021-62948

اشتراک گذاری

تعمیرات چاپگر

تعمیرات چاپگر یکی از خدمات تخصصی ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران می باشد. این خدمات در این مرکز به دست تیمی از کارشناسان مجرب این حوزه و استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر با بالاترین سطح کیفی ارائه میگردد. تعمیرات چاپگر در این مرکز به دست کارشناسانی انجام میشود که در دوره های تخصصی و آموزشی حضور یافته اند. این کارشناسان مهارتهای تعمیر این دستگاه ها به نحو احسنت بدست آورده اند. این دوره ها بر اساس جدیدترین متدها بوده و از این طریق موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات گشته اند.

5/5(1 امتیاز)

چاپگر چیست؟

پیش از پرداختن به نکات تعمیرات چاپگر، بد نیست کمی با ماهیت این دستگاه و چگونگی عملکرد آن آشنا شویم. چاپگر، یک دستگاه اکسترنال یا خارجی است که داده های موجود در کامپیوتر، لپ‌تاپ، تبلت و … را روی کاغذ به چاپ می رساند.

این دستگاه که با عنوان پرینتر نیز از آن یاد می شود، یکی از پرکاربردترین وسایل جانبی کامپیوتر بوده و در زیر گروه ماشین های اداری جای می گیرد. چاپگرهای قدیمی تر، برای چاپ عکس و متون نوشتاری به کار می رفتند در حالی که امروزه این دستگاه، مدل های پیشرفته تر و با امکان انجام چند عملیات مختلف تولید می گردند.

همچنین انواع چاپگرهای سه بعدی نیز تولید شده که قدرت ساخت اشیاء فیزیکی با استفاده از مواد اولیه ی آنها را دارا می باشند. لازم به ذکر است که تعمیرات چاپگر در مرکز سخت افزار ایران، شامل بررسی و ترمیم انواع مدل های این دستگاه می گردد.

علائم مورد بررسی در تعمیرات چاپگر

از جمله اصلی ترین علائم و نشانه هایی که در فرآیند تعمیرات چاپگر مورد بررسی قرار می گیرد، می توان به: عدم انجام فرآیند چاپ، عدم توانایی چاگر در چاپ از تبلت، افت کیفیت چاپ، بروز خطوط و نقاط اضافی در برگه ی چاپ شده، گیر کردن برگه در چاپگر، چاپ برگه به صورت سفید و مواردی از این دست اشاره نمود.

در صورت مشاهده ی هریک از موارد گفته شده در عملکرد چاپگر خود، موضوع را جدی گرفته و هرچه سریع تر، در جهت بررسی و ترمیم تخصصی آن اقدام نمایید. توجه داشته باشید که هریک از این مشکلات در صورت تداوم، می تواند زمینه ساز بروز نواقص جدی تر در دستگاه بوده و تعمیرات چاپگر را با مشکلات جدی مواجه سازد.

دلایل مهم در تعمیرات پرینتر

یکی از مواردی که در تعمیرات چاپگر اهمیت داشته و نقش اساسی در درست انجام شدن این عملیات دارد، تشخیص دلایل بروز مشکل در این محصول می باشد. به عبارت واضح تر، تا زمانی که علل ایجاد اختلال در عملکرد چاپگر مشخص نگردد، نمی توان در مورد تعمیرات آن تصمیم درستی اتخاذ نمود.

یکی از دلایلی که در روند ترمیم انواع چاپگر مورد توجه قرار می گیرد، نقص یا فرسودگی کابل های برق و usb دستگاه است. همچنین، خالی بودن کارتریج و یا کاهش مواد درون آن، ممکن است کیفیت چاپ را به شدت تحت تاثیر قرار داده و از آن بکاهد. به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم در تعمیرات چاپگر، باید به تنظیمات غلط این محصول در کامپیوتر یا لپ‌تاپ اشاره نمود.

قدیمی بودن دستگاه نیز می تواند یکی از عوامل تاثیرگذار در مشکلات چاپگر به شمار رود. گیر کردن کاغذ در چاپگر، خرابی برد اصلی، نواقص یونیت های دستگاه، مشکلات کاغذکش و موارد مشابه، دیگر مواردی هستند که جزء دلایل ایجاد مشکل در کارکرد چاپگر می باشند.

پیشگیری از تعمیرات چاپگر

تعمیرات پرینتر، در بیشتر موارد نیاز به باز کردن این دستگاه دارد؛ از این رو بهتر است تا حد امکان از خرابی این دستگاه و نیاز آن به تعمیر جلوگیری به عمل آورید. برای دستیابی به این مهم،توصیه می کنیم چاپگر یا پرینتر خود را در محلی به دور از گرد و غبار نگهداری نموده و به صورت منظم آن را گردگیری نمایید.

همچنین بهتر است در زمان مناسب، نسبت به تعویض یا شارژ کارتریج اقدام نمایید. با توجه به دفترچه راهنمای چاپگر، از کاغذ مناسب با نوع و مدل دستگاه استفاده کنید. برای پیشگیری از تعمیرات چاپگر، بیش از ظرفیت دستگاه از آن کار نکشید.

با نصب آنتی ویروس در سیستمی که چاپگر به آن متصل شده، چاپگر را از آسیب های ناشی از ویروسی شدن سیستم محافظت نمایید. با رعایت همین نکات ساده، می توانید از بروز مشکل در چاپگر خود جلوگیری نموده و شاهد افزایش عمر کاری آن باشید.

واحدهای تعمیر چاپگر

مرکز سخت افزار ایران یکی از شرکت های پیشگام در ارائه خدمات تخصصی مرتبط با تعمیرات چاپگر است. این مرکز به دلیل در اختیار داشتن پیشرفته ترین تجهیزات و همکاری با جمعی از زبده ترین کارشناسان این حوزه موفق به کسب موفقیت های بسیار در این زمینه گشته است.

یکی از بزرگترین افتخارات کسب شده توسط مرکز سخت افزار ایران انتخاب آن بعنوان “برترین مجموعه ارائه دهنده خدمات تعمیرات” میباشد. این افتخار طی نظرسنجی های انجام شده در سالیان گذشته از سوی کاربران به این مرکز داده شده است.

خدمات واحد تعمیرات تخصصی چاپگر

 • آنالیز کارآیی تجهیزات جهت بررسی عملکرد قطعات چاپگر
 • ترمیم کابل ها و سایر اتصالات چاپگر در صورت خرابی و قطع شدن
 • بررسی اسناد فنی پرینتر ها از جمله الگوهای استفاده کاربری ، نمودار ها و شماتیک
 • بروز رسانی Firmware پرینتر ها جهت اصلاح عیب های اختلالی چاپگر ها
 • تعمیرات کلیه قطعات مکانیکی و الکترونیکی پرینتر های جوهرافشان ، لیزری ، سوزنی و حرارتی
 • سرویس تخصصی کلیه قطعات پرینتر
 • تعمیرات و تعویض قطعات مصرفی پرینتر ها جهت کاهش هزینه مصرفی
 • نصب و تنظیمات تجهیزات جانبی جدید از جمله نرم افزار درایور و ماژول های جانبی چاپگر
 • مشاوره و راهنمایی مصرف کنندگان در خصوص عملکرد دستگاه های چاپگر
 • نگهداری دستگاه چاپگر و سرویس های زمانبندی شده دوره ای
 • حذف و نصب مجدد نرم افزار درایور چاپگر جهت برطرف نمودن اختلالات سیستم عامل
 • گرد زدایی ، روغن کاری و کالیبراسیون قطعات مکانیکی چاپگر
 • شارژ مواد مصرفی چاپگر ها از توسط تونر ، جوهر و یا تانک های افزایش حجم جوهر
 • انجام آزمایشات جامع جهت تست کلیه قطعات و کارکرد آنها
 • ارائه گزارش در خصوص صحت عملکرد و کارکرد تجهیزات
 • تنظیم ، کنترل و کالیبراسیون تجهیزات پرینتر
 • تست محتوایی و پایه ای اختلالات جهت تشخیص شکستگی های برد الکترونیکی

اخبار چاپگر و دیگر خبرها

تجهیزات موجود در مرکز سخت افزار ایران پس از بررسی عملکرد و تشخیص سطح سازگاری آنها با دستگاه های چاپگر ، در اختیار کارشناسان این مرکز قرار داده شده‌اند. به همین دلیل غالب دستگاه‌های تعمیر شده به دست کارشناسان این مجموعه، نه تنها کیفیت اولیه خودد را باز می یابند بلکه به دلیل استفاده از مواد درجه یک و گردگیرهای اصولی، با قدرت و کیفیت بالاتری به کار ادامه دهند.

کاربران گرامی انواع دستگاه های چاپگر می توانند در صورت خرابی هر کدام از دستگاه ها و با هر برندی به مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایند. در این مرکز میتوانید تخصصی ترین خدمات مورد نیاز خویش را دریافت کنید. در بخش زیر بخشی از اخبار چاپگر و دیگر خبرهای مرتبط با این حوزه در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده شده است.

انواع چاپگر و دیگر محصولات چاپگر

مرکز سخت افزار ایران در زمینه فروش انواع ماشین های اداری و خدمات پس از فروش تولیدات آن فعالیت می کند. در صورتی که  قصد خرید یک چاپگر را دارید اما به دلیل بی‌پاسخ ماندن برخی از پرسش‌هایتان، هنوز دچار تردید هستید، می‌توانید با مطالعه بخش معرفی محصولات در سایت رسمی مرکز سخت افزار ایران اطلاعات لازم را در خصوص دستگاه مورد نظر خود دریافت کنید.

کارشناسان حاضر در این مرکز به دلیل آگاهی از تمامی ویژگی‌های سخت ‌افزاری و نرم‌افزاریِ انواع پرینترها، می‌توانند مفیدترین و سودمندترین اطلاعات پیش از خرید را در اختیار شما قرار دهند. با انواع محصولات چاپگر میتوانید از طریق بخش زیر بیشتر آشنا شوید.

سوالات متداول نمایندگی تعمیرات چاپگر

با توجه به پرسش های متعدد کاربران و نیاز آن ها به دریافت پاسخ ها و راهنمایی های مناسب، برآن شدیم از میان سوالات متداول تعمیرات چاپگر ، رایج ترین پرسش ها و البته کاربردی ترین آن ها را انتخاب کرده و در این قسمت به پاسخگویی آن ها بپردازیم.

کارشناسان مرکز سخت افزار ایران درصدد هستند تا بخشی از فضای سایت را به پاسخگویی به پرسش ها و سوالات متداول تعمیر چاپگر اختصاص دهند. از این راه مشاوره های لازم جهت خرید و تهیه یک دستگاه مناسب و همچنین راهنمایی های لازم در هنگام بروز مشکل در انواع برند های چاپگر را در اختیار کاربران گرامی قرار دهند.

علت سایه دار شدن متن هنگام چاپ چیست؟

این امر بدلیل کالیبره نبودن دستگاه چاپگر اتفاق می افتد. تعمیر و کالیبره کردن دستگاه چاپگر در این حالت با توجه به نوع هد و نوع دستگاه متفاوت می باشد.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران به دلیل انجام پروژه‌های کوچک و بزرگ بیشمار، کوله باری از تجربه و تخصص را آمیزه فعالیت های خویش ساخته و از این راهرو موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به مشتریان خویش گشته است.

مرکز سخت افزار ایران به دنبال تلفیق دو عنصر «تبحر» و «تعهد» در واحدهای تخصصی خویش بوده‌ است: تبحر از آن رو که سرویس ها و خدمات ارائه شده در این مرکز می بایست در محلی مطمئن، به بهترین نحو و با بالاترین کیفیت و سرعت انجام پذیرد و تعهد از آن روی که می‌بایست تمامی خدمات این مجموعه با احترام به حقوق کاربران و حفظ حریم شخصی و محرمانگی انجام پذیرد.

مدیریت مرکز سخت افزار ایران اما به این امر نیز اکتفا نکرده و تمامی فضای این سازمان را مجهز به دوربین‌های مدار بسته ساخته است تا میزان نظارت خود بر این امر را به حداکثر میزان ممکن رساند. شما کاربران گرامی می توانید جهت بهره‌مندی از امکانات این مرکز از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده در مرکز اقدام نمایید.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.