اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

چرا پکیج ایران رادیاتور روشن نمی شود؟

با تغییر نحوه ساخت و طراحی پکیج ها و افزایش کاربرد پکیج های دیواری به جای پکیج های قبلی، مشکلاتی که کاربران این دسته از پکیج ها با آن مواجه می شوند نیز، با قبل تفاوت هایی دارد. یکی از گزینه های رایجی که در خصوص پکیج های دیواری ایران رادیاتور دردسر ساز می شود، روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور است.

این امر می تواند خصوصا در فصول سرد سال بسیار مشکل ساز شود. اما چرا این دستگاه ها روشن نمی شوند؟ حتی برخی مواقع روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور در حالی است که این دستگاه روشن و در حال کار بوده اما ناگهان خاموش شده و دیگر روشن نشده است. در ادامه می خواهیم دلایل مختلفی که موجب عدم روشن شدن پکیج های ایران رادیاتور می شود را مورد بررسی قرار دهیم.

حالت های مختلف روشن نشدن پکیج

پیش از بررسی دلایل، حالت های مختلفی که کاربران پکیج های ایران رادیاتور با آن مواجه می شوند را بررسی می کنیم. گاهی اوقات روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور بعد از خاموش شدن ناگهانی این دستگاه اتفاق می افتد. دستگاه ناگهان خاموش شده و دیگر روشن نمی شود.

این در حالی است که برخی مواقع نیز با وجود خاموشی ناگهانی دستگاه، پکیج بدون هیچ مشکلی روشن می شود. در مواردی نیز ممکن است پکیج دائما خاموش و روشن شود. اما حالتی که دستگاه کلا روشن نمی شود و شاهد روشن نشدن مشعل پکیج نیز هستیم، حالت دردسر سازی است که معمولا با یک کد خطا در نمایشگر پکیج نیز نمایش داده می شود.

دلایل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

موارد متعددی می تواند دلیل بروز این مشکل باشد که به دنبال آن پکیج ایران رادیاتور روشن نمی شود. این دلایل عمدتا به نوع عملکرد این دستگاه ها ارتباط دارند. از آن جایی که پکیج های دیواری برای کارکرد خود به برق و گاز نیاز دارند، اختلال در این موارد می تواند موجب بروز مشکل در عملکرد پکیج شود. اختلال در جریان برق و گاز و آب هر یک می تواند مخل عملکرد پکیج باشند. دلایل کلی روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور شامل موارد زیر می شود:

 • کمبود آب در مخزن
 • قطع شدن جریان برق
 • اختلال در جریان گاز
 • هوا داشتن لوله های پکیج
 • انسداد مدار های گرمایشی
 • خرابی و از کار افتادن پمپ پکیج
 • خرابی و بروز مشکل در دودکش پکیج ایران رادیاتور
 • خرابی الکترود های تشخیص شعله
 • خرابی شمعک
 • پکیج جوش آورده است
 • خرابی و بروز مشکل در برد پکیج

در ادامه برخی از این موارد را مورد بررسی قرار می دهیم. در صورت بروز مشکل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور بهتر است برای رفع مشکل به مراکز تعمیراتی این دستگاه ها مراجعه کنید تا کار تعمیر پکیج ایران رادیاتور به بهترین شکل ممکن انجام شود.

کمبود آب در مخزن

افت فشار آب و کمبود آب در مخزن می تواند یکی از مهم ترین دلایل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور باشد. از آن جایی که پکیج برای عملکرد خود به یک میزان حداقلی آب نیاز دارد، در صورت کم بودن آن پکیج ایران رادیاتور روشن نمی شود و دستگاه کار نمی کند. مشکل کمبود آب را هم می توان در منبع آب جست و جو کرد و هم در بخش تغذیه آب دستگاه یا همان شیر پر کن پکیج ایران رادیاتور. البته وجود نشتی نیز می تواند موجب این کاهش آب شود. برای این که بتوانید میزان آب دستگاه را بررسی کنید، می توانید از عقربه های مربوط به فشار آب استفاده کنید. در صورت پایین بودن فشار پکیج، می توان نتیجه گرفت که کمبود آب موجب روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور شده است.


قطع شدن جریان برق

این مورد نیز یک دلیل بسیار واضح و روشن برای روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور است، چرا که عملکرد این دستگاه ها به برق متکی است. بنابراین در صورت رفتن برق یا قطع شدن جریان برق پکیج، خرابی کلید برق یا خرابی فیوز ها ممکن است دستگاه روشن نشود.


پایین بودن فشار گاز

جریان گاز نیز مورد مهم دیگری است که روی عملکرد دستگاه اثر می گذارد. اگر میزان گاز ورودی به پکیج کم باشد و فشار پایینی داشته باشد، در نتیجه پکیج ایران رادیاتور روشن نمی شود. گاهی نیز ممکن است شیر ورودی گاز بسته باشد. اگر مشکل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور به جریان گاز ارتباط داشته باشد، معمولا چراغ روی پکیج روشن می شود. روشن شدن این چراغ قرمز رنگ روی پکیج به شما می گوید که جریان گاز دچار اختلال شده و به همین دلیل نیز دستگاه روشن نمی شود.


روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور به دلیل هوا داشتن لوله های مدار پکیج

در حالت نرمال، باید در لوله های پکیج آب جریان داشته باشد تا دستگاه به صورت عادی روشن شده و کار کند. اما اگر به هر دلیلی در این لوله ها و مدار ها به جای آب، هوا جریان داشته باشد، این تجمع هوا در مدار های پکیج می تواند موجب روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور مورد نظر شود. در این حالت برد با تشخیص این که میزان آب درون مدار ها کم است، موجب خاموش شدن دستگاه شده و پکیج ایران رادیاتور روشن نمی شود. بنابراین در این حالت معمولا با هواگیری لوله ها و رادیاتور ها، این مشکل برطرف خواهد شد. اگر فشار دستگاه بیش از حد بالا برود، می توان نتیجه گرفت که احتمالا درون مدار های پکیج، هوا جمع شده است.


انسداد لوله ها و رادیاتور ها

مدار های گرمایشی در یک پکیج شامل لوله ها و رادیاتور های آن می شود. در برخی موارد انسداد این بخش ها می تواند دلیل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور در نظر گرفته شود. این انسداد می تواند به واسطه تجمع رسوب در این مدار ها اتفاق بیفتد که ناشی از سختی و املاح آب ورودی به لوله های پکیج است. به همین دلیل در بسیاری از مواقع سرویس کاران این دستگاه ها توصیه می کنند که از یک سختی گیر روی پکیج استفاده کنید. در صورتی که روشن نشدن دستگاه به دلیل انسداد مدار ها با رسوب باشد، سرویس کاران پکیج های ایران رادیاتور می توانند با انجام رسوب زدایی دستگاه، مشکل را برطرف کنند.


پمپ پکیج خراب شده است

یکی دیگر از دلایل رایج روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور، خرابی و از کار افتادن پمپ دستگاه است. این پمپ که وظیفه پمپاژ آب پکیج را بر عهده دارد، در صورت خرابی دیگر نمی تواند آب را در مدار های گرمایشی به جریان بیندازد. در نتیجه برد این کمبود آب را تشخیص داده و دیگر پکیج ایران رادیاتور روشن نمی شود.


بروز مشکل در الکترود های تشخیص شعله

الکترود یون قطعه ای است که در قسمت مشعل برای تشخیص شعله قرار دارد. خرابی این قطعه، کثیف بودن آن یا تنظیم نبودن فاصله الکترود یون با جرقه زن پکیج می تواند عامل تاثیر گذار دیگری در خصوص روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور باشد. در صورتی که به دلیل مشکل در این قطعه پکیج ایران رادیاتور روشن نمی شود، بهتر است الکترود یون را تمیز کرده و فاصله آن با جرقه زن دستگاه را نیز مجددا تنظیم کنید.


خرابی شمعک و روشن نشدن دستگاه

اگر شمعک به هر دلیلی درست عمل نکند و نتواند روشن شود، می تواند موجب روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور نیز شود. روشن نشدن شمعک را هم می توان در خرابی جرقه زن و اختلال در جریان گاز جست و جو کرد و هم خرابی خود شمعک را دلیل روشن نشدن آن دانست.


افزایش بیش از حد دمای دستگاه

هر پکیجی یک رنج دمایی نرمال دارد. سیستم ایمنی و حفاظتی این دستگاه ها به نحوی طراحی شده که در صورت افزایش بیش از حد دمای آب در پکیج، دستگاه به صورت خودکار خاموش شود. بنابراین اگر دمای پکیج از حد معینی بالا تر برود و اصطلاحا پکیج جوش بیاورد، دستگاه خاموش شده و تا زمانی که دمای آن پایین نیاید، روشن نخواهد شد. به این ترتیب جوش آوردن پکیج که می تواند به دلیل تنظیم نبودن کلید دما یا رسوب گرفتن مبدل دستگاه باشد را می توان دلیل دیگر روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور در نظر گرفت.


خرابی و بروز مشکل در برد پکیج

هر پکیج دیواری ایران رادیاتوری، برای عملکرد خود به یک برد نیاز دارد. برد در این دستگاه ها، عملکرد کلی پکیج را کنترل می کند. برای مثال تشخیص میزان آب و جریان نرمال آب در مدار های گرمایشی بر عهده برد است. اگر برد دستگاه به هر دلیلی خراب شود و از کار بیفتد، می توان دلیل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور را به آن ربط داد. خرابی برد را تنها باید در یک مرکز تعمیرات تخصصی پکیج پیگیری کرد.

امتیاز شما به این نوشته