021-62948

اشتراک گذاری

سوالات متداول تعمیر ماشین لباسشویی (بخش دوم)

مقاله‌ی پیش رو، مقاله دوم از سوالات متداول تعمیر ماشین لباسشویی است. در بخش نخست این مقاله، پاسخگوی پرسش‌هایی چون دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی پس از زدن دکمه تایمر، دلیل کار نکردن لباسشویی با وجود روشن شدن چراغ آن، دلیل وارد نشدن آب به مخزن ماشین و مواردی از این دست بوده‌ایم.

در این مقاله نیز، همچون نمونه نخست، پرتکرارترین پرسش‌های صورت گرفته از سوی شما کاربران گرامی توسط کارشناسان مرکز تعمیرات لباسشویی، شناسایی شده و در قالب «سوالات متداول تعمیر ماشین لباسشویی» پاسخ داده شده‌اند. اگر شما نیز شاهد بروز اشکال فنی در لباسشویی خود شده‌اید این بخش از وبسایت نمایندگی تعمیرات لباسشویی، دقیقا همان جایی است که شما می‌توانید با مراجعه به آن و بررسی پرسش‌ها و پاسخ‌های درج شده، اشکال پیش آمده در دستگاه خود را مرتفع نمایید.

برخی از رایج ترین سوالات تعمیر ماشین لباسشویی

چرا آب داخل مخزن ماشین لباسشویی گرم نمی شود؟

در صورت گرم نشدن آب داخل مخزن ماشین لباسشویی کارشناسان تعمیر ماشین لباسشویی توصیه می‌کنند موارد درج شده در این بخش را بررسی نمایید. یک آنکه از تنظیم بودن ترموستات مطمئن گردید. دوم آنکه ترموستات را چک کنید و مطمئن گردید که خراب نیست. از عدم خرابی المنت نیز مطمئن گردید. در صورت خرابی المنت، آن را تعویض و هنگام نسب هیتر یا المنت جدید از چسب مخصوص برای آب بندی لاستیک المنت و مخزن استفاده نمایید.

سیم رابط تایمر به المنت را نیز بررسی کنید و در صورت قطع بودن آن،  سیم رابط را تعویض کنید. خرابی پیش آمده ممکن است به دلیل خرابی پلاتین تایمر مربوط به المنت باشد. بنابراین این قطعه را نیز چک کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. توصیه می‌شود در صورت عدم داشتن تخصص و مهارت در انجام این کار با کارشناسان ما در مرکز تعمیر ماشین لباسشویی و یا یکی دیگر از مراکز مجاز فعال در حوزه تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

چرا لباسشویی بعد از آبگیری،کار نمی‌کند؟

در صورتی که ماشین لباسشویی شما پس از آبگیری شروع به کار نمی‌کند، کارشناسان تعمیر ماشین لباسشویی توصیه می‌کنند موارد درج شده در این بخش را بررسی نمایید. یک آنکه از عدم خرابی رله اورلود مطمئن گردید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. موتور دستگاه را بررسی کنید و مطمئن گردید که نیم سوز نشده است.

در صورت نیم سوز شدن، سیم پیچ موتور را تجدید یا تعویض کنید. میزان لباس‌های قرار داده شده در دستگاه را نیز چک کنید و در صورت زیاد بودن، آنها را تعدیل کنید. مورد دیگری که می‌بایست چک کنید سفت نبودن تسمه است. در صورت سفت بودن، تسمه را رکلاژ کنید.

چرا آب کثیف تخلیه نمی‌شود؟

یکی دیگر از اشکالات مشاهده شده در ماشین های لباسشویی آن است که ماشین علی‌رغم کار کردن، قادر به تخلیه کردن آب کثیف باقی مانده از شستشو نیست. بروز این اشکال ممکن است به دلیل کثیفی فیلتر پمپ آب، خرابی پلاتین تایمر مربوط به پمپ خراب، گیرپاچ شدن پمپ آب و تاخوردگی شیلنگ خروجی باشد.

بنابراین در صورت مشاهده این اشکال توصیه می‌شود تمامی این قطعات را چک کرده و از درست کار کردن آنها مطمئن گردید. در صورت وجود اشکال و خرابی در هریک از آنها می‌بایست نمونه معیوب با یک نمونه نو، اورجینال و سالم تعویض گردد. سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال از طریق تماس با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی قابل دریافت است.

چرا آبگیری ماشین لباسشویی انجام می‌شود اما شستشو انجام نمی‌شود؟

در صورت مواجهه با این اشکال کارشناسان تعمیر ماشین لباسشویی توصیه می‌کنند مواردی چون عدم خرابی هیدرواستات، عدم خرابی سیم رابط هیدرواستات به موتور تایمر، عدم خرابی موتور تایمر، عدم خرابی چرخ دنده رابط موتور به چرخ دنده اصلی تایمر، عدم خرابی خازن، عدم خرابی پلاتین‌های تایمر موتور، عدم خرابی موتور شستشو و در نهایت درست کار کردن تسمه ماشین لباسشویی چک گردد.

در صورت مشاهده خرابی در قطعات ذکر شده، نیاز است تا نمونه معیوب با نمونه اورجینال و سالم جایگزین گردد. توصیه می‌شود در صورت عدم داشتن تخصص و مهارت در انجام این کار با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات لباسشویی و یا یکی دیگر از مراکز مجاز فعال در حوزه تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات لباسشویی در تهران

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران در تلاش است تا با همکاری نیروهای متخصص و مجرب، روز به‌روز خود را به استانداردهای جهانی این حوزه نزدیک‌تر سازد و بالاترین سطح کیفی خدمات را به هموطنان گرامی ارائه نماید.خدمات ارائه شده در نمایندگی ماشین لباسشویی منحصر به مدلی خاص از این دستگاه نیست و کلیه مدل ها، دوقلو، درب از جلو و … را شامل می گردد.

شایان ذکر است غالب سرویس های مرتبط با تعمیرات لباسشویی بصورت سرویس در محل ارائه می گردد زیرا ابعاد بالای این دستگاه امکان جابجایی و تحویل آن به تعمیرگاه را دشوار ساخته است. (مگر درشرایطی که امکان جداسازی قطعه معیوب و تحویل آن به تعمیرگاه وجود داشته باشد).

امتیاز شما به این نوشته