021-62948

اشتراک گذاری

تعمیرات دوربین کانن

تابحال شده دوربین تان روشن نشود؟ یا در حالی که باتری آن را به تازگی شارژ کرده اید، در حین کار خاموش شود؟ یا کارت حافظه شناسایی نشود و یا عکسها به شکل غیر عادی، تار باشند؟ این اتفاقات نگران کننده، نشان می دهند که دوربین دوست داشتنی شما خراب شده است! نگران نباشید؛ اگر تعمیرات دوربین کانن را به موقع و به شکل درست و اصولی انجام دهید، می توانید تا مدتها از این دستگاه برای ثبت عکسهای حرفه ای استفاده کنید. در ادامه این مقاله، راهنمای جامع تعمیر دوربین canon را می خوانید. اما دقت داشته باشید که تعمیر دوربین یک کار تخصصی است و باید توسط افرادی انجام شود که در این زمینه آموزش دیده و تجربه دارند. بنابراین اگر هر مشکلی در دوربین خود مشاهده کردید، کافی است با نمایندگی تعمیرات دوربین کنون در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

مرکز تخصصی تعمیرات دوربین کانن

کاربران دوربین‌های کانن اعم از کامپکت، DSLR، کامپکت سوپرزوم، بدون آینه با لنز قابل تعویض، شبه SLR (بریج)، کامپکت سطح پیشرفته، دوربین های مخصوص چاپ سریع، دوربین‌های مقاوم یا ضد آب، ضد ضربه، دوربین‌های SLT و در نهایت دوربین‌های قطع متوسط می‌توانند با مراجعه به مرکز تخصصی تعمیرات دوربین تخصصی‌ترین سرویس‌های سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با دستگاه خویش را دریافت نمایند.

در این مرکز تیمی از خبره‌ترین کارشناسان نمایندگی تعمیرات دوربین Canon حضور دارند تا سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را به مراجعان ارائه نمایند. از میان سرویس‌های تخصصی ارائه شده در مرکز تعمیرات دوربین کانن می‌توان به مواردی چون تعمیر و تعویض اصولی سوکت های پلاستیکی با IR، تعمیر و تعویض صحیح کلیه قطعات روی برد با هیتر و هویه و IR، تعویض جک ها روی برد، رفع عیوب مربوط به هارد، مموری کارت و اتصال به کامپیوتر، رفع اشکالات مرتبط با تاچ پنل دوربین عکاسی، رفع اشکالات تصویر و شطرنجی و فریز شده آن و مواردی از این دست اشاره کرد.

خدمات تعمیر دوربین کانن

اقداماتی همچون تعمیر و تعویض لنز، تعمیر اپتیک، تعمیر برد، ترمیم سنسورها، تعمیر و تعویض بدنه، تعمیر و تعویض شاتر، تعمیر کلیدها، رفع ارورها، تعمیر باتری و تعویض آن در صورت نیاز، تعمیرات، بخشی از از مهم ترین خدمات تعمیر دوربین عکاسی کانن به شمار می روند.

نمایندگی مجاز کانن در مرکز سخت افزار ایران، بررسی دستگاه و رفع مشکلات و ایرادهای عملکردی آن را نیز به صورت حرفه ای و تخصصی انجام می دهد. چنانچه شاهد بروز مشکلاتی مثل تار شدن تصاویر، کار نکردن کلیدها، شارژ نشدن باتری، روشن نشدن، خاموش شدن ناگهانی، فرمت شدن کارت حافظه و … در دوربین عکاسی خود بودید، تیم تعمیرات دوربین کانن ضمن عیب یابی دقیق این دستگاه، مشکلات را به نحو احسن برطرف می کنند.

فوکوس نکردن دوربین های کانن

بسیاری از کاربران مدل های مختلف دوربین کنون، از فوکوس نکردن دستگاه هنگام عکاسی شکایت دارند. اگر دوربین عملیات فوکوس را به درستی انجام ندهد، نقاط مورد نظر در تصویر فوکوس لازم را ندارند و عکسها از حالت حرفه ای خارج می شوند. آلودگی یا خرابی لنز و سنسورها مهم ترین عواملی هستند که مانع از فوکوس درست دوربین می شوند.

تیم تعمیرات دوربین کانن در این شرایط ، لنز و سنسور را با استفاده از ابزار و مواد مخصوص، تمیز می کنند. دومین کار برای رفع مشکلات فوکوس دوربین، تنظیم نور محیط است. اگر سوژه شما کنتراست بالایی ندارد یا نور را بازتاب می دهد، بهتر است اتوفوکوس را غیر فعال کرده و تنظیمات فوکوس را به صورت دستی انجام دهید.

تعمیر لنز دوربین canon

اگر لنز دوربین شما درست کار نکند یا آسیب ببیند، نمی توانید به راحتی از آن استفاده کنید. بنابراین سالم بودن لنز، اهمیت بسیاری دارد. با این حال، عواملی همچون نفوذ آب و رطوبت، مجاورت با حرارت یا برودت شدید، مجاورت با مواد شیمیایی، نوسانات الکتریکی، تابش مستقیم نور خورشید یا نور چراغ های لیزری، گرد و غبار، لکه ها، شن زدگی، تکان بسیار شدید و ضربه خوردگی موجب خرابی لنز می شوند.

توصیه می شود برای تعمیر لنز دوربین کانن خود در این شرایط، از تعمیرکاران مجرب و دوره دیده کمک بگیرید تا این قطعه به شکل اصولی و درست ترمیم شود. البته معمولا لنز قابل تعمیر نیست و در صورت خرابی باید تعویض شود. در این صورت هم بهتر است با تیم تعمیرات دوربین کانن مشورت کنید تا لنز جدید اصل باشد و بهترین عملکرد را برای شما به همراه داشته باشد.

تعمیر lcd دوربین کانن

اقداماتی که برای تعمیر ال سی دی دوربین کانن یا هر برند دیگری انجام می شوند، بستگی به شدت و نوع خرابی این قطعه دارند. تعویض کابل های آسیب دیده یا قطع شده می تواند برخی از مشکلات نمایشگر را برطرف کند.

تعمیر و تعویض برد هم راه حل کاربردی دیگری برای تعمیر lcd دوربین محسوب می شود. همچنین اگر نمایشگر قابل ترمیم نباشد، تعمیرکاران برای تعمیر دوربین canon، ال سی دی را تعویض می کنند. مشکلاتی همچون شکستگی نمایشگر یا نفوذ آب و رطوبت قابل تعمیر نیستند و در این شرایط باید نمایشگر دوربین با یک نمونه جدید، جایگزین شود.

تعمیر سنسور دوربین کانن

یکی از مهم‌ترین قطعات در هر دوربینی که خراب شدن آن عکاسی با این وسیله دوست داشتنی را غیر ممکن می‌سازد، سنسور دوربین است. متاسفانه عوامل متعددی از جمله: وارد شدن ضربه به دوربین، رطوبت و وارد شدن فشار زیاد به این وسیله موجب از کار افتادن سنسور آن می‌شوند.

درضمن سنسور دوربین از آن دسته از قطعاتی است که اگر تعمیرات آن جدی گرفته نشود می‌تواند به سایر قطعات آن نیز آسیب وارد کند. بنابراین بهتر است درصورت از کار افتادن سنسور دوربین خود سریعاً به نمایندگی تعمیرات دوربین کانن مراجعه کنید و تعمیر این وسیله را به تعمیرکاران ماهر این مرکز بسپارید تا از خراب شدن سایر قطعات دوربین و به وجود آمدن مشکلات بزرگتر برای آن جلوگیری کنید.

تعمیر فلش دوربین کانن

همانطور که می‌دانید کار فلش در دوربین عکاسی این است که با نور انداختن بر روی سوژه عکاسی، عکس گرفته شده از آن را زیباتر و دلنشین‌تر می‌کند این آپشن به ویژه هنگام عکاسی در شب جواب می‌‌دهد. همه عکاسان حرفه‌ای اهمیت نور در عکاسی را به خوبی می‌دانند و متوجه هستند که نور در عکاسی به عکس روح می‌دهد.

بنابراین عملکرد فلش در دوربین، فوق‌العاده کاربردی است و خراب شدن آن می‌تواند عنصر بسیار مهم در عکاسی یعنی نور را حذف کند. خوشبختانه تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات دوربین کانن در زمینه عیب‌یابی و تعمیرات فلش دوربین کانن تجربه و مهارت بسزایی دارند از این‌رو می‌توانید عیب‌یابی و تعمیر فلش دوربین خود را با اطمینان خاطر به تکنسین‌های این مرکز بسپارید.

بروزرسانی فریمور دوربین کانن

یکی دیگر از سرویس‌های مرتبط با دوربین کانن، فریمور دوربین یا همان بروزرسانی نرم افزار دوربین است.. نرم افزارهای بکاررفته در دوربین‌ها که Firmware نام دارند، همچون سایر نرم افزارهای بکاررفته در سایر دستگاه‌ها، نیاز به بروزرسانی دارند. نرم افزار دوربین‌ها یا همان Firmware را غالباً می‌توان از سایت سازنده دستگاه دانلود، ذخیره و نصب نمود. البته این نرم افزارها در سایتهای دیگر نیز قابل دسترسی هستند اما به دلیل امکان ویروسی بودن نسخه‌ی این سایت‌ها، توصیه می‌شود نصب و دانلود این نرم افزارها صرفا از سایت اصلی دستگاه انجام دهید.

(نصب غیر اصولی و ناصحیح یک نرم افزار خرابی دوربین و صدمات شدید به آن (تا حد سوختگی کامل دوربین) را سبب می‌گردد). برای تشخیص این مسئله که آیا نیاز به آپدیت نرم افزار است یا خیر می‌توانید میان دو نسخه منتشر شده از نرم افزار مقایسه‌ای انجام دهید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر دوربین کانن تماس بگیرید.

عیب یابی و تعمیر CCD دوربین کانن

قطعه CCD یکی از قطعات اصلی و ثابت بکاررفته در تمامی دوربین‌هاست. این قطعه جزو آن گروه از قطعاتی است که کمتر دچار خرابی می‌گردد. اما در صورت خرابی عملکرد دوربین را کاملا مختل می‌سازد. همان‌طور که می‌دانید قطعات دوربین بسیار حساس بوده و تحت تاثیر عواملی چون برودت، حرارت، ضرب خوردگی دچار آسیب های جدی می شوند.

در نتیجه برای جلوگیری از خرابی دستگاه خود و حفظ عملکرد درست آن از هر گونه بی احتیاطی هایی مثل قرار دادن دوربین نزدیک آتش، سرد و گرم کردن محیطی که دوربین در آن قرار گرفته و … بپرهیزید. در صورت خرابی سی سی دی دوربین بهتر است خدمات مرتبط با آن صرفاً توسط کارشناسان تعمیرات دوربین کانن انجام شود تا از ایجاد خرابی‌های دوچندان در دستگاه پیشگیری شود.

تعمیر دوربین فیلم برداری کنون

دوربین های حرفه ای کانن، قابلیت ضبط فیلم هم دارند و به همین دلیل یکی از خدمات نمایندگی تعمیر دوربین کانن، تعمیر دوربین های فیلمبرداری است. اقداماتی مثل تعمیر و تعویض باتری، سرویس و خاک گیری لنزها و تعویض آنها در صورت نیاز، تعمیر انواع سوکت های شارژ و خروجی ها، تعمیر انواع درگاه مموری تعمیر و تعویض ال سی دی، و تعمیر و تعویض فلش، برخی از کارهایی هستند که با هدف رفع مشکلات دوربین های فیلمبرداری انجام می شوند.

مشکلات رایج دوربین کانن

چرا دوربین کانن روشن نمی‌شود؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که دکمه پاور دوربین کانن را فشار دهید اما نتوانید آن را روشن کنید. درواقع دلایل متعددی برای روشن نشدن دوربین کانن وجود دارد که شامل: خراب شدن دکمه پاور، آلودگی اتصالات باتری، خراب شدن باتری، خراب شدن مدارها و بردهای دوربین در اثر وارد شدن ضربه به این دستگاه می‌باشند.

اگر شما هم با چنین مشکلی در دوربین کانن خود مواجه شده‌اید و مطمئن هستید که دوربین شارژ کافی دارد اما با این وجود باز هم روشن نمی‌شود بهتر است آن را به نمایندگی تعمیرات دوربین کانن بسپارید تا تعمیرکاران این مرکز به صورت تخصصی به عیب‌یابی و تعمیرات آن بپردازند.

چرا عکس در دوربین کانن تار می‌شود؟

تار شدن عکس در دوربین کانن یا به این دلیل است که سرعت شاتر دوربین شما پایین است یا اینکه فوکوس نامناسبی دارد. البته همیشه به این اندازه نمی‌توان خوشبینانه به این قضیه نگاه کرد چراکه گاهی اوقات هم خراب شدن لنز دوربین موجب بروز این مشکل می‌شود.

برخی مواقع نیز لنز دوربین خراب نیست و تنها کثیف شده است که با تمیز کردن آن می‌توان مشکل تار بودن عکس را برطرف کرد. اگر شما هم با چنین مسئله‌ای در دوربین خود مواجه شده‌اید بهتر است که سرعت شاتر و فوکوس آن را تنظیم کنید و اگر مشکل آن با این راهکارها حل نشد این وسیله را به نمایندگی تعمیرات دوربین کانن بسپارید تا تعمیرکاران این مرکز به عیب‌یابی و تعمیر لنز دوربین کانن بپردازند.

تصویر نداشتن ال سی دی دوربین کانن

یکی از اشکالاتی که ممکن است کاربران دوربین‌های کانن با آن مواجه شوند، تصویر نداشتن ال سی دی دوربین است. در صورت مواجهه با چنین اشکالی بهتر است پیش از مراجعه به مرکز تعمیر دوربین کانن، موارد درج شده در این بخش را چک نمایید. یک آنکه روشن بودن دوربین را چک کنید و مطمئن شوید که دستگاه روشن است.

در صورتی که دستگاه روشن و تصاویر موجود بر روی صفحه نمایشگر LCD تیره و سیاه است این احتمال وجود دارد که روشنایی صفحه بر روی پایین‌ترین سطح قرار گرفته باشد. روشنایی صفحه را بالا برده و حالت آنرا بر روی Auto قرار دهید. دفترچه راهنمای دوربین می‌تواند برای این کار به شما کمک کند. در صورت مشاهده رنگین کمانی از رنگ‌ها و ترک بر روی صفحه نمایش، احتمالاً نیاز به تعویض صفحه نمایش LCD باشد. سرویس‌های تخصصی مرتبط با این اشکال با حضور در نمایندگی تعمیر دوربین کانن قابل دریافت است.

نکات مهم در خرید دوربین کانن

برای خرید دوربین کانن لازم است به یکسری از نکات توجه ویژه داشته باشید. اولین نکته در خصوص خرید دوربین کانن که باید به آن توجه ویژه داشته باشید خرید از مراکز غیر رسمی و نامعتبر است. زیرا برخی از این مراکز با تعویض قطعات داخلی دوربین با نمونه های تقلبی، دوربین کارکرده را به جای دوربین اورجینال به فروش می رسانند.

نکته ی بعدی در خصوص خرید دوربین کنون توجه به نوع کاربری شما از دوربین می باشد، رعایت این نکته به شما کمک می کند که از انتخاب خود رضایت بیشتری داشته باشید. مثلا شخصی که نیازش برای خرید دوربین، عکاسی از مجالس مختلف می باشد با کسی که برای عکاسی در طبیعت نسبت به خرید دوربین کنون اقدام می کند متفاوت است . بنابراین بررسی نیاز کاربر از نکات مهمی است که قبل از خرید دوربین عکاسی باید به آن توجه ویژ ه داشته باشید.

در ادامه با چند پرسش و پاسخ در راستای انتخاب بهتر برای خرید دوربین کانن همراه شما خواهیم بود:

DSLR یا کامپکت (Compact) بهتر است؟

با توجه به نوع درخواستتان از دوربین باید در نظر گرفت که آیا یک دوربین کامپکت (دیجیتال معمولی) نیازتان را بر آورده می‌کند یا یک دوربین حرفه‌ای اس‌ال‌آر. به این نکته توجه فرمایید که دوربین‌های اس‌‌ال‌‌آر نسبت به دوربین‌های کامپکت پیچده‌تر، سنگین‌تر، گران‌تر و نگهداری از آن‌ها نیز سخت‌تر است.

اهمیت باتری در خرید دوربین چقدر است؟

منبع تغذیه دوربین موضوع مهمی است و اهمیت دادن به این موضوع را جدی بگیرید. چراکه شما نمیخواهید در حین عکاسی ،دوربین‌تان از کار بیفتد، برای جلوگیری از این همیشه یک باتری اضافه به همراه داشته باشید و یا اگر ندارید سعی کنید باتری را قبل از شارژ کاملا استفاده کرده باشید تا به عمر باتری لطمه‌ای نخورد

آیا مقدار “مگا پیکسل” برای خرید دوربین عکاسی در الویت است؟

جالب است بدانید که مقدار مگاپیکسل دوربین دیجیتال کانن همه چیز نیست. اولین موضوعی که در مورد خرید دوربین باید در نظر داشته باشید این است که می‌خواهید با عکس‌تان چه‌کار کنید؟ عکس را در آلبوم خانوادگی نگهداری کنید یا عکس هایتان را می‌خواهید به نمایش بگذارید؟

نمایندگی تعمیرات دوربین

برخی از تخصصی‌ترین خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات دوربین عبارتند از: تعمیر انواع لنز، تعمیر صفحات نمایشگر  (LCD & LED)، رفع هنگ دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری، تعمیر برد سوخته دوربین، تعمیر آبخوردگی دوربین دیجیتال و خرابی مدار، تعمیر فلش‌های حرفه‌ای دوربین عکاسی، پروگرام بایوس و رفع مشکلات نرم افزاری آنها، تعویض جک ها روی برد، رفع اشکال کثیف بودن هد دوربین و … .

کاربران تمامی مدلهای دوربین می‌توانند در صورت مواجهه با هر گونه اشکال و ناکارامدی در دستگاه مورد استفاده‌شان به نمایندگی تعمیرات دوربین مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایند. خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات دوربین منحصر به سرویسی خاص نیست و کلیه تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با انواع دوربین عکاسی و فیلمبرداری را شامل می‌گردد. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده در این مرکز مشمول گارانتی و ضمانت است.

امتیاز شما به این نوشته