1. خانه
 2. تعمیر رایانه و تجهیزات جانبی
 3. تعمیر مادربرد

تعمیر مادربرد

تعمیر مادربرد نیاز اساسی و ضروری دنیای الکترونیکی امروز است. دنیایی که پر شده از انواع لپ تاپ ها،PCها و بسیاری از دستگاه هایی که مادر برد حکم سیستم عصبی آنها را دارد و بدون وجود آن عملا نمی توانند کاربری داشته باشند. مادربورد از قطعات اساسی کامپیوتر است و سایر قطعات به نحوی ‏با مادربورد در ارتباط هستند. مادربرد به نوعی میزبان تمامی قطعات حیاتی کامپیوتر است و کانکتور و اسلات بیشتر قطعات روی این برد تعبیه شده اند. به همین دلیل هم تعمیر مادربرد کار ساده ای نیست و حساسیت های ویژه دارد.

نمایندگی تعمیرات مادربرد

مادربرد به عنوان قلب سیستم های کامپیوتری، واحد پردازنده مرکزی، حافظه RAM ، کارت گرافیک، کارت های صدا و شبکه را بر روی خود دارد و به همین دلیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این قطعه همچنین محل قرارگیری قطعه بسیار مهمی تحت عنوان بایوس است. بنابراین بدیهی است که خرابی مادربرد تا چه اندازه بر روند عملکردی سیستم تاثیر منفی گذاشته و آن را مختل می کند.

عیب یابی و تعمیر مادربرد هم به همین دلایل، حساسیت بسیار بالایی داشته و باید توسط افراد دوره دیده و ماهر انجام شود. نمایندگی تعمیرات مادربرد در مرکز سخت افزار ایران، یک مجموعه حرفه ای است که خدمات ترمیم این قطعه را در تخصصی ترین سطح به کاربران ارائه می دهد. به دلیل استفاده از تجهیزات پیشرفته و متدهای نوین تعمیراتی، می توانید از ترمیم برد لپ تاپ، کامپیوتر یا آل این وان خود در مرکز تخصصی مادربرد اطمینان کامل داشته باشید.

تعمیر مادربرد

خدمات تخصصی تعمیر مادربرد

نمایندگی تعمیرات مادربرد

علائم خرابی مادربرد

لازمه تعمیر مادربرد این است که شما با علائم خرابی این قطعه به خوبی آشنا باشید. در این صورت می توانید ایرادات آن را به موقع تشخیص داده و اقدامات تعمیری لازم را انجام دهید. یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی مادربرد، کار نکردن کامپیوتر یا لپ تاپ است. به این معنی که دستگاه روشن می شود و صدای کار کردن فن نیز به گوش می رسد، اما نمایشگر روشن نمی شود. گاهی هم صدای هارد به وضوح شنیده می شود که در این صورت نیز به احتمال زیاد ایراد از مادربرد است.

اگر هریک از این موارد را به صورت مکرر در سیستم مورد استفاده خود مشاهده کردید، بلافاصله اقدام به تعمیر مادربرد کنید. در این حالت، معمولا چیپ های مادربرد دچار ایراد شده اند و یا اسلات های هارد و سایر قطعات دچار شکستگی یا خمیدگی شده اند. فراموش نکنید که عدم تعمیر مادربرد در زمان مناسب و تداوم مشکلات این قطعه، می تواند زمینه ساز بروز ایراداتی در سایر بخش های دستگاه شود.

اهمیت تعمیر مادربرد

مادربرد در حقیقت یک مدار الکتریکی است که بخش‌های گوناگون PC مانند واحدپردازنده مرکزی، حافظه دسترسی اتفاقی (RAM) و… بر روی آن سوار می‌شوند و بلاک‌های بسیار کاربردی و مهم دیجیتالی نظیربایوس(BIOS) در آن قرار گرفته‌اند. تعمیر مادر برد به این دلیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است که  خرابی و کوچکترین اختلال در این قطعه به طور کلی دستگاه را از عملکرد می اندازد و مشکلات جدیدی را به دنبال خاهد داشت.

چگونگی تعمیر مادربرد

برای تعمیر مادربرد پیش از هر اقدامی باید درباره هر یک از اجزای این قطعه شناخت داشته باشیم. توجه کنید که این مرحله حتی از اعمال تعمیرات هم مهمتر است، زیرا شناخت قطعات مادربرد در حقیقت پیش نیاز یک عیب یابی صحیح و کارآمد است.. متخصصان و کارشناسان باید به خوبی با کارکرد هر یک از این بخش ها آشنایی داشته باشند تا بتواند در هنگام تعمیر مادربرد عملکرد صحیح مادر برد را از نا صحیح به خوبی تمیز دهد.

پیش نیازهای تعمیر مادربرد

هر کارشناس و تکنسینی برای اعمال تعمیر مادربرد باید بتواند ساختار و بدنه اصلی مادربرد را موشکافانه بررسی کند. این بررسی ها پیش نیاز هایی دارد که به بخش از آن اشاره می کنیم.

 • عیب یابی بخش پردازنده CPU و اشکالات متداول آن
 • عیب یابی بخش رم RAM و عیوب متداول که مین برد تصویر نمی دهد
 • پروگرام کردن بایوس مادربرد و طریقه دانلود و رایت روی آی سی Bios
 • روش ها و قلق های تعمیر مادربرد گیگابایت و ایسوس از پرفروشترین های بازار ایران
 • شناخت تستر پردازنده CPU TESTER و کار با تستر رم
 • شناخت مادربردهای دستگاه های ATM و دستگاه های صنعتی
 • شناخت ابزارهای تعمیرات اینفرارد، پروگرامر، انواع شابلون، فیکسچر و . . .
 • شناخت انواع مادربورد از لحاظ ساختار و رتبه بندی در ساپورت پردازنده ها مانند: Intel ,ASUS ,GIGA ,MSI ,SOLTECK ,ELITE
 • توانایی بررسی مین بردهای مختلف از لحاظ قدرت و کارایی
 • شناخت قطعات SMD الکترونیک روی مدار مین برد کامپیوتر
 • نحوه ولتاژ گیری مادربرد تا رسیدن به عیب
 • نقشه خوانی مدار و روش های مسیریابی برد بدون نقشه

لیست خدمات مربوط به تعمیر مادربرد

آنچه در زیر می آید تنها بخشی از خدمات مربوط به تعمیر مادربرد در مرکز سخت افزار ایران است. به دلیل کارایی و ویژگی ها و اهمیت بسیار بالایی که این قطعه دارد، عنوان بندی تمام خدمات مربوط به تعمیر مادربرد کمی گیچ کننده و طاقت فرساست. مادربرد قطعه ای است که امروزه فقط در لپ تاپ و PC کاربرد ندارد بلکه در سایر دستگاه های الکترونیکی نیز وجود دارد که باید نسبت به آنها شناخت کافی داشت.

کاربر گرامی چنانچه مشکل شما در این لیست گنجانده نشده بود می توانید با روابط عمومی مرکز شخت افزار ایران د تماس حاصل کنید و برای  تعمیرات مادربرد  اقدامات لازم را پیاده کنید.

 • شابلن کاری چیپ مین برد و ریبال کردن چیپ شمالی و جنوبی
 • عیب یابی آی سی I/O و اهمیت این آی سی روی مدار مین برد
 • تعمیر مین بردهایی که تصویر نمی دهند
 • تعمیر مادربرد هایی که هنگ می کنند و بعد از ساعتی خاموش می شود
 • رفع عیبی که کارت PCI‌ و کارت گرافیک برای مین برد بوجود آورده است
 • تعمیر مادربردهای سرور و مین بردهای مینی کیس ها
 • عیب یابی چیپ شمالی و چیپ جنوبی مادربرد
 • عیب یابی مین بردهایی که تک چیپ هستند
 • در آوردن و جا زدن آی سی های مین برد
 • تعویض اسلات گرافیک و پورت های خروجی
 • تعمیر کامپیوتر که در اثر اسمبل کردن ناهمگون ایراد دار شده است

تعمیرات مادربرد در مرکز سخت افزار ایران

تعمیر مادربرد از جمله خدمات مرکز سخت افزار ایران است که با حضور برترین متخصصین این حوزه انجام می شود. برای تکنسین های این مرکز فرقی ندارد که مادربرد اختصاصا در چه دستگاهی تعبیه شده است. کارشناسان ارشد و تکنسین های با تجربه و متخصص با شناخت کافی از همه اجزای مادربرد و همه انواع مادربرد، هر آنچه را که تعمیر مادربرد نیاز داشته باشد در اختیار دارند و هیچ محدودیتی ندارند. کیفیت برتر خدمات رسانی این مرکز و رضایت مشتری نقطه قوت انگیزه کارکنان ماست.

تعمیر موبایل
فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+