021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

آموزش تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ

آموزش تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ یکی از مباحث آموزشی در واحد آموزش تعمیرات لپ تاپ است. این بخش یکی از بخش های پرکاربرد لپ تاپ است که مرور زمان مستهلک می شود و نیاز به تعمیر و تعویض دارد. اگر در حوزه تعمیرات دی وی دی رایتر لپ تاپ ها کنجکاو هستید و به دنبال یک مرکز معتبر آموزشی می گردید که از پایه این بخش از لپ تاپ را بشناسید و برای رفع مشکلات آن وارد عمل شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که از این درگاه معتبر و تخصصی اقدام کنید و خدمات آموزشی با کیفیتی را دریافت کنید و پله پله به یک تعمیرکار حرفه ای شدن نزدیک شوید.

تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ

بررسی مشکلات دی وی دی رایتر لپ تاپ

در آموزش تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ ابتدا باید مشکلات این بخش از لپ تاپ ها را بشناسید. برای مثال ضعیف شدن لنز dvd writer یکی از مشکلاتی است که به مرور زمان برای این بخش از دستگاه حادث می شود. در نتیجه این ایراد و اختلال، سی دی ها و دی وی دی ها در لپ تاپ شناسایی و اجرا نمی شوند. باید بدانید که هر اندازه از dvd writer دستگاه خود کار بکشید، به مرور زمان لنزش ضعیف تر می شود. خصوصا در مورد cd ها و dvd هایی که اتوران auto run)) سنگین تری دارند.

اقدامات لازم برای تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ

در آموزش تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ اینگونه آمده است که یکی از اقداماتی مثبتی که در این حوزه می توانید انجام دهید این است که درب dvd writer را باز کنید و روی چشمی یا همان لنز را با پنبه و الکل سفید تمیز کنید. این کار اگر موثر نباشد، بی فایده هم نخواهد بود.

راه حل دومی نیز برای حل این مشکل وجود دارد. بر روی تمامی لنزها یک پتانسیومتر (مقاوت قابل تغییر) قرار دارد که جریان ورودی به سنسور اصلی را کنترل می کند. این پتانسیومتر قابل تغییر است. به وسیله یک پیچ گوشتی ریز محور، می توانید مقاومت را زیاد کرده و شدت جریان ورودی به لنز را مقداری افزایش دهید. با این کار توان لنز مقداری بالا خواهد رفت. در هنگام تنظیم دقت کنید که زیاد کردن بیش از حد جریان ورودی به لنز، منجر به سوختن لنز در کوتاه مدت می شود. به علاوه این کار برای دستگاه های قدیمی توصیه می شود.

در هر صورت اگر مشکلات همچنان پابرجا است، مجبور خواهید بود که لنز دستگاه را تعویض کنید. باید بدانید که لنز ها معمولا ارزش تعمیر ندارند و بهترین مسیر برای بازگشت سلامتی دستگاه در این شرایط، تعویض لنز است. تنها نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که اگر از سالم بودن لنز دستگاه اطمینان دارید، اما همچنان با تمام cd ها و dvd ها مشکل اجرا نشدن دارید، می توانید از قسمت Device manager روی dvd writer کلیک راست کرده و آن را uninstall و دوباره آن را نصب کنید.

نکات مهم درباره dvd writer لپ تاپ ها

در آموزش تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ اینگونه آمده است که دی وی دی رایتر لپ تاپ نسبت به سیستم های رومیزی یا pc ضعیف تر است؛ لذا مشکلات بیشتری را دامن می زند. گاهی ممکن است رایتری که اطلاعات را رایت کرده، مشکل داشته و به همین دلیل dvd یا cd اجرا نمی شود. باید بدانید که یکی از دلایل اجرا نشدن auto run انواع cd و dvd می تواند سنگین بودن auto run باشد ضمن اینکه می تواند توسط آنتی ویروس اجرای فایل اتوران اشتباها بلاک شده باشد. با این حال برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت جزئیات بیشتر در این باره، لازم است در دوره های آموزش تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ شرکت کنید.

تعمیرات لپ تاپ

واحد تعمیرات لپ تاپ یک درگاه امن و مورد وثوق است که خدمات و امکانات بیشماری را در حوزه تعمیر انواع لپ تاپ ها به کاربران ارائه می دهد. این مرکز تعمیراتی در فضاهای تعمیراتی مجزا و منفک راه اندازی شده است. هر بخش به تناسب وظیفه و مسئولیتی که بر عهده دارد، تعمیر بخشی از لپ تاپ را انجام می دهد. تمام مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری انواع لپ تاپ ها در مدل ها و برند های مختلف در این مرکز معتبر تعمیراتی بررسی و برطرف می شود. تمام سرویس ها همراه با ضمانت نامه های کتبی و معتبر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

5/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *