تعمیر مین برد تلویزیون

تعمیر تلویزیون

گاه با وجود رعایت تمامی جوانب احتیاط و پیاده سازی اقدامات پیشگیرانه، تلویزیونِ مورد استفاده باز هم دچار اشکال و خرابی شده و برای کاربر دردسرساز می گرددد. در این میان، اشکالاتی هستند که در قیاس با سایر عیوب پیش آمده در تلویزیون، نسبتاً شایع‌تر و رایج‌ترند. برای مثال می توان از خرابی مین برد نام برد که در نهایت کاربر را ناچار به تعویض و یا تعمیر مین برد می نماید. همانگونه که می دانید مین برد یا برد مادر، اصلی ترین بخش تلویزیون به حساب می آید.

 این برد در بر دارنده اطلاعات و دستور دهنده اصلی به قسمت های مختلف دستگاه است و پردازشگر تلویزیون و حافظه رم و ورودی و خروجی های مختلف از جمله ورودی صدا، تصویر، یو اس بی و HDMI و … نیز بر روی ان قرار می گیرید. در هر حال در صورتی که تلویزیون مورد استفاده شما دچار اختلال گشته است و حدس می زنید که این خرابی به دلیل بروز نقص در مین برد آن است می توانید جهت دریافت تخصصی ترین سرویس های تعمیر مین برد تلویزیون به مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید.

تعمیر تخصصی مین برد تلویزیون

تلویزیون های نسل جدید و به اصطلاح LCD، LED و پلاسما در درون خود بردهای متعدد و متفاوتی دارند که هر کدام از آنها وظیفه ای خاص دارند. مین برد یا برد مادر Main board یکی از بوردهای موجود در دستگاه تلویزیون است که به نوعی اصلی ترین بخش تلویزیون به حساب می آید. خرابی این بخش از دستگاه، عموماً به دلیل استفاده از کابل hdmi است که اورجینال دستگاه نیست و نامرغوب است. استفاده از کابل های نامرغوب و اتصال آنها به تلویزیون، باعث سوختن cpu و در نهایت خرابی مین برد می گردد.

در صورت خرابی این بخش از دستگاه، هم امکان تعویض و هم تعمیر مین برد تلویزیون وجود دارد. در ارتباط با این دو سرویس، بد نیست بدانید که تعویض مین برد تلویزیون، در قیاس با قیمت کلی این دستگاه، مقرون به صرفه است و چندان بالا نیست. در هر حال تخصصی ترین دریافت سرویس های مرتبط با تعویض و تعمیر مین برد تلویزیون و سایر بردهای موجود در این دستگاه با حضور در مرکز تعمیر تلویزیون و یا از طریق تماس با این مرکز، امکان پذیر است.

تعمیر مین برد تلویزیون

نشانه های خرابی مین برد تلویزیون

یکی از شایع ترین اشکالات پیش آمده در تلویزیون ها در صورت خرابی، خرابی مین برد است. بروز این اشکال عموماً باعث خاموشی تلویزیون می شود و تلویزیون را به حالت استند بای stand by می برد. بروز این مشکل به این صورت است که هنگام تماشای تلویزیون، دستگاه به طور ناگهانی خاموش می شود و بعد از روشن کردن دوباره تلویزیون، چراغ پاور جلوی تلویزیون چشمک می زند ولی تلویزیون روشن نمی شود. مشکل دیگری که در صورت خرابی مین برد تلویزیون ایجاد می شود آن است که که تلویزیون روی لوگو شرکت سازنده می ماند و با خاموش و روشن کردن تلویزیون تغییری نمی کند.

در بیشتر موارد امکان تعمیر مین برد تلویزیون وجود دارد و نیازی به تعویض آن نیست. در هر حال در صورتی که تلویزیون مورد استفاده شما دچار اختلال گشته است و با توجه به نشانه های ذکر شده در این بخش، حدس می زنید که این خرابی به دلیل بروز نقص در مین برد است می توانید جهت دریافت تخصصی ترین سرویس های تعمیر مین برد تلویزیون به مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید. در صورتی که امکان جابجایی دستگاه و تحویل آن به مرکز تخصصی تعمیرات تلویزیون را ندارید می توانید تعمیر مین برد تلویزیون را با استفاده از روش سرویس در محل تلویزیون دریافت نمایید.

  • Resold : گرما دادن به چیپ در حدی که قلع آن ذوب شده و سرد کردن آن تا دوباره قلع سرد شود. این کار باعث از بین رفتن لحیم سردی و اتصال مجدد میگردد.
  • Rework : چیپ Reball شده را مجدد بر روی برد گذاشته و با حرارت مناسب آنرا روی برد نصب میکنند.

تعمیر مین برد تلویزیون در محل

تعمیر مین برد تلویزیون در محل می تواند بهترین سرویس انتخابی برای کاربرانی باشد که به هر دلیل مین تلویزیون آنها دچار اختلال و خرابی گشته است لیکن امکان جابجایی و تحویل آن به تعمیرگاه را ندارند. تبدیل این گزینه به بهترین انتخاب برای این دسته از کاربران، از آن روست که در این سرویس، نیازی به حمل و جابجایی دستگاه نیست و تعمیرکاران تلویزیون، خود، در محلِ مورد نظرِ مشتری حضور می یابند.

در این سرویس، نیازی به جابجایی و حمل دستگاه نبوده، و تمامی عملیات مورد نیاز جهت بهسازی و تعمیر دستگاه معیوب، در محل انجام می پذیرد. متقاضیان این سرویس می توانند درخواست خویش مبنی بر نیاز به استفاده از سرویس تعمیر مین برد تلویزیون در محل را از طریق یکی از راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت ثبت نمایید. کارشناسان این بخش بلافاصله پس از تماس شما به محل اعزام شده و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر را آغاز می‌کنند.

 تعمیرات تلویزیون

مجموعه تعمیر تلویزیون با تکیه بر مهندسان باسابقه و متعهد خود، یکی از مراکز حال حاضر کشور است که در زمینه ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی مرتبط با این دستگاه مشغول به کار است. کارشناسان مرکز تعمیرات تلویزیون صرفاً پس از بررسی‌های اولیه و عیب‌یابی دستگاه، نسبت به ترمیم و تعمیر آن اقدام می‌نمایند که این امر سبب عیب یابی صحیح دستگاه و اِعمال تخصصی ترین خدمات بر روی دستگاه های معیوب گشته است. شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به مرکز تعمیرات تلویزیون  تخصصی ترین خدمات مرتبط با این دستگاه را دریافت نمایید.  واحدهای تعمیرات تلویزیون در بخش زیر معرفی گشته اند.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز پیشرو در ارائه خدمات و سرویس های تعمیر دستگاه های هوشمند الکترونیکی، چاپ، ارتباطی و خانگی است. این مرکز جهت ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، زبده ترین کارشناسان و مهندسان دو حوزه سخت افزار و نرم افزار را به همکاری فراخوانده است و پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا را در اختیار آنان نهاده است.

بهره‌مندی از ابزارآلات پیشرفته و تکنولوژی‌های روز دنیا جهت تعمیر، این مرکز را به عنوان بهترین و مجهزترین مرکز تعمیرات در ایران مطرح ساخته است. مرکز سخت افزار ایران، مجهز به بخش CRM ( واحد ارتباط با مشتریان) است تا تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز زیر نظر این واحد مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات احتمالی به مدیریت مرکز گزارش گردد.

اخبار، مقالات، محصولات و وسوالات متداول در سایر بخش های وبسایت قابل پیگیری است.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+