ارورهای ظرفشویی بوش

ماشین های ظرفشویی به گونه ای طراحی شده اند که برخی از ایرادات عملکردی را به کاربران هشدار می دهند. در این مقاله می خواهیم ارورهای ظرفشویی بوش را بررسی کرده و راه حل های رفع آنها را نیز به شما ارائه می دهیم. هریک از کدهای ماشین ظرفشویی نشان دهنده وجود نقص و ایراد در یکی از بخش های این دستگاه هستند. اگر مفهوم هر کد را بدانید راحت تر می توانید برای رفع مشکل اقدام کنید. به عنوان مثال اگر بدانید کدام ارور مربوط به باز بودن درب دستگاه است، مشکل را به راحتی برطرف خواهید کرد.

توجه داشته باشید که برخی از این ارورها مربوط به خرابی قطعات بوده و باید توسط یک تعمیرکار مجرب بررسی شوند. چنانچه ارور ماشین ظرفشویی شما جزء مواردی که در این مقاله آمده اند نبود و یا با روش های ذکر شده برطرف نشد، تیم تعمیرات ظرفشویی مرکز سخت افزار ایران خدمات تخصصی تر را به شما ارائه خواهند داد. برای آشنایی با ارورهای ظرفشویی بوش و ترفندهای برطرف کردن آنها توجه شما را به ادامه مقاله جلب می کنیم.

ارورهای ظرفشویی بوش

آشنایی با ارورهای ظرفشویی بوش

ارورهای E01 تا E05

سری ارورهایی که با حرف E نشان داده می شوند و عدد آنها بین 1 تا 5 است، از کار افتادن ماژول قدرت یا کلید قدرت مرکزی را نشان می دهند. باید بدانید که برنامه نویسی ماژول های قدرت جایگزینی توسط بوش قفل شده است. لذا برطرف کردن این ارورها تنها از عهده تعمیرکاران این حوزه بر می آید.

ارور E06

یکی  از ارورهای ظرفشویی بوش ، ارور E06  است. این کد زمانی صادر می شود که سوئیچ در ورودی خراب شده یا از کار افتاده باشد. در این حالت سنسور مکانیکی درب خراب شده و دستگاه قادر به شناسایی باز یا بسته بودن درب نمی باشد.

ارور E07

کد E07 هم جزء ارورهای نسبتا رایج در ماشین ظرفشویی بوش است. این کد وجود نقص در فن خشک کن را نشان می دهد. یعنی فن از کار افتاده و ظروف به درستی خشک نمی شوند.

ارور E08

اگر ارور E08 را در نمایشگر ماشین ظرفشویی BOSCH خود مشاهده کردید، باید به فکر تعمیر یا تعویض پمپ گرمکن باشید. در این حالت آب سطح بالای ماشین ظرفشویی را پر نمی کند و قسمت بالایی ماشین ظرفشویی خالی خواهد ماند.

ارور E09

کد E09 به عنوان یکی از ارورهای ظرفشویی بوش ، نشان دهنده این است که گردش گرمکن از کار افتاده است.

ارور E10

کد E10 در ماشین ظرفشویی بوش به شما اعلام می کند که پمپ گرمکن به دلایلی همچون رسوبات آهکی از کار افتاده است.

ارور E11

اگر مقاومت گرمایی یا سیم کشی مرتبط با آن دچار ایراد شود، ظرفشویی بوش کد E11 را صادر می کند.

ارور E12

اگر کد E12 را در ماشین ظرفشویی بوش خود مشاهده کردید، در اسرع وقت با تکنسین تعمیرات تماس بگیرید.

ارور E15 ظرفشویی بوش

به عنوان یکی از مهم ترین ارورهای ظرفشویی بوش ، باید به کد E15 اشاره کرد. این کد به شما می گوید که سنسور شناور در پایگاه فعال شده است. یعنی آب در دستگاه وجود ندارد و یا سیستم ظرف شویی قادر به شناسایی آب نیست. در صورت مشاهده این کد، ماشین را به صورت 45 درجه مایل قرار دهید تا آب به جای خودش برگردد. البته این کد گاهی ناشی از وجود نشتی در دستگاه است.

ارور E16

ارور E16  زمانی به نمایش در می آید که آب ورودی کم باشد.

ارور E17

کد خطای  E17 نیز یکی از ارورهای ظرفشویی BOSCH است که نشان می دهد سطح آب بالاتر از حد مجاز است.

رفع ارورهای ماشین ظرفشویی بوش

به نظر شما چگونه می توان ارورهای ظرفشویی بوش را برطرف کرد؟ این کار باید با توجه به کد مورد نظر و مفهوم آن انجام شود. به عنوان مثال باید نشتی های دستگاه برطرف شوند. برخی از این ارورها با اقدامات ساده ای مثل بستن درب برطرف می شوند. اما گاهی مساله جدی تر بوده و کدهای خطا با این راه حل ها برطرف نمی شوند. در این صورت باید برای رفع خطاهای ماشین ظرفشویی بوش خود به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه نموده و از تکنسین های مجرب کمک بگیرید.

بروز خطا در روند رفع این کدها می تواند منجر به بروز اختلالات جدی تر در دستگاه شده و آسیب های جدی را به قطعات و بخش های داخلی دستگاه وارد نماید. کارشناسان مجرب تعمیرات ماشین ظرفشویی در مرکز سخت افزار ایران ضمن بررسی ارور صادر شده و شناسایی علت آن، ارورهای ظرفشویی بوش شما را به شکل حرفه ای و تخصصی برطرف می کنند.

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی مرکزی تخصصی است که به بررسی و ترمیم انواع مدل های این محصول اشتغال دارد. این مرکز، مجهز به پیشرفته ترین امکانات برای انجام فرآیند تعمیر شده و بدین ترتیب، دست تعمیرکاران را برای ارائه خدمات هرچه بهتر به کاربران باز گذاشته و به آنها امکان استفاده از انواع روش های تعمیری روز دنیا را داده است. بررسی دلایل و رفع مشکلات عملکردی ماشین های ظرفشویی بوش، ال جی، سامسونگ، توشیبا، شارپ، پاناسونیک و … جزء خدماتی است که در این مرکز به کاربران ارائه می گردد. شما عزیزان می توانید از ترمیم ظرفشویی خود به صورت تخصصی در این مرکز که تحت نظارت مرکز سخت افزار ایران فعالیت می کند، اطمینان کامل داشته باشید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+