اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

شارژ کارتریج لیزری

شارژ کارتریج لیزری، به شکل متفاوت انجام شده و مراحل آن شبیه به مراحل شارژ کارتریج های جوهر افشان نیست. البته برخی از مراحل هم به شکل مشابه انجام می شود. اما در مجموع، روند کار متفاوت است و به همین دلیل بهتر است که شارژ کارتریج لیزری، توسط تکنسین های تعمیر پرینتر انجام شود. در این مقاله شما را با نحوه شارژ کردن کارتریج لیزری آشنا کرده و نکاتی را درباره آن به شما ارائه می دهیم. اگر قبلا تجربه شارژ کارتریج پرینتر یا دستگاه کپی را نداشته اید، می توانید از تکنسین های مجرب تعمیرات کپی و پرینتر در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

کارتریج چیست؟

بد نیست ابتدا توضیح کوتاهی در مورد کارتریج داشته باشیم . کارتریج یا Cartridge، منبع تامین رنگ در پرینترها است. در کارتریج های جوهر افشان ، جوهر و در نمونه های لیزری ، تونر استفاده می شود . جالب است بدانید که استفاده از تونر ، دارای مزایایی نسبت به استفاده از جوهر است . از جمله این که تونر ، دیر خشک می شود و عمر بیشتری نسبت به کارتریج دارد ، اما قیمت بیشتری نسبت به کارتریج پرینترهای جوهری دارد .

شارژ کارتریج لیزری

شارژ یا تعویض کارتریج لیزری ؟

طبق گفته ی کارشناسان مرکز شارژ کارتریج لیزری مرکز سخت افزار ایران ، شارژ کارتریج به طور کلی ، به صرفه تر از تعویض آن با یک کارتریج جدید است . چرا که می توان گفت شارژ کاتریج یکی از ارزانترین روش هاست ، در حالی که برای تعویض کارتریج پرینتر لیزری ، باید هزینه ی بسیاری را پرداخت کنید . نکته ی دیگری که حائز اهمیت است این است که ، تقریباً پس از هر بار شارژ می توان حدود ۸۰ درصد کارکرد یک کارتریج اورجینال را بدست آورد .

این نکته ، باعث می شود که تفاوت چندانی بین کارتریج شارژ شده باکارتریج نو وجود نداشته باشد . همچنین جالب است بدانید که اگر شارژ کاتریج بطور کامل انجام شود و تونر استفاده شده از جنس مرغوب باشد ، می توان تا ۸۰ درصد تعداد چاپ و ۸۰ درصد کیفیت چاپ را نسبت به یک کارتریج اورجینال بدست آورد.البته کیفیت چاپ یک کارتریج نیز ارتباط مستقیمی با تونر و قطعات جانبی کاتریج دارد. شارژ کارتریج لیزری ، در مرکز سخت افزار ایران ، برای شما کاربران گرامی انجام می گردد .

ابزار مورد نیاز برای شارژ کارتریج لیزری

اگر از پرینتر یا دستگاه کپی لیزری استفاده می کنید و می خواهید کارتریج آن را شارژ کنید، بهتر است از ابزار و تجهیزات مخصوص این کار استفاده کنید. البته این ابزار، تجهیزات تخصصی یا کمیابی نیستند و به راحتی می توانید آنها را پیدا کنید. اما استفاده از آنها به شما کمک می کند که شارژ کارتریج لیزری را به بهترین شکل انجام داده و بهترین نتیجه را از این کار بگیرید.  پیش از هر چیز شما به یک تونر با کیفیت، اصل و درجه یک نیاز دارید که کاملا متناسب با مدل کارتریج پرینترتان باشد. چند پیچ گوشتی می خواهید تا کارتریج و قطعات مربوط به درام و … را با آنها باز کنید. یک پارچه نرم و لطیف هم برای تمیز کردن قطعاتی همچون درام، فوم رولر و … لازم است. بهتر است یک درام جدید هم خریداری کنید تا این قطعه را تعویض نمایید.

نحوه شارژ کردن کارتریج لیزری

 1.  برای شارژ کارتریج لیزری، قبل از هر کاری پیچ کناری درپوش را باز کنید.
 2. سپس پوشش کناری کارتریج را به آرامی و بدون فشار باز کنید.
 3. در مرحله سوم باید درام را از بخش سفید ( دنده ) نگه دارید تا از کارتریج جدا شود.
 4. برای دسترسی به دیگر قطعات هم باید چرخنده PCR را جدا کنید.
 5. اگر میله PCR را کمی به سمت راست بکشید و بعد آن را به سمت بالا حرکت دهید، به راحتی جدا می شود.
 6. حالا باید بخش ضایعات و جوهر را از یکدیگر جدا کنید.
 7. در ادامه مراحل شارژ کارتریج لیزری، فنر را از دو سمت کارتریج بیرون بیاورید.
 8. پیچهای بخش ضایعات را جدا کنید تا وایپر بلید جدا شود.
 9. دقت کنید که باید تمام جوهر اضافی وایپر را تخلیه نمایید.
 10. حالا باید بخش ضایعات را نیز با یک دستمال نرم، کاملا تمیز کنید.
 11. وایپر بلید و سپس روکش لاستیکی را تنظیم نمایید.
 12. حالا باید فنر را در جای مخصوصش جایگذاری کنید.
 13. تونر را به داخل کارتریج تزریق کرده و ضمن بستن درب آن، آن را تکان دهید تا تونر به خوبی ته نشین شود.
 14. بخش های جوهر و ضایعات را مجددا به یکدیگر وصل کنید.
 15. حالا باید میخ هایی که از طرفین کارتریج برداشته بودید را مجددا ببندید.
 16. ضمن جا انداختن چرخنده PCR، درام را نصب کنید.
 17. پوشش کناری را تنظیم کرده و آن را ببندید.

نکات کلیدی در شارژ کارتریج لیزری

تخصص بالا

نکته ی بسیار مهم در مورد شارژ کارتریج لیزری این است که این کار نیازمند برخورداری از تخصص بالایی می باشد. اگرچه برخی کاربران ، کارتریج پرینتر خود را در منزل شارژ می کنند ، اما باید بدانید که چنانچه دارای مهارت و تجربه ی کافی برای این کار نباشید ، ممکن است به دستگاه خود آسیب برسانید .

لذا توصیه می کنیم چنانچه کارتریج پرینتر شما نیاز به شارژ داشت ، آن را به واحد شارژ کارتریج لیزری مرکز سخت افزار ایران سپرده و از انجام خدمات مورد نیاز ، در بالاترین سطح کیفی ، اطمینان داشته باشید .

کیفیت مواد مصرفی

البته درست است که با جایگزینی یک کارتریج جدید ، از کیفیت چاپ بالاتری برخوردار خواهیم بود ، اما با توجه به هزینه ی بالا ، بهتر است قبل از هرچیز ، مشخص کنیم که به چه میزان کیفیت نیاز داریم . همکاران ما در واحد شارژ کارتریج لیزری معتقدند که اگر کارتریج مورد نظر برای یک پرینتر سیاه و سفید باشد می توان چنین نتیجه گیری کرد که هدف در پرینترهای تک رنگ ، چاپ متون و اسناد با کیفیت متوسط است .

کارتریج های شارژ شده امکان چاپ با ۸۰ درصد کیفیت کارتریج اصل را به کاربر می دهند . پس در این مورد ، مقرون به صرفه است که کارتریج مورد نظر را شارژ نمائیم . اما چنانچه کارتریج مورد نظر ، رنگی باشد باید کمی دقت بیشتری کرد . در کارتریج های لیزری رنگی ، که شامل چهار کارتریج مشکی / زرد / قرمز و آبی است ، نیاز به بررسی بیشتر کیفیت چاپ مد نظر کاربر است .

اگرچه شارژ کارتریج های لیزری رنگی نیز مانند کارتریج های اصل ، مرسوم و متداول است ، اما در واحد شارژ کارتریج لیزری ، این میزان کیفیت کار است که در نهایت ، انتخاب را برایمان مشخص می کند . این را باید بدانید که پرینترهای لیزری رنگی ، برای چاپ حرفه ای تصاویر روی کاغذ گلاسه به کار نمی روند ، پس نیازی به کیفیت صد درصدی نداریم . لذا حالا که به کیفیت فوق العاده ای نیاز نیست ، با شارژ کردن کارتریج ، هزینه ی اضافی خرید کارتریج نو را از لیست هزینه های خود حذف کنید .

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران ، ارائه دهنده ی تعمیرات کلیه محصولات الکترونیکی با برند های مختلف ، به کاربران گرامی می باشد . مدیریت این مرکز ، به منظور افزایش کیفیت خدمات ارائه شده ، واحدهای مجزایی را به تعمیرات هر محصول اختصاص داده است.

بدیهی است که در این شرایط ، تمرکز متخصصین افزایش یافته و شاهد ارائه ی خدمات با کیفیت تری در مرکز سخت افزار ایران می باشیم.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.