تفاوت SSD و هاردهای معمولی

تفاوت SSD و هاردهای معمولی چیست و این دو چه ویژگی‌هایی دارند؟ برای دست‌یافتن به پاسخ این پرسش خواندن متن زیر پیشنهاد می‌شود: هارد معمولی یا  HDD، نوع اولیه و قدیمی‌ این تکنولوژی می‌باشد که در سال ۱۹۵۶ توسط IBM به بازار عرضه شد. هارد HDD از نظر فیزیکی دارای یک دیسک سخت به نام Platter می باشد که  ذخیره‌ی اطلاعات در آن توسط یک بازوی مکانیکی و با حرکت دورانی انجام می‌شود.

SSDها سری دوم این فن‌آوری می‌باشند که در سال ۱۹۹۰ میلادی به بازار عرضه شد. کاربرد آن بیشتر مربوط به مصارف نظامی و فضایی بود زیرا حمل و انتقال اطلاعات با استفاده از SSD آسان‌تر می‌گشت. اما به تدریج وارد بازار جهانی شد و هم‌اکنون در اختیار عموم نیز وجود دارد. این نوع هاردها دیسک سخت و بازوی مکانیکی ندارند بنابراین برای برقراری ارتباط با دیگر اجزاء کامپیوتر  نظیر پردازنده مرکزی و کارت گرافیک از رابط‌هایی مثل SATA استفاده می‌کند.

تفاوت SSD و هاردهای معمولی

تفاوت‌های موجود میان درایو حالت جامد (SSD) و درایو دیسک سخت (HDD):

 بابررسی تفاوت  SSD و هاردهای معمولی ، هر چند به نظر می‌رسد درایو SSD برتری تام و تمامی نسبت به HDD دارد، اما باید گفت که انتخاب و گزینش یکی از آن‌ دو بستگی به نیاز کاربر دارد و مقایسه انجا‌م‌شده در اینجا تنها راهکاری برای درنظرگرفتن مزایا و معایب در اختیار شما قرار می‌دهد.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز پیشرو در ارائه خدمات و سرویس های تعمیر دستگاه های هوشمند الکترونیکی، ارتباطی و خانگی است. این مرکز جهت ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، زبده ترین کارشناسان و مهندسان دو حوزه سخت افزار و نرم افزار را به همکاری فراخوانده است و پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا را در اختیار آنان نهاده است. تعمیر رایانه یکی از خدمات تخصصی این مجموعه می باشد .

بهره‌مندی از ابزارآلات پیشرفته و تکنولوژی‌های روز دنیا جهت تعمیر، این مرکز را به عنوان بهترین و مجهزترین مرکز تعمیرات در ایران مطرح ساخته است. مرکز سخت افزار ایران، مجهز به بخش CRM ( واحد ارتباط با مشتریان) است تا تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز زیر نظر این واحد مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات احتمالی به مدیریت مرکز گزارش گردد.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+
تغییر تایم کاری