نصب ویندوز 10

آموزش, مقالات

آموزش نصب ویندوز 10 به صورت کامل در این مقاله توضیح داده خواهد شد. نصب ویندوز همواره یکی از دغدغه های اصلی و مهم کاربران لپ تاپ و کامپیوتر بوده و برای انجام آن مشکلاتی داشته اند. این فرایند به ویژه در ویندوز 10 چندان پیچیده نبوده و شما می توانید با مطالعه راهنمای ارائه شده در این مقاله، می توانید مراحل این کار را به راحتی انجام دهید.

خاطر نشان می سازیم چنانچه در روند انجام مراحل دچار مشکل شدید می توانید از مهندسین تعمیرات لپ تاپ در مرکز سخت افزار ایران کمک گرفته و مشکل را برطرف نمایید. برای آشنایی با مراحل و روش های نصب ویندوز 10 در لپ تاپ با ما همراه باشید.

نصب ویندوز 10

سخت افزار مورد نیاز برای نصب ویندوز 10

پیش از تشریح مراحل نصب ویندوز 10 ، بهتر است در مورد سخت افزار مورد نیاز برای این منظور اطلاعاتی داشته باشید. ویندوز 10 جدید ترین نسخه سیستم عامل مایکروسافت است و برای نصب آن، لپ تاپ مورد نظر باید قابلیت های ویژه ای داشته باشد. لپ شما برای پشتیبانی از این نسخه احتیاج به پردازنده 1 گیگاهرتزی (GHz) یا سریع تر، رم 1 گیگا بایتی (32 بیتی) یا 2 گیگا بایتی (64 بیتی)، فضای آزاد هارد دیسک 16 گیگا بایتی برای 32 بیتی و 20 گیگا بایتی برای 64 بیتی و نیز کارت گرافیک Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 driver خواهد داشت. همچنین شما باید دی وی دی نصب ویندوز 10 را داشته باشید. در واقع بدون وجود این ویژگی ها، امکان نصب ویندوز 10 در لپ تاپ شما وجود نخواهد داشت.

مراحل نصب ویندوز 10 در لپ تاپ

برای نصب ویندوز 10 در لپ تاپ های تحت این سیستم عامل، باید مراحل زیر را انجام دهید:

1- بعد از بوت شدن از طریق سی دی یا فلش و ورود به مرحله نصب، روی Next کلیک کنید.

2- گزینهInstall Now را پیدا کرده و روی آن کلیک نمایید.

3- در سومین مرحله نصب ویندوز 10 ، بسته به نوع سی دی یا فلش، شما با صفحه وارد کردن لایسنس ویندوز 10 روبرو می شوید که دو حالت دارد :یا شما سریال ویندوز دارید که در این صورت باید سریال را وارد کرده و روی Next کلیک کنید. حالت دوم مربوط به زمانی است که شما لایسنس ویندوز را ندارید؛ در این صورت باید روی Skip یا I don’t have a product key کلیک کنید و بقیه مراحل نصب را دنبال کنید.

4- در ادامه مراحل نصب ویندوز 10 ، باید نوع ویندوزی که می خواهید نصب کنید را انتخاب نمایید.

5- در این مرحله باید تیک I accept the license terms را زده و روی Next کلیک کنید.

6 – در این مرحله روی Custom: Install Windows only (advanced) کلیک کنید.

7- در هفتمین مرحله نصب ویندوز 10 ، باید درایوی که قصد نصب ویندوز در آن را دارید انتخاب کرده و به این ترتیب فایل مورد نظر را مشخص نمایید. معمولا ویندوز در درایو C نصب می شود.

8- بعد از این مرحله وارد مرحله کپی کردن اطلاعات ویندوز 10 روی هارد دیسک می شوید که باید تا اتمام کامل مراحل صبر کنید.

9- در این مرحله سیستم ری استارت می شود که این به معنای درست انجام شدن فرایند نصب ویندوز می باشد.

10- پس از ری استارت شدن سیستم، لولگوی ویندوز 10 را خواهید دید که بعد از چند دقیقه دوباره ریستارت شده و وارد مراحل نصب نهایی ویندوز 10 می شوید.

11- در مرحله یازدهم نصب ویندوز 10 ، باید نام کامپیوتر خود را وارد نمایید؛ برای این کار در بخش Username نام کامپیوتر دلخواه را وارد کنید و اگر قصد گذاشتن پسورد را دارید، قسمت های Password و Re Password و Password hint را وارد کنید.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ، یکی از معتبرترین مراکز برای انجام تعمیرات انواع مدل های این دستگاه می باشد. در این مرکز شرکت تولید کننده خاصی مورد تاکید نبوده و تمامی برندها مورد بررسی و تعمیرات قرار می گیرند. به عنوان مثال، انواع مدل های لپ‌ تاپ ایسر، اچ پی، ایسوس، اپل، دل و … در این مجموعه به صورت تخصصی ترمیم می گردد. نکته مهم درمورد مرکز مورد بحث، حضور متخصصین فعال در زمینه تعمیرات لپ‌ تاپ است.

این متخصصین، با بهره گیری از روش های نوین تعمیرات و نیز با استفاده از پیشرفته ترین ابزارآلات روز دنیا، اقدام به ترمیم انواع مشکلات این دستگاه به صورت تخصصی می نمایند. شما کاربران گرامی، در صورت بروز مشکل در لپ ‌تاپ خود می توانید به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ مراجعه کرده و خدمات مورد نیاز خود از جمله آموزش تعمیرات لپ تاپ را دریافت نمایید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+