021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر ظرفشویی که آب پر نمی کند

تعمیر ظرفشویی که آب پر نمی کند از خدمات تخصصی است که واحد تعمیرات ظرفشویی به صورت حرفه ای و تخصصی آن را انجام می دهد. این مشکل می تواند در چند قطعه ماشین ظرفشویی ریشه داشته باشد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم؛ اما در این فرصت باید یادآوری کنیم که برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود نمی توانید از هر مرکزی کمک بگیرید. تنها باید به مراکز مجاز و معتبری مراجعه کنید که ابزار و تجهیزات لازم برای تعمیر و ترمیم و تعویض قطعه را دارند. در غیر این صورت نه تنها مشکل دستگاه شما حل نمی شود، بلکه بیشتر هم شده و شما را دچار دردسر های سختی می کند.

 

تعمیر ظرفشویی که آب پر نمی کند

تعمیر ظرفشویی که آب پر نمی کند چکونه انجام می شود؟

 

چگونگی تعمیر ظرفشویی که آب پر نمی کند کمی سخت و البته کاملا تخصصی و حرفه ای است. این عملیات تعمیری باید حتما توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام شود. در ادامه به قطعاتی که در این مشکل متهم هستند، اشاره می کنیم. این قطعات دلیل عدم آبگیری ماشین ظرفشویی هستند. یک بار دیگر یادآوری می کنیم که اولین، مهمترین و موثرترین قدم برای تعمیر ظرفشویی که آب پر نمی کند، عیب یابی صحیح و شناخت قطعه معیوب است.

کدام قطعات ظرفشویی در عدم آبگیری آن نقش دارند؟

شیر ورودی آب

برای تعمیر ظرفشویی که آب پر نمی کند باید شیر ورودی آب را بررسی کنیم. شیر ورودی آب برای پر کردن مقدار مناسب از آب گرم است که توسط تایمر برد الکترونیکی کنترل می شود. شیر ورودی در پشت پنل ظرفشویی قرار دارد. به شیر ورودی دو سیم، یک شیلنگ خارجی به محفظه و یک شیلنگ ورودی به شبکه لوله کشی وصل است. برای تعمیر ظرفشویی که آب پر نمی کند، ابتدا باید از ورودی و فشار آب مطمئن شوید. سپس بررسی کنید که در هنگام آب گیری آیا برق به این شیر می رسد یا خیر. اگر هر دوی این موارد درست بودند و همچنان ماشین ظرفشویی آب پر نمی کند، به این معنی است که خود شیر مشکل دارد و باید تعویض شود. اگر جریان برقی در شیر ورودی وجود نداشته باشد، باید کلید شناور، تایمر یا برد الکترونیکی یا میکروسوییچ های درب را برای بررسی های بیشتر چک کنید. همه این بررسی ها با یک مولتی متر انجام می شود.

شناور

یک شناور خراب و معیوب به راحتی می توانید منجر به عدم آب گیری ماشین ظرفشویی شود. شناور در قسمت پایین محفظه ماشین ظرفشویی قرار دارد و برای ایمنی دستگاه و جلوگیری از پر شدن بیش از حد مجاز آب در ماشین ظرفشویی در این دستگاه تعبیه شده است. شناور با افزایش سطح آب بالا می آید و وقتی به سطح مشخصی رسید، شناور، میکروسوییچ شناور را فشار می دهد و شیر ورودی آب را می بندد. . این قسمت را به درستی بررسی کنید تا باقی مانده غذا و تکه های غذا در آن وجود نداشته باشد. باقی مانده های غذا می تواندجلوی حرکت عمودی شناور را که با میکروسوییچ شناور درگیر است، بگیرد.

میکرو سوییچ شناور

میکروسوییچ شناور یکی دیگر از قطعاتی است که باید برای تعمیر ظرفشویی که آب پر نمی کند، مورد بررسی قرار بگیرید. میکروسوییچ شناور در زیر ماشین ظرفشویی و در انتهای محفظه ماشین قرار دارد. وقتی میکروسوییچ شناور با شناور درگیر می شود، برق شیر ورودی آب قطع می شود و جلوی جریان آب به داخل ماشین ظرفشویی گرفته می شود. باید مطمئن شوید که کنش مکانیکی شناور به میکروسوییچ به درستی عل می کند و اتصالات سیم ها درست هستند. می توانید برای بررسی های بیشتر سیم ها را بیرون بیاورید و سلامت میکروسوییچ را با یک مولیتی متر بسنجید.

میکروسوییچ درب

بررسی میکیروسوییچ درب هم در تعمیر ظرفشویی که آب پر نمی کند، موثر است. میکروسوییچ درب مکانیسم خاموش و روشن شدن ساده ای دارد که وقتی درب ماشین باز باشد، مانع از روشن شدن ماشین می شود. اگر میکروسوییچ های درب درست عمل نکنند، ماشین ظرفشویی آبگیری نمی کند. مکانیسیم میکروسوییچ درب در پشت پنل درب در قسمت بالا قرار دارد. برای تست سلامت این قطعه باید داخل درب را باز کنید و سیم ها را از میکروسوییچ جدا کنید و با یک مولتی متر سلامت آن را بسنجید.

  مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران مفتخر است با جذب متخصصان و کارشناسان عالی رتبه و مجرب در زمینه فروش و تعمیرات، بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به کاربران خود ارائه دهد. شما کاربر گرامی می توانید در یک تماس و با بهره مندی از خدمات مشاوره ای این مرکز، ایرادات و اشکالات موجود در دستگاه خود را شناسایی کنید و اقدامات لازم را انجام دهید. تمامی سرویس های این مرکز در بخش فروش و تعمیرات ضمانت شده هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.‌

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.