021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر کیبورد لپتاپ

تعمیر کیبورد لپتاپ بایدها و نبایدهای خاص خود را دارد؛ به ویژه آنکه قطعات این بخش ظرافت بالایی دارند و اندک بی‌مبالاتی در حین تعمیر ممکن است منجر به شکستگی و خرابی کامل‌ آنها گردد. مهم‌ترین مسئله در تعمیر کیبورد لپتاپ، توجه داشتن به نوع کلیدهای بکاررفته در کیبورد و فناوری استفاده شده جهت جاگیر شدن آنهاست. بد نیست بدانید که در طراحی صفحه کلیدها از هیچ استاندارد خاصی پیروی نمی‌شود و این موضوع سبب شده تا هر صفحه کلید، طراحی و استاندارد خاص خود را داشته باشد.

در این میان آنچه که در تعمیر کلیدهای لپ تاپ به کمک شما می‌آید، مشاهده یک نمونه سالم از میان کلیدهای همان کیبورد است. به عبارتی دیگر اگر یک یا چند مورد از کلیدهای کیبورد لپ تاپ شما خراب شده است، جهت اطلاع از استاندارد بکاررفته در آن کیبورد، می‌توانید به یکی از کلیدهای سالم مراجعه کنید. شما می‌توانید با جدا کردن یک کلید سالم از کیبورد، از روش اسمبل آن آگاه شوید.

آموزش تعمیر کیبورد لپتاپ

آموزش تعمیر کیبورد لپتاپ

برخی از اشکالات احتمالی پیش آمده در کیبورد لپ تاپ که قابل تعمیر هستند عبارتند از: جدا شدن همزمان کلاهک کلید و نگه‌دارنده های کلید، جدا شدن و گم شدن کلید یا کلاهک یا نگه دارنده کیبورد لپ تاپ، مشکل پد سیلیکانی کیبورد لپ تاپ، وصل نشدن صحیح کلاهک، وصل نشدن نگه‌دارنده‌ها و …. . در صورتی که کیبورد لپ تاپ شما نیز دچار اشکال شده است می‌توانید با مشاهده ویدئوی ارائه شده در بخش زیر جهت تعمیر کیبورد لپتاپ اقدام نمایید.

(نکته: در صورت استفاده از ویدئو آموزش تعمیر کیبورد لپتاپ، از یکی بودن استاندارد کیبورد ویدئو با کیبورد دستگاه خود مطمئن گردید. ضمن آنکه اگر تخصص این کار را ندارید از دستکاری صفحه کلید خودداری کرده و به مراکز مجاز و استاندارد در حوزه تعمیر لپ تاپ مراجعه نمایید).

تعمیرات نرم افزاری کیبورد لپ تاپ

خرابی های پیش آمده در کیبورد لپ تاپ همیشه سخت افزاری نیست و گاه این اشکالات به دلیل بروز اشکال در تنظیمات نرم افزاری لپ تاپ اتفاق می‌افتد. بنابراین پیش از هر گونه دستکاری در بخش سخت افزاری کیبورد، بهتر است از درست بودن تنظیمات نرم افزاری مطمئن گردید. (مگر آنکه خرابی پیش آمده کاملا مشهود باشد؛ مثلا شکستگی کلید، جداشدن آن و … ). در صورت اطمینان از درست بودن تنظیمات نرم افزاری مرتبط با کیبورد لپ تاپ، می‌توانید قطعات سخت افزاری آن را بررسی کرده و جهت تعمیر کیبورد لپتاپ اقدام نمایید.

یکی از نشانه‌های نرم افزاری بودن اشکال پیش آمده آن است که تمامی کلیدهای کیبورد به صورت همزمان کار نکنند. به عبارتی دیگر کار نکردن تمامی کلیدهای کیبورد لپ تاپ ما را به این نتیجه می رساند که تعمیر کیبورد لپتاپ می‌بایست در بخش سخت افزاری اعمال گردد. برای رفع این مورد از مشکلات کیبورد لپ تاپ نیاز است تا دستگاه مجدداً راه اندازی شود.

اما درصورتی که اشکال کار نکردن کیبورد لپ تاپ پس از نصب یک برنامه جدید در دستگاه ظاهر شد پیشنهاد کارشناسان نمایندگی تعمیرات لپ تاپ آن است که ویندوز را به حالت قبل بازگردانید. (در صورت نیاز به دریافت سرویس های تخصصی مرتبط با این کار می توانید به مرکز تخصصی تعمیر لپ تاپ مراجعه فرمایید). یکی دیگر از علل کار نکردن کیبورد لپ تاپ ، عدم بروز رسانی درایور صفحه کلید است. جهت بررسی این مورد از مشکلات کیبورد لپ تاپ، می بایست به بخش Device manager بروید.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ

اگرچه خرابی‌های لپ تاپ می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد لیکن تنها راه حل موجود جهت رفع همه‌ی آن‌ها، مراجعه به یک مرکز مجاز و استاندارد در حوزه تعمیرات لپ تاپ است. تعمیر لپ تاپ در صورتی که به دست کارشناسان این حیطه و با استفاده از تجهیزات تخصصی این کار انجام پذیرد می‌تواند کیفیت اولیه لپ تاپ را بازیابی کرده و مجدداً به کاربر، لذت کار با یک دستگاه نو و سالم را بچشاند.

نمایندگی تعمیر کیبورد لپ تاپ یکی از پیشروترین و معتبرترین مراکز ارائه دهنده سرویس های نرم افزاری و سخت افزاری–از جمله سرویس‌های مرتبط با تعمیر کیبورد لپتاپ – به متقاضیان است که تمامی خدمات ارائه شده در آن –جز مواردی معدود- مشمول گارانتی و ضمانت است. سرویس های ارائه شده در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ منحصر به دستگاه یا اشکالی خاص نیست و کلیه برندهای لپ تاپ و مشکلات آنها را پشتیبانی می کند.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.