021-62948

اشتراک گذاری

تعمیر کولر اسپلیت ایستاده

چرا کولر محیط را خنک نمی کند؟ علت نشتی کولر گازی چیست؟ چرا کولر گازی روشن نمی شود یا درست کار نمی کند؟ چگونه کولر گازی ایستاده را در محل نصب و بدون جابجایی تعمیر کنیم؟ شارژ گاز چگونه انجام می شود؟ در ادامه این مقاله ضمن بررسی روند تعمیر کولر اسپلیت ایستاده، پاسخ تمامی این سوالات را می دهیم.

تعمیر کولر گازی ایستاده در حالت کلی شبیه به تعمیرات دیگر مدل های کولر گازی است. اما با توجه به ساختار متفاوت آن، تفاوت هایی هم وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. ادامه مقاله را دنبال کنید تا هم با روند تعمیرات کولر اسپلیت ایستاده آشنا شوید و هم بدانید که نمایندگی تعمیر کولر گازی مرکز سخت افزار ایران، چه خدماتی را در این زمینه به شما ارائه می دهد.

با توجه به اینکه دمای هوا افزایش یافته و استفاده از این محصول رو به افزایش گذاشته است، لازم است که کاربران اطلاعات جامعی در خصوص این دستگاه و تعمیرات آن داشته باشند. لذا در این مطلب به ارائه اطلاعاتی در مورد تعمیر کولر اسپلیت ایستاده و مشکلات رایج این دستگاه خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید.

4.8/5(5 امتیاز)

خدمات تعمیر کولر اسپلیت ایستاده

اقداماتی همچون شارژ گاز، تعمیر برد، تعویض لوله کشی و شیلنگ، تعویض خازن و کمپرسور در صورت سوختگی، رفع مشکل موتور فن، رفع مشکل باد گرم، رفع مشکل صدای زیاد کولر در حین کار، برطرف کردن مشکل اتصالی برق کولر، عیب یابی و رفع آب ریزی کولر، عیب یابی و رفع کدهای خطا، رفع ایراد کاهش کیفیت کاری دستگاه، برطرف کردن مشکل یخ زدن دستگاه در زمستان، تعویض فن بلوئر پنل داخلی، سرویس دوره ای کولر و اقداماتی از این دست، بخشی از خدمات تعمیر کولر اسپلیت ایستاده به شمار می روند. کلیه این خدمات با ضمانت نامه مرکز سخت افزار ایران همراه هستند و در صورت لزوم می توانید آنها را به صورت رسمی پیگیری کنید.

سرویس کولر گازی ایستاده

فرایند سرویس کولر اسپلیت ایستاده و بخش های مختلف آن به شکل و ترتیب خاصی انجام می شود. تکنسین اول جریان برق دستگاه را قطع می کند تا ایمنی کار تضمین گردد. سپس قاب جلویی پنل باز می شود و فیلترهای دوگانه از دستگاه خارج می شود.

در مرحله بعدی، فیلترها کاملا شسته شده و تمیز می گردند تا هیچ آلودگی در آنها باقی نماند. سپس سنسورها نیز بررسی و در صورت نیاز، پاکسازی می شوند. پس از شستشو و پاکسازی کامل کویل های داخلی کولر گازی، سرویس کار پنل دستگاه را می بندد و آن را تست می کند.

توجه کنید که این کار باید به صورت دوره ای انجام شود تا کولر بدون ایراد کار کرده و مشکلات و خرابی های احتمالی آن نیز به موقع شناسایی شده و برطرف گردند. بهتر است برای این منظور از یک تکنسین مجرب در زمینه تعمیر کولر اسپلیت ایستاده کمک بگیرید.

عیب یابی اسپلیت ایستاده

برای این که عملیات تعمیر کولر اسپلیت ایستاده به شکل درست و کامل انجام شود، باید دستگاه را به درستی عیب یابی کرد. عیب یابی اسپلیت ایستاده در دو بخش مکانیکی و الکتریکی انجام می شود. یعنی باید بخش های مکانیکی و برقی دستگاه چک شوند تا منشأ مشکل یا مشکلات موجود شناسایی گردند.

اما روش ساده تری هم برای این منظور وجود دارد و آن توجه به اروها و کدهای خطای دستگاه است. ارورهای کولر اسپلیت ایستاده، همچون سایر مدل ها، به خوبی نشان می دهند که کدام بخش های دستگاه آسیب دیده اند و چگونه باید مشکل را برطرف کرد. البته باید بدانید که ارورهای کولر گازی ایستاده، در برندهای مختلف یکسان نیستند و به شکل های متفاوتی ظاهر می شوند. بنابراین نیاز به دخالت یک تعمیرکار برای نتیجه گیری بهتر خواهد بود.

تفاوت کولر اسپلیت ایستاده با انواع دیگر

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، کولر اسپلیت ایستاده در نوع عملکرد بسیار شبیه به سایر مدل های این دستگاه است. یکی از اصلی ترین مواردی که در تعمیر کولر اسپلیت ایستاده مورد توجه قرار می گیرد، قدرت بالاتر این محصول نسبت به انواع دیگر اسپلیت می باشد. به همین دلیل است که این دستگاه بیشتر در اماکن عمومی بزرگ مانند بیمارستان ها ، ادارات ، مساجد ، سالن های سمینار ، دانشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

اندازه اسپلیت ایستاده هم بزرگ تر بوده و جابجایی آن برای تعمیر سخت تر از انواع پرتابل و … می باشد. ظرفیت عملکردی این محصول هم در مقایسه با مدل های دیگر بالاتر بوده و به همین دلیل ممکن است با مشکلات جدی تری مواجه شود. در ادامه در مورد مشکلات رایج این دستگاه و تعمیرات آن اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

مشکلات مهم در تعمیر کولر اسپلیت ایستاده

عدم خنک سازی، عدم گرمادهی، نشت آب، بروز صدا های غیر عادی، عدم عملکرد، عدم تطابق سرمای دستگاه با تنظیمات انجام شده، عدم عملکرد ترموستات، کاهش سرمای اسپلیت و کار نکردن دستگاه در حالی که فن موتور کار می کند، اصلی ترین مشکلاتی هستند که در تعمیر کولر اسپلیت ایستاده مورد بررسی و ترمیم قرار می گیرند. در صورت تداوم هریک از این موارد، ممکن است قطعات دیگر اسپلیت هم دچار مشکل شده و دستگاه غیر قابل تعمیر شود.

به همین دلیل توصیه می کنیم اگر هر کدام از مشکلات ذکر شده را در اسپلیت ایستاده خود مشاهده کردید، در اولین فرصت با یک تعمیرکار مجرب مشورت نمایید. همکاران ما در مرکز سخت افزار ایران، ضمن برخورداری از دانش فنی و تجربه کافی در حوزه تعمیرات اسپلیت، خدمات تعمیر کولر اسپلیت ایستاده را در سطحی تخصصی به کاربران ارائه می نماید.

چرا کولر اسپلیت ایستاده درست کار نمی کند؟

اصلی ترین دلایلی که در روند تعمیر کولر اسپلیت ایستاده مورد بررسی قرار گرفته و برای رفع آنها تلاش می شود عبارتند از:

 • خرابی لاستیکهای لرزه گیر اسپلیت
 •  شل شدن پیچ های بخش های مختلف اسپلیت
 • آلودگی صافی اپراتور
 • آلودگی و مسدود شدن فیلترهای کولر اسپلیت ایستاده
 • وجود سوراخ در شلنگ
 • شکستگی حوضچه اسپلیت
 • خرابی فن یا بلیور
 • مشکلات و نوسانات برق
 • از کار افتادن کمپرسور
 • تمام شدن شارژ اسپلیت
 • نواقص برد الکترونیکی
 • تنظیمات اشتباه کنترل دستگاه
 • گرفتگی شلنگ اسپلیت

مرکز تعمیرات اسپلیت

مرکز تعمیرات اسپلیت، به صورت تخصصی به ارائه ی خدمات مربوط به این محصول اشتغال دارد. لازم به ذکر است که این خدمات، در سطحی گسترده به کاربران ارائه می شود. مرکز مذکور، تحت نظر مرکز سخت افزار ایران مدیریت شده و سرویس های درخور توجهی را به کاربران ارائه می دهد. به منظور رفع مشکلات هریک از انواع اسپلیت، می توانید به این مرکز مراجعه نموده و شاهد اقدامات تخصصی تکنسین های ما برای تعمیر محصولتان باشید. قابل ذکر است که تعمیرات کولر اسپلیت ایستاده نیز یکی از خدمات این مرکز می باشد.

تعمیر کولر اسپلیت ایستاده در محل

یکی از مهم ترین مشکلات برای تعمیر کولر اسپلیت ایستاده، وزن بالای این محصول و عدم امکان جابجایی آن است. مدیریت مرکز سخت افزار ایران، ضمن توجه به این نکته و در راستای فراهم آوردن رفاه بیشتر برای کاربران، اقدام به راه اندازی خدمات سرویس در محل برای این محصول نموده است. به سبب وجود این امکان، شما می توانید با این مرکز تماس گرفته و درخواست خود را ثبت نمایید. همکاران ما با شما تماس گرفته و پس از انجام هماهنگی های لازم، تیم تعمیرات را به آدرس شما اعزام می کنند.

این تیم، متشکل از مجرب ترین تکنسین ها در حوزه ی تعمیرات کولر گازی و اسپلیت می باشد. تجهیزات لازم برای تعمیر همراه آنها موجود بوده و کلیه ی اقدامات تخصصی برای ترمیم محصول مورد نظر در حضور شما انجام می گردد. بدین ترتیب، شما کاربران گرامی می توانید بدون مراجعه حضوری به تعمیرگاه، خدمات تعمیر کولر اسپلیت ایستاده در محل را دریافت نمایید.

مرکز سخت افزار ایران

برای انجام هرگونه بررسی و یا تعمیرات تخصصی در هریک از محصولات الکترونیکی خود، می توانید به مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید. این مرکز، سالهاست که به ارائه ی خدمات تعمیری برای محصولات شرکت های مطرح همچون: ال جی، سامسونگ، سونی، کانن، توشیبا، فوجیتسو، هوآوی، شارپ، اچ پی، ایسوس، اپل و … اشتغال دارد. حضور کارشناسان خبره و بهره مندی از تجهیزات پیشرفته، تنها بخشی از ویژگی هایی است که ارائه ی خدمات با کیفیت را در این مرکز به دنبال داشته است.

مفتخریم بگوییم که تلاشهای کارکنان مرکز سخت افزار ایران در جهت جلب رضایت مشتریان نتیجه داده و امروزه شاهد اعتماد شما کاربران گرامی با این مرکز هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات متنوع این مرکز، می توانید به وب سایت رسمی ما مراجعه نمایید.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.