021-62948

اشتراک گذاری

سوالات متداول تعمیر کولر گازی

مجموعه سوالات متداول تعمیر کولر گازی گنجینه ای ارزشمند است که به شما کمک می کند با مرور پرسش و پاسخ های پرتکرار و کاربردی مشکل دستگاه خود را بیابید و راه حل رفع آن را نیز بدانید. در این مقاله می خواهیم به صورت مختصر و مفید تعدادی از پر تکرار ترین سوالات کاربران در حوزه کولر گازی را برای شما شرح دهیم.

این سوالات می تواند از نصب و راه اندازی تا اجرای تنظیمات دقیق و درست و تعمیر و ترمیم و شارژ کولر متغیر باشد. در هر صورت همه کاربران کولر گازی صرف نظر از برد دستگاه و مدل کولر خود می توانند از اطلاعات این مجموعه با ارزش استفاده کنند. هرچند کولرهای گازی در برند ها و مدل های مختلف با هم تفاوت هایی دارند، اما ساختار نهایی آنها یکسان است و می توان با کمی درایت و هوش مشکل را یافت و راه حل را اجرا کرد.

با این حال هرگز توصیه نمی کنیم که به عنوان یک کاربر آماتور شخصا برای رفع ایرادات و اختلالات موجود در دستگاه خود اقدام کنید. هدف از نگارش این مقاله آشنایی شما با ایرادات و اختلالات متداول کولر گازی است. همراه ما باشید.

مجموعه سوالات متداول تعمیر کولر گازی

چرا کولر گازی آب می دهد؟

این سوال یکی از سوالات متداول تعمیر کولر گازی است. آب دادن کولر گازی می تواند در بخش های مختلف کولر ریشه داشته باشد. ابتدا باید عیب یابی شود و بعد به کمک ابزار و تجهیزات مناسب رفع ایراد صورت گیرد. مسدود شدن خروجی سینی تخلیه آب با ناودانی کولر، جاگیری نامناسب لوله درین، کمبود گاز در کولر گازی ، عایق نبودن لوله کولر گازی ، شکستن سینی یا قاب ناودانی آب و مسائلی از این دست علت این اختلال است.

چرا کولر گازی یخ می زند؟

این سوال نیز نمونه ای دیگر از سوالات متداول تعمیر کولر گازی است. برای این اختلال دلایلی نظیر عدم وجود گاز کافی در کولر گازی، گرفتگی در لوله های ارتباطی اسپلیت، یکسره کار کردن کمپرسور اسپلیت، خرابی اواپراتور، استفاده از کولر گازی در هوای نسبتا سرد و خرابی بورد الکترونیک مطرح است. تنها یک تعمیرکار ماهر و با تجربه می تواند علت را ریشه یابی و برطرف کند.

چرا کولر گازی ناگهان خاموش می شود؟

یکی دیگر از سوالات متداول تعمیر کولر گازی این است که ، وقتی کولر گازی به طور ناگهانی خاموش می شود، به این معنی است که مشکلی در سیستم وجود دارد. مشکل در برد کولر گازی ، ایرادی در کمپرسور کولر گازی یا گیرپاژ کمپرسور ، مشکلی در ترموستات کولر گازی توشیبا و مسائلی از این دست در این اختلال دخیل هستند.

باید عیب یابی دقیقی انجام شود و بر اساس یافته ها برای تعمیر اقدام مناسب صورت بگیرید. گاهی نیز ضعیف بودن برق ساختمان در این اختلال نقش دارد و باعث می شود که کولر به همراه باقی وسایل برقی، ناگهانی خاموش شود. در این شرایط باید به قدرت برقی که کولر برای روشن بودن نیاز دارد، توجه کنید. برای اطلاع از این موضوع به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید.

چرا کولر گازی باد گرم می زند؟

دیگر سوالات متداول تعمیر کولر گازی ، نداشتن گاز کافی و لازم در اغلب موارد علت این اختلال است، اما با این حال ممکن است کولر با وجود داشتن گاز کافی باز هم خنک نکند و باد گرم بزند. به همین دلیل است که باید بخش هایی نظیر کندانسور، کمپرسور، برد، خازن، ایراد الکترونیکی در فرمان کولر گازی، فن کندانسور را بررسی کنیم.

حتما باید کندانسور و لوله ها و فین های کندانسور را تمیز نگه داریم. از نشتی ندادن گاز کولر و اورلود نکردن کمپرسور مطمئن باشیم. هر یک از این مواردی را که نام بردیم باید به صورت دقیق بررسی شوند.

نمایندگی مرکزی کولر گازی

نمایندگی مرکزی کولر گازی درگاهی امن و مطمئن است که به کمک آن می توانید خدمات و تسهیلات متنوع و مفیدی در حوزه فروش، پس از فروش و تعمیرات کولر گازی به دست بیاورید. در این نمایندگی که با همکاری مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است، به همه کاربران تهرانی و شهرستانی در بخش فروش و تعمیرات خدمات رسانی می شود.

نمایندگی مرکزی کولر گازی دارای شعب متعدد در تهران و استان البرز است. با مراجعه به صفحه” تماس با ما ” اطلاعات لازم برای برقراری ارتباط با این نمایندگی را به دست خواهید آورد.

امتیاز شما به این نوشته