اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

ماشین ظرفشویی کنوود

ماشین ظرفشویی کنوود یک نمونه از محصولات در حوزه لوازم خانگی کمپانی کنوود است که در مدل های گوناگون تولید و روانه بازار می شود. این دستگاه همچون بسیاری از  دیگر محصولاتی برقی و الکترونیکی ممکن است دچار اختلالات و درگیری های شود که نیاز به سرویس و تعمیر و ترمیم داشته باشد. ماشین ظرفشویی در دنیای امروز به خوبی جای خود را باز کرده است.

این دستگاه نه تنها برای صرفه جویی در مصرف آب بسیار ایده آل است، بلکه از لحاظ زیست محیطی و سلامتی نیز مزایای فوق العاده ای دارد که برای اطلاع از آنها می توانید مقاله اختصاصی  تعمیر ماشین ظرف شویی را از این قسمت مطالعه کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود

برای اینکه ماشین ظرفشویی کنوود ، عملیات شست‌وشوی ظروف را به‌خوبی انجام دهد و کمتر به خدمات حوزه تعمیر ظرفشویی نیاز پیدا کنید، باید قبل از مواجه با هر مشکل نکات مربوط به کاربری درست و اصولی از این دستگاه را به خوبی رعایت کنید.

مثلا ظروف را به ‌درستی در ماشین بچینید؛ به‌گونه‌ای که به بازوهای آب‌پاش گیر نکنند، دستگاه را به‌طور منظم جرم‌گیری کنید تا پس از شست‌وشو ظروف کدر نشوند. می توانید به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی کنوود خود مراجعه کنید و نکات بیشتری را نیز مطالعه شوید.

در هر صورت اگر ظرفشویی شما به‌درستی کار نمی‌کند و نیاز به تعمیر پیدا کرده است، اصلا جای نگرانی نیست؛ به کمک  تکنسین های فنی و متخصص مرکز تعمیر ظرفشویی کنوود ، همه مشکلات را بررسی و واکاوری  می کنیم و با ریشه یابی دقیق، از مسیر درست آنها را رفع می کنیم.

بررسی تعدادی از مهمترین مشکلات ظرفشویی کنوود

تمیز نشستن ظرف ها

درجه حرارت پایین آب و استفاده نکردن از نمک و مواد شوینده قوی و موثر دلیل این مشکل است. اگر از قرص و پودر های مخصوص ظرفشویی کنوود هم استفاده می کنید، اما همچنان ظرف ها تمیز نمی شوند؛ باید فیلتر آب ورودی به دستگاه را تمیز کنید.

ماندن لکه های مواد شوینده بر روی ظروف

نرسیدن آب کافی در زمان شستشو روی ظروف علت این معلول شایع است. از میزان درجه گرمای مناسب آب مطمئن باشید. مواد شوینده ای استفاده کنید که فاسد یا تاریخ مصرف گذشته نباشند و به درستی در جاپودری قرار بگیرند. فیلتر ماشین ظرف شویی کنوود را چک کنید، اگر پر است، آن را تمیز کنید.

خشک نکردن کامل ظرف ها

قرار ندادن ظروف به طرز صحیح در جایگاه خود و چرخش هوای خشک و بدون حرارت در حین شستشو ممکن است از خشک کردن ظروف جلوگیری کند. برای خلاصی از این مشکل و تعمیر ظرفشویی کنوود ، ظرف ها را درست بچینید و از مواد شوینده به اندازه مناسب استفاده کنید. پس از اتمام کار نیز باید بلافاصله درب ماشین ظرف شویی کنوود را باز کرده تا بر روی ظروف تمیز بخار آب به صورت قطره ای تشکیل نشود.

مواد شوینده تخریب کننده

مواد شوینده ای که بیشتر از سه ماه نمی توان از آنها استفاده کرد، خریداری نکنید. این مواد به ظروف آسیب رسانده و باعث شکنندگی آنها می شوند.

تیره شدن ظروف

اگر فشار آب منطقه شما بالا است، باید از رسوب آهک در درون دستگاه جلوگیری کنید. تیره شدن ظروف ناشی از  تجمع رسوب زیاد در مواد معدنی آب است. فشار آب را کنترل و مواد شستشوی را تنظیم کنید. اگر این تیرگی زیاد بود از نمک و مواد شوینده قوی تر استفاده کنید تا تعمیر ظرفشویی کنوود محقق شود.

سر و صدای غیرعادی ماشین ظرف شویی کنوود

دقت کنید که ظروف درست چیده شده باشند و با قسمت آبفشان ماشین تماسی نداشته باشند، زیرا صدای شستشو در حین روشن بودن دستگاه به دلیل فشار بالای آب رسانی به ظروف عادی است؛ اگر در زمان تخلیه یا آب گیری این مشکل به وجود آمد، برای تعمیر ظرفشویی کنوود از یک مرکز معتبر کمک بگیرید.

خدمات مرکز تعمیر ظرفشویی

 • عیب یابی، ترمیم و تعمیر مخزن پودرو مایع شفاف کننده در مرکز تعمیر ظرفشویی کنوود
 • عیب یابی، ترمیم و تعمیر هیترهای قدیمی و لوله ای جدید
 • عیب یابی، ترمیم و تعمیر ترمیتورهای الکترونیکیو سنسورهای حرارتی جدید الکترونیک ظرفشویی
 • عیب یابی، ترمیم و تعمیر میکروسوییچ درب ظرفشویی کنوود
 • عیب یابی، ترمیم و تعمیر ترموستاتهای قدیمی در مرکز تعمیر ظرفشویی کنوود
 • عیب یابی، ترمیم و تعمیر و تعویض برد و مدار ماشین ظرفشویی

 • عیب یابی، ترمیم و تعمیر مخزن نمک و مخزن رزین
 • اندازه گیرهای سختی آب منطقه و تنظیم اندازه مصرف نمک ماشین ظرفشویی کنوود
 • عیب یابی، ترمیم و تعمیر پمپسیرکولاسیون در مدل های قدیمی و جدید
 • عیب یابی، ترمیم و تعمیر پمپ تخلیه آب در ماشین ظرفشویی کنوود
 • عیب یابی، ترمیم و تعمیر هیدروستاتقدیمی و هیدروسنسورهای جدید
 • عیب یابی، ترمیم و تعمیر سنسورهای اندازه گیری میزان آب داخل ظرفشویی کنوود

بررسی برخی از ارور های ماشین ظرفشویی کنوود

 • Fl

سرریز شدن آب

 • FE

نقص در کارت الکترونیکی

 • F7

بالا بودن دما ظرفشویی کنوود

خرابی سنسور دما  ومدار برد چک شود

 • F9

نقص در محل قرارگیری دستگاه

 • F6

مربوط به سنسور گرمایی دستگاه

مقدار اهم سنسور گرمایی ظرفشویی کنوود و مدار برد بررسی شود.

 • F5

علت این خطا از کافی نبودن آب داخل دستگاه است

چک کنید که شیر آب تا آخر باز باشد؛ ممکن است خرابی از مدار برد دستگاه هم باشد

 • F3

مسیر آب ورودی دستگاه مشکل دارد

شیر آب ورودی، خرابی اکوا استاپ مقدار مقاومت و  سلامت مدار برد الکترونیک چک شود

 • F2

آب از ماشین ظرفشویی کنوود خارج نمی شود

لوله خروجی آب ، فیلتر های موتور و مدار برد باید بررسی شوند

 • F8

خطا در گرم کننده آب دستگاه

مقاومت هیتر و مدار برد الکترونیک ظرفشویی کنوود باید چک شود

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران یک نهاد رسمی و قانونی است که تمام مشکلات و دغدغه های مردم را در زمینه دریافت خدمات گوناگون در حوزه کالاهای دیجیتال و الکترونیکی شناسایی کرده است. این مرکز، فعالِ و پر تلاش در حوزه دیجیتال مارکتینگ است که به کمک مهندسان متفکر و ارشد راه اندازی شده است.

مرکز سخت افزار ایران پتانسیل های بسیار فراوانی دارد که با قرار دادن این پتانسیل ها برای کاربران، منبع اصلی و معتبر رفع کننده نیاز های دیجیتالی و الکترونیکی آنها است. در مرکز سخت افزار ایران می توانید مجموعه ای گسترده از خدمات در حوزه فروش و پس از فروش را درباره انواع محصولات الکترونیکی در حوزه لوازم خانگی، لوازم صوتی و تصویری، ماشین های اداری و دفتری و دیوایس های هوشمند در برند های مختلفی ایرانی و خارجی دریافت کنید.

این مرکز مدعی است که بهترین و مورد وثوق ترین مرکز و نهاد برای ارائه خدمات در حوزه تخصصی دیجیتال مارکتینگ است. گواه این ادعا نیز رضایت همه جانبه کاربران این نهاد قانونی است. شماره های تماس مرکز سخت افزار ایران را از سایت رسمی این مرکز بیابید.

امتیاز شما به این نوشته