اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر هارد سوخته

تعمیر هارد سوخته از خدمات تخصصی است که توسط واحد تعمیرات هارد مرکز سخت افزار ایران به همه کارابران ارائه می شود. در این واحد نمونه مهم نیست که هارد شما از چه نوعی است و متعلق به کدام برند. است. کارشناسان و تکنسین ها ماهر و زبده این واحد تعمیراتی با استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته و با تکیه بر دانش و تخصص خود، بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به همه کاربران خود ارائه می دهند. یکی از این خدمات تعمیر هارد سوخته است. اگر هارد دیسک روشن نمی شود، هیچ صدا و لرزشی ندارد و در عین حال بویی شبیه سوختن از هارد دیسک به مشام می رسد؛ احتمال سوختگی برد هارد دیسک بسیار زیاد است. منظور از سوخته  همان خرابی است که به اصطلاح سوختگی در میان کاربران رایج است. اما به طور کلی هارد سوخته می تواند در دو حالت دچار سوختگی واقعی شود؛ یکی سوختگی بر اثر نوسانات ولتاژی و دیگری آتش سوزی و معدوم شدن هارد در یک سانحه آتش سوزی. این سوختگی به هر علتی که باشد، باید پس از عیب یابی دقیق و بررسی های درست، اقدامات لازم برای تعمیر و ترمیم انجام شود.

تعمیر هارد سوخته

مشکلات رایج یک هارد سوخته

  • هارد در مادربرد شناسایی نمی شود
  • برد هارد سوخته است
  • فریمویر هارد مشکل دارد و هارد کار نمی کند
  • هد هارد سوخته است
  • اسپیندل موتور سوخته است و هارد نمی چرخد
  • کنترلر هارد SSD سوخته و شناسایی نمی شود
  • هارد SSD سوخته و ظرفیت درست ندارد
  • USB درایو یا مموری سوخته دارید که در کامپیوتر شناسایی نمی شوند
  • و مشکلاتی از این قبیل

تعمیر هارد سوخته بر اثر نوسانات ولتاژی

اگر هارد شما بر اثر نوسانات ولتاژی سوخته است و درگیر ایرادات و اختلالاتی شده است، باید با ابزار و دستگاه های خاص بررسی شود تا شدت آسیب دیدگی مشخص شود. سپس بر اساس یافته های موجود، مسیر تعمیر و ترمیم انتخاب و اجرا شود. نوسانات ولتاژی و نگهداری غیر اصولی از هارد، منجر به سوختن هارد و المان های داخل آن می شود. در نتیجه شکل و فرم فیزیکی هارد تغییر می کند. وقتی هاردی به دلیل نوسانات ولتاژی می سوزد، تعمیر آن از دو حالت کلی خارج نیست؛ یا با تعویض قطعات سوخته هارد امکان احیای برد الکترونیکی وجود دارد؛ یا اینکه سوختگی بسیار شدید است که منجر به سوختگی کامل مادربرد و قطعات نصب شده روی آن شده است و امکان کارگذاشن المان الکتریکی وجود ندارد و تمام اتصالات نیز از بین رفته اند و باید کل قطعه تعویض شود. اینکه کدام اتفاق برای هارد سوخته شما افتاده است، در نگاه اول مشخص نیست و تنها با بررسی های دقیق می توان عمق آسیب را مشخص کرد و بر اساس آن تعمیر هارد سوخته را انجام داد.

تعمیر هاردی که در حادثه آتش سوزی سوخته است

تعمیر هارد سوخته بر اثر یک حادثه آتش سوزی کار ساده ای نیست، به خصوص اگر این هارد دچار آسیب های شدید شده باشد. در هر صورت باید بررسی شود که آتش تا چه عمقی به هارد وارد شده و چه نوع صدماتی را به هارد وارد کرده است. اگر سوختگی خیلی عمیق و شدید نباشد، امکان تعمیر و ترمیم و بازیابی اطلاعات هارد وجود دارد، اما در سوختگی های عمیق اکثرا المان های نگه دارنده اطلاعات مانند پلتر های هارد درایو و یا NAND فلش هایی که داده ها را در خود ذخیره می کنند، معدوم می شوند و امکان احیا و ریکاوری به هیچ وجه وجود ندارد. لذا آنچه امکان یا عدم امکان تعمیر هارد سوخته در حادثه آتش سوزی را مشخص می کند، شدت آسیب وارده به هارد است. توجه کنید که گاهی شدت آسیب به حدی است که به هیچ وجه امکان بازیابی و تعمیر هارد سوخته وجود ندارد. اگر در این حالت مرکزی ادعایی در این زمینه داشته باشد، تنها اهداف مالی و تحمیل هزینه های سنگین به کاربر را در نظر دارد، لذا تاکید و توصیه می کنیم که این موضوع را جدی بگیرید و فریب ادعاهای بی اساس را نخورید.

نمایندگی هارد

نمایندگی هارد مرکزی معتبر است که با همکاری مرکز سخت افزار ایران در حوزه فروش، پس از فروش و تعمیرات هارد خدمات و تسهیلاتی بسیار متنوع و کاربردی به کاربران ارائه می دهد. این نمایندگی همواره در تلاش است تا با مجهز کردن محیط واحد تعمیرات خود، صفر تا صد خدمات تعمیراتی در حوزه هارد را حمایت و پشیبانی کند. در واحد فروش نمایندگی هارد نیز امکانات مناسبی برای کاربران وجود دارد که هر کدام تامین کننده نیازهای مختلف کاربران خواهد بود. تمامی سرویس ها و خدمات در نمایندگی هارد همراه با ضمانت نامه های معتبر و کتبی است. لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

فهرست