021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

چگونه بوی نا مطبوع ظرفشویی را برطرف کنیم؟

یکی از پرسش های مهم و اساسی کاربران ماشین ظرفشویی این است که چگونه بوی بد این دستگاه را برطرف کنند؟ در واقع رفع بوی نامطبوع ظرفشویی یکی از دغدغه های مهم کاربران این دستگاه است که در این مقاله به بررسی روش های آن خواهیم پرداخت. دلایل مختلفی موجب ایجاد رایحه ناخوشایند در ماشین های ظرفشویی می شود که البته به راحتی می توان آنها را برطرف کرد. تنها در صورتی که منشأ بروز مشکل، معیوب بودن یکی از قطعات داخلی دستگاه باشد باید آن را به صورت تخصصی بررسی و ترمیم نمایید.

برای این منظور، می توانید روی تخصص و مهارت بالای تکنسین های تعمیرات ظرفشویی در مرکز سخت افزار ایران حساب کنید. این کارشناسان ضمن بررسی دقیق دستگاه و تشخیص منشأ مشکل، اقدامات لازم برای برطرف کردن بوی بد ظرفشویی را در تخصصی ترین سطح انجام می دهند. در ادامه در مورد روش های رفع بوی نامطبوع ظرفشویی توضیحات بیشتری را به شما عزیزان ارائه خواهیم نمود.

چرا ظرفشویی بوی بد می دهد؟

به نظر شما چه چیزی موجب بروز بوی نامطبوع ظرفشویی می شود؟ اگر جزء کاربرانی هستید که چند روز متوالی با ماشین ظرفشویی خود کار نمی کنید، باید بدانید که این مساله می تواند منجر به بو گرفتن دستگاه شود. آلودگی فضای داخلی و بدنه دستگاه دلیل دیگری است که منجر به ایجاد بوی ناخوشایند می شود. وقتی باقیمانده مواد غذایی در ظرفشویی بماند و فیلتر و یا فضای داخلی آن را آلوده کند، به مرور زمان این مواد فاسد شده و کاربران رایحه های نا خوشایندی را از دستگاه خود حس خواهند کرد.

آلودگی فیلترهای دستگاه نیز می تواند منجر به بروز چنین مشکلی شود. تکنسین های تعمیرات لوازم خانگی به کاربران توصیه می کنند که با تمیز کردن فضای داخلی و فیلترها، از بروز بوی نامطبوع ظرفشویی پییشگیری کرده و به این ترتیب، مانع از بروز مشکلات جدی تر در این دستگاه شوند.

روش های رفع بوی نامطبوع ظرفشویی

کاربردی ترین روش های رفع بوی نامطبوع ظرفشویی عبارتند از:

پاک کردن آلودگی ظرفها

تمیز کردن لکه های چربی و ذرات غذا از سطح ظروف یکی از روش هایی است که در پیشگیری از ایجاد بوی نامطبوع ظرفشویی بسیار موثر واقع می شود. این کار باعث می شود که مواد غذایی در فیلتر باقی نمانند و به این ترتیب، بوی بد در این دستگاه ایجاد نشود و باعث رفع بوی نامطبوع ظرفشویی میشود. اگر جزء کاربرانی هستید که ظروف را با چربی ها و ذرات غذا داخل ماشین ظرفشویی خود می گذارید، بهتر است برای پیشگیری از ایجاد رایحه های نا خوشایند، این عادت را ترک کرده و اول ظروف را به صورت سطحی تمیز کنید.

محلول های بو زدا

یکی از موثر ترین روش ها برای رفع بوی نا مطبوع ظرفشویی این است که از محلول ها و ترکیب های بو زدا استفاده کنید. لیمو و آب و نیز جوش شیرین از جمله موادی هستند که می توانند به رفع این بو در ماشین ظرفشویی کمک کنند. شما می توانید در زمانی که دستگاه خاموش است و ظرفی داخلی آن نیست، هریک از ترکیبات ذکر شده را داخل آن قرار داده و سپس ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید. با انجام این کار، فیلترها و بدنه دستگاه ضد عفونی شده و بوی ناخوشایند آن از بین می رود.

تمیز کردن فیلتر تخلیه

فیلتر تخلیه یکی از قطعات مهم ماشین ظرفشویی است که آلودگی آن در ایجاد بوی نامطبوع در ظرفشویی بسیار موثر است. برای برطرف کردن این بو می توانید فیلتر را بیرون آورده و شستشو دهید. برای شستن این قطعه کافی است که فیلتر را از ماشین باز کرده و با یک فرچه و آب گرم، خوب بشویید. با این کار، مواد غذایی و چربی هایی که به داخل فیلتر نفوذ کرده اند بیرون آمده و بوی بد دستگاه از بین خواهد رفت.

همچنین شستن و تمیز کردن بدنه نیز یکی از ترفندهای موثر برای رفع بوی نامطبوع ظرفشویی به شمار می رود که موجب تمیز شدن بدنه و ضد عفونی شدن آن خواهد شد. توجه داشته باشید که راه حل های ارائه شده تنها در صورتی موثرند که مشکل از قطعات داخلی دستگاه نباشد. در این صورت نیاز به بررسی و تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی مورد نظر بوده و باید از تکنسین های ما در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

نمایندگی تعمیر ظرفشویی

نمایندگی تعمیرات ظرفشویی در مرکز سخت افزار ایران، جمعی از زبده ترین تکنسین های تعمیرات لوازم خانگی را استخدام کرده و پیشرفته ترین دستگاه ها و تجهیزات روز دنیا را نیز در اختیار آنها قرار داده است. به همین دلیل تعمیر ماشین ظرفشویی در این مرکز، در سطح کیفی و تخصصی بالایی انجام شده و کاربران می توانند از ترمیم محصول شان اطمینان کامل داشته باشند.

مشکلاتی همچون: بروز صداهای ناهنجار، سفید یا برفکی شدن ظروف شیشه ای، باقی ماندن لکه در ظرف های داخل ظرفشویی، تخلیه نشدن آب دستگاه، چفت نشدن درب ظرفشویی، چکه کردن دستگاه، بروز بوی نا مطبوع از ظرفشویی، توقف ناگهانی ورود آب به دستگاه، خشک نشدن ظروف، روشن نشدن دستگاه، طولانی شدن بیش از حد چرخه شستشو، بیرون نیامدن قفسه ی ظروف و ترک برداشتن دستگاه، مهم ترین مواردی هستند که در نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بررسی و تعمیر می گردند. گفتنی است این مرکز در جهت راحتی هرچه بیشتر کاربران، خدمات تعمیر ماشین ظرف شویی در محل را نیز به آنها ارائه می دهد.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.