سرمایشی شناخته شده و با تجمیع واحدها، خدمات بسیار با کیفیت تری را به کاربران ارائه می دهد. در واقع شما عزیزان برای تعمیر هریک از انواع کولر و اسپلیت، می توانید به واحد تعمیر سیستم های سرمایشی این مجموعه مراجعه کرده و کامل ترین سرویس ها را دریافت نمایید.

اخبار و خواندنی های اسپلیت

در این مقاله با انواع سیستم های سرمایشی و نکات مهم در راه اندازی آن ها آشنا شدید. کاربران اسپلیت که یکی از سیستم های سرمایشی رایج در کشورمان است ، می توانند مقالات مرتبط با اسپلیت ، چگونگی نصب و راه اندازی آن ، سرویس اسپلیت ، شیوه های نگه داری از آن و.. را در این بخش مطالعه نمایند. این مژده را به کاربران گرامی می دهیم که  با مطالعه ی بخش اخبار و خواندنی های اسپلیت ، اطلاعات مفیدی در زمینه ی سیستم های سرمایشی ، کسب خواهند نمود.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.