021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر فلت تلویزیون

پیش از پرداختن به علل خرابی فلت تلویزیون و روند تعمیر این بخش از دستگاه، بد نیست نگاهی به موقعیت این قطعه و کارکرد آن داشته باشیم. همانگونه که می‌دانید تصویر تلویزیون‌های LCD و LED توسط چند ستون رنگی که در کنار هم قرار گرفته‌اند، به وجود می‌آید.

برای درک بهتر این موضوع، بهتر است صفحه نمایش تلویزیون را ابتدا به دو بخش چپ و راست تقسیم کنید و سپس هر قسمت را مثلاً به سه بخش کوچکتر تقسیم کنید. با این کار کل مساحت صفحه نمایش به 6 ستون کنار هم تقسیم می‌شود که البته این تعداد در تلویزیون‌های مختلف، متفاوت است.

اطلاعات هر کدام از این ستون‌ها بوسیله یک قطعه ارتباطی، که همان فلت پنل نام دارد، به صفحه نمایش منتقل می‌شود. فلت تلویزیون در واقع یک کابل ارتباطی است که آی سی پردازشگر در وسط آن قرار گرفته است. ورودی فلت، اطلاعات تصویر از برد آدرس و خروجی آن، اطلاعات تصویر پردازش شده برای خطوط مختلف تصویر است.

اتصال فلت ها در هر دو بخش اتصال به برد آدرس و پنل به صورت باندینگ است. در بخش‌های آتی علل خرابی فلت پنل تلویزیون و شیوه تعمیر آن با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد. در صورت بروز اشکال در این بخش از دستگاه می‌توانید تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر فلت تلویزیون را با حضور در  مرکز سخت افزار ایران   و یا به صورت  سرویس در محل تلویزیون  دریافت نمایید.

تعمیر فلت تلویزیون

برای تعمیر تلویزیون خود می توانید با ما در ارتباط باشید.

علل خرابی فلت تلویزیون

خرابی فلت تلویزیون از آن دست ایراداتی است که همزمان با آبخوردگی تلویزیون اتفاق می‌افتد. به عبارتی دیگر یکی از خرابی‌های پیش آمده در صورت آبخوردگی تلویزیون، همین خرابی فلت‌های تلویزیون است که در زیر قاب و سطح جلوئی تلویزیون قرار دارند. با ورود مایعات به این بخش از دستگاه (که در نقش یک ماده رسانا ظاهر می شوند) پین های فلت‌های‌های انتقال دهندۀ اطلاعات تصویر، که در زیر قاب و سطح جلوئی تلویزیون قرار دارند، دچار اتصالی می‌شوند و عملکرد این بخش را دچار اختلال می‌سازند.

در صورتی که خرابی پیش آمده در فلت‌های تلویزیون به همین میزان باقی بماند، تعمیر آن با ترمیم برد آدرس و فلت های آبخورده امکان‌پذیر خواهد بود. در غیراینصورت، یعنی در صورتی که خرابی پیش آمده به بخش‌های دیگر سرایت کرده باشد و منجر به خرابی خود فلت های، خطوط ارتباطی فلت های و آی سی پردازنده شود، تعمیر فلت تلویزیون دیگر امکان‌پذیر نیست و تنها راه باقی مانده تعویض فلت های پنل تلویزیون LED و LCD است.

در صورت بروز اشکال در این بخش از دستگاه می‌توانید تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر فلت تلویزیون را با حضور در مرکز سخت افزار ایران و یا به صورت سرویس در محل تلویزیون دریافت نمایید

تعمیر فلت تلویزیون

ظرافت بالای قطعات به کاررفته در انواع تلویزیون به اندازه‌ای است که امکان تعمیر آنها را با چشم غیرمسلح دشوار ساخته است. عموم تعمیرکاران تلویزیون برای تعمیر قطعات تلویزیون از لوپ های خاص و تجهیزات ویژه استفاده می‌کنند.. در بخش تعویض فلت پنل تلویزیون LED و LCD داستان اما به گونه‌ای دیگر است و این کار تماماً بوسیله بندینگ ماشین انجام می‌شود.

برای تعویض و تعمیر فلت تلویزیون، در وهله نخست فلت معیوب از دستگاه جدا می‌گردد و پس از اماده سازی محل نصب، فلت جدید در محل و با دقت بسیار زیاد نصب شود. این کار تماماً بوسیله بندینگ ماشین انجام می‌شود. دستگاه تعمیر صفحه نمایش تلویزیون یا همان بندینگ ماشین Bonding Machine، دستگاهی بسیار پیشرفته برای چسباندن دوباره COF با استفاده از کمپرس‌های فشار هوای داغ، لنزهای فوق پیشرفته اپتیکال، سیستم نمایش دوگانه، پنل کوارتز و رابط کاربری ابزار گرما دهی به ال سی دی و همچنین برد مرکزی PCB است.

بد نیست بدانید که عمده خرابی تلویزیون های نسل جدید به رابط فلت COF آنها مربوط است که با استفاده از دستگاه تعمیر صفحه نمایش تلویزیون یا همان بندینگ ماشین – Bonding Machine- این خرابی به صورت کامل بر طرف می‌شود و ایراد پیش آمده در فلت تلویزیون مرتفع می‌گردد.

باید توجه داشت که اگر خطوط ارتباطی موجود بر روی فلت‌ها، که به صورت خطوط گرافیکی است، در اثر عبور جریان زیاد از بین برود، در این شرایط تنها راه ممکن جهت رفع اشکالات پیش آمده تعویض فلت تلویزیون است. بد نیست بدانید که این شکل از خرابی عمدتاً در اثر اتصالی ناشی از ورود مایعات اتفاق می‌افتد.

این مقاله را از دست ندهید: رفع مشکل برعکس شدن تصویر تلویزیون

3/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *