تعمیرات ویدئو پروژکتور

تعمیرات ویدئو پروژکتور از دیگر خدمات تخصصی ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران است که در پارت مجزای خویش و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات انجام می پذیرد. خدمات ارائه شده در این مرکز به دلیل بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات و حضور زبده ترین کارشناسان تعمیر، محدود به نوع خاصی از این دستگاه نیست و پشتیبان تمامی پروژکتورهای جیبی، چندرسانه ای، خانگی و پروژکتورهای بزرگ (مورد استفاده در سمینارها و همایش ها) می باشد.

کاربران گرامی این محصول می توانند در صورت بروز هر گونه اختلال و ایراد در عملکرد این دستگاه به مرکز تعمیرات ویدئو پروژکتور مراجعه نمایند و تخصصی ترین خدمات مرتبط با این دستگاه را دریافت کنند. کارشناسان این مرکز با صبر و شکیبایی شما را در جریان تمامی اشکالات پیش آمده در دستگاه قرار داده و راهکارهای مورد نیاز جهت رفع آنها را با شما در میان می گذارند. (اکیداً توصیه می شود که پیش از تحویل دستگاه به یک مرکز از مجاز و استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کرده و کیفیت خدمات ارائه شده در آن را بررسی نمایید).

تعمیرات ویدئو پروژکتور - Projector

عیب یابی و تعمیر خرابی تصویر پروژکتور

خرابی تصویر پروژکتور یکی از مشکلاتی است که بسیاری از کاربران پروژکتور با آن روبه رو هستند. مشکلات تصویر امکان استفاده از دستگاه را به طور کلی منتفی می سازد. مشکلاتی که در تصویر سازی این دستگاه رخ می دهد، در حقیقت کل عملکرد دستگاه را با اختلال روبه رو می کند و امکان استفاده از پروژکتور را از بین می برد.

همه پروژکتور ها ، باید عمود بر سطح نمایش قرار بگیرند تا تصویر آنها بهترین کیفیت را داشته باشد. در غیر این صورت با مشکل Keystoning یا پیچیدگی تصویر و نهایتا خرابی تصویر پروژکتور رو به رو خواهیم شد. در مشکل Keystoning معمولا یک طرف تصویر کمی بزرگتر از طرف دیگر آن است. ممکن است تنظیمات درست Keystone این مشکل را برطرف کند، اما این مکانیزم یک روش دیجیتالی است که تفکیک پذیری قابل دسترسی را دستکاری کرده و در نتیجه کیفیت تصویر را کم می کند.بهتر است برای رفع این ایراد و اختلال از یک مرکز معتبر تعمیرات ویذئو پروژکتور کمک بگیرید تا مشکل به درستی ریشه یابی و برطرف شود.

تعمیرات ویدئو پروژکتور

تغییر رنگ تصویر پروژکتور

در شرایطی که پروژکتور در تمام تصویر و یا بخشی از آن، نمایشگر سایه رنگ‌های زرد، قرمز، بنفش یا آبی باشد، می‌توان نتیجه گرفت که دستگاه نیاز به یک سرویس کامل دارد. تغییر رنگ تصویر بیانگر وجود اشکال در چرخه رنگ پروژکتورهای DLP  یا صفحات پلاریزه در پروژکتورهای LCD است. در وضعیتی که تغییر رنگ در پروژکتورهای ال سی دی به تازگی ظاهر شده باشد، می‌توان با تمیز کردن، کار کردن و کالیبره مجدد ماژول رنگ این اشکال را برطرف ساخت.

توجه داشته باشید که در صورت تأخیر در این کار، تعویض صفحات پلاریزه یا  منشور (prism assembly) که هزینه بالایی دارد، ضروری خواهد گشت. بنابراین در اولین فرصت نسبت به تعمیر و سرویس آن اقدام نمایید. تمامی خدمات تخصصی مرتبط با تعمیر خرابی تصویر پروژکتور با حضور در مرکز تعمیرات ویدئو پروژکتور قابل دریافت است.

سیاهی، کم نوری و گرفته بودن تصویر پروژکتور و یا نبود بخشی از تصویر

در صورتی که از یک ویدئو پروژکتور DLP استفاده می‌کنید و در تصویر دریافتی از این دستگاه بخش‌هایی به صورت سیاه به نمایش درمی‌آید، این اشکال احتمالاً به دلیل وجود یک تراشه شکسته شده DLP است که چنین اختلالی را می‌توان با تعویض آن، رفع و برطرف نمود. از سویی دیگر در تمامی پروژکتورها این اشکال می‌تواند در نتیجه آسیب منشور و یا بلوک های نوری باشد.

تمامی خدمات تخصصی مرتبط با تعمیر خرابی تصویر پروژکتور  در مرکز تعمیرات ویدئو پروژکتور ارائه می‌گردد. اشکالاتی نظیر کم‌نوری یا گرفته بودن تصویر پروژکتور، عموماً ناشی از لامپ دستگاه می‌باشد، از همین‌رو توصیه می‌شود در این شرایط جهت تعمیر خرابی تصویر پروژکتور  پس از ۳۰۰۰ ساعت، لامپ‌های دستگاه تعویض شوند (جهت اطلاع از عمر مفید لامپ به دفترچه راهنمای ویدئو پروژکتورتان مراجعه کنید).

در تعویض لامپ‌های پروژکتور به این نکته توجه داشته باشید که لامپ‌های جایگزین حتماً اورجینال و اصلی باشند زیرا لامپ‌های تقلبی به علت ایجاد نوسانات برق، منجر به ناکارآمدی منبع تغذیه، شکست بالاست، و یا حتی نقص مادربرد می‌گردند. کاربران ویدئو پروژکتور توجه داشته باشند که در صورت عدم تعویض به موقع لامپ و ترکیدن آن در داخل دستگاه امکان آسیب به سایر قسمت‌ها وجود دارد.

عیب یابی و تعمیر خرابی تصویر پروژکتور

تعویض لامپ پروژکتور

1. دوشاخه پروژکتور را از پریز برق جدا کنید

پروژکتور را خاموش کنید و پس از چند دقیقه -که لامپ دستگاه به خوبی خنک شد- آنرا از برق بکشید. (اگر برق دستگاه را قطع کنیم لامپ همچنان داغ خواهد ماند.)

2. محافظ لامپ را جدا نمایید

در این مرحله از تعویض لامپ پروژکتور، باید پیچ‌های مرتبط را با پیچ گوشتی باز کرد. معمولاً ۲ یا ۴ پیچ در را به بدنه متصل کرده‌اند. مدل هایی نیز وجود دارد که در آنها درب لامپ روی سطح بالایی پروژکتور قرار گرفته است.

3. لامپ را از محل خود خارج کنید

در این مرحله از تعویض لامپ پروژکتور ، با دستگیره‌ای که به همین منظور در پروژکتور تعبیه شده است لامپ را به آرامی از محل خود خارج کنید. سیم های وصل شده به لامپ را نیز با دقت جدا کنید. لامپ سوخته را در گوشه‌ای بگذارید و دقت نمایید تا با لامپ سالم اشتباه نشود.

4. محل لامپ پروژکتور را تمیز و گردگیری نمایید

برای گردگیری مکان لامپ پروژکتور بهتر است از یک پارچه نرم و بدون پرز استفاده کنید.

5. لامپ سالم را در محل لامپ پروژکتور قرار دهید

سیم های جدا شده از لامپ معیوب و سخوته را به لامپ جدید و سالم وصل نمایید و لامپ را در محل مناسب تعیبه شده در دستگاه، قرار دهید. تلاش نمایید تا دستان و انگشتانتان تنها با قاب پشت لامپ تماس داشته باشد و باقی نقاط لامپ و دستگاه را لمس نکنند (برای عدم لمس مستقیم می توانید یک پارچه را واسطه کنید).

6.درب لامپ را سر جای خود قرار دهید

درب محافظ لامپ را دوباره سر جای خود قرار داده و با پیچ گوشتی، پیچ های در را سفت کنید. در این مرحله از تعویض لامپ پروژکتور  می بایست تایمر لامپ، ریست شود.

7. شناسایی لامپ جدید توسط پروژکتور

جهت شناسایی لامپ جدید توسط پروژکتور می بایست از طریق تنظیمات منو تایمر لامپ را صفر کنید. در صورتی که این کار را انجام ندهید هیچ تصویری توسط دستگاه به نمایش در نخواهد آمد. صفر کردن تایمر لامپ در پروژکتورهای مختلف متفاوت است. در صورتی که اطلاعاتی در این باره ندارید شاید در دفترچه راهنمای پروژکتور بتوانید روش آن را پیدا کنید. در غیر اینصورت از کارشناسان حوزه تعمیرات ویدئو پروژکتور راهنمایی بگیرید.

خدمات تعمیرات ویدئو پروژکتور

 • تعمیر و تعویض لامپ ویدئو پروژکتو
 • عیب‌یابی و تعمیرات مربوط به تراشه DMD
 • عیب‌یابی و تعمیرات مربوط به چرخه رنگ
 • عیب‌یابی و تعمیرات مربوط به فن ویدئو پروژکتور
 • رفع عیوب مربوط به Main Board ویدئو پروژکتور
 • رفع اختلالات مربوط به ریموت کنترل ویدئو پروژکتور
 • تعمیر اختلالات منشور رنگ LCD ویدئو پروژکتور
 • تعمیر عیوب مربوط به چرخ عیوب مربوط به پاور ویدئو پروژکتور
 • تعمیر عیوب مربوط به پاور لامبلاست
 • تعمیر عیوب مربوط رنگ CARELWEEL ویدئو پروژکتور
 • تعمیر عیوب مربوط به تراشه DMD
 • تعمیر عیوب مربوط به لنز و اپتیک پروژکتور

مرکز سخت افزار ایران و واحدهای ارائه دهنده خدمات

مرکز سخت افزار ایران متشکل از پارتهای متعددی است که در هر یک از آنها خدمات مرتبط با یک محصول به کاربران گرامی ارائه می گردد. شما کاربران گرامی می توانید تمامی پرسش ها و درخواستهای خویش را از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت رسمی مرکز سخت افزار ایران با کارشناسان ما در میان بگذارید و تخصصی ترین راهنمایی ها و مشاوره های مورد نیاز خویش را دریافت نمایید. واحدهای ارائه دهنده خدمات در مرکز سخت افزار ایران در بخش زیر خدمت کاربران گرامی معرفی گشته اند.

مرکز سخت افزار ایران با تکیه بر دانش و تخصص کارشناسان زبده و ماهر خویش در تلاش است تا تخصصی ترین خدمات حوزه سخت افزار و پشتیبانی فنی تجهیزات را به مشتریان، همکاران و هموطنان گرامی ارائه نماید. مرکز سخت افزار ایران به دلیل انجــام پروژه‌های کوچک و بـزرگ بیشمار، کوله باری از تجربه و تخصص را آمیزه فعالیت های خویش ساخته و از این راهرو موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به مشتریان خویش گشته است. برخی از خدمات ارائه شده توسط کارشناسان مرکز سخت افزار ایران عبارتند از:

تعمیرات ویدئو پروژکتور و اخبار این حوزه

مراجعه به مرکز تعمیرات ویدئو پروژکتور این اطمینان را به کاربر می بخشد که تعمیرات اِعمال شده بر روی دستگاه معیوب، منطبق بر استانداردهای بین‌المللی و شرکتی بوده و منجر به بازیابی کیفیت اولیه دستگاه می گردد از همین روست که کارشناسان اکیداً توصیه می نمایند پیش از تحویل دستگاه به یک مرکز تعمیرات از مجاز و استاندارد بودن آن اطمینان حاصل شود؛ توجه داشته باشید مراجعه به یک مرکز ناآشنا جهت تعمیر دستگاه نه تنها ممکن است اشکالات آن را رفع نکند بلکه ممکن است به دلیل اِعمال برخی دستکاری های ناشیانه توسط تعمیرکاران مبتدی و نابلد، اشکالات و نواقص دستگاه معیوب دو چندان شده و چه بسا فرصت تعمیر آن برای همیشه از بین برود.

در این میان آگاهی از جدیدترین رویدادها و اخبار مرتبط با این حوزه سبب میگردد تا کاربران از تازه های ساخت و ویژگی های نرم افزاری و سخت افزاری تولیدات این محصول آگاهی یافته و بتوانند پارامترهای ضروری و بایسته جهت تعمیرات آنها را تشخیص دهند. تازه های اخبار و رویدادهای مرتبط با این دستگاه و تعمیر آن از طریق بخش زیر در اختیار کاربران گرامی قرار داده شده است.

تعمیرات ویدئو پروژکتور و مقالات مرتبط

یکی از گامهای مؤثر در سرعت‌بخشی به تعمیرات ویدئو پروژکتور شناسایی شایع ترین اشکالات احتمالی پیش آمده در این دستگاه است. شناسایی و تشخیص اشکالات شایع دستگاه سبب می گردد تا کارشناسان تعمیر از ورود به دیگر حوزه‌های نامرتبط خودداری کرده و تعمیرات ویدئو پروژکتور را صرفاً در بخش معیوب پیاده سازند. در صورتی که شما نیز دارنده یکی از ویدئو پروژکتورهای عرضه شده در بازار هستید خواندن مقالات ارائه شده در بخش زیر خالی از لطف نخواهد بود.

در این بخش کارشناسان ما در مرکز تعمیرات ویدئو پروژکتور مقالاتی را درباره شایع ترین اشکالات این دستگاه و برخی از راهکارهای موجود جهت رفع آنها ارائه نموده اند. کارشناسان ما به دلیل سال‌ها سابقه در تعمیرات این محصول و بررسی قطعات ریز و درشت آن، تسلط جامعی به ساختار و عملکرد آن یافته‌اند و توانایی رفع تمامی اختلالات و عیوب احتمالی آن را دارا هستند. مقالات تعمیرات ویدئو پروژکتور با مراجعه به بخش زیر در دسترس شما خواهند بود.

معرفی ویدئو پروژکتورهای گوناگون

کارشناسان مرکز تعمیرات پروژکتور با آنالیز تعداد بیشماری از پروژکتورهای موجود در بازار، اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاری آنها را استخراج نموده و از طریق بخش زیر در اختیار کاربران گرامی قرار داده اند. در حال حاضر پروژکتورهای بسیاری در بازارهای داخلی و خارجی با قیمت ها و کیفیت های متنوع وجود دارند و کاربران بسته به نیاز خویش می توانند نسبت به تهیه و خرید آنها اقدام نمایند.

پیش از مراجعه به بخش زیر و مطالعه ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری پروژکتورهای گوناگون نگاهی گذرا به تعریف و عملکرد این دستگاه خواهیم داشت. دیتا پروژکتور دستگاهی است که می تواند از طریق ورودی های مختلف خود تصاویر ویدئو، VCD، DVD، دوربینهای فیلم برداری، ویژوالایزر و کامپیوتر را دریافت و پردازش نموده و از طریق لنز و سیستم اپتیک خود، این تصاویر را در ابعاد بزرگ بر روی پرده نمایش انعکاس دهد. این دستگاه امروزه با نام های مختلفی نظیر ویدئو پروژکتور، دیتا پروژکتور، مالتی مدیا پروژکتور، ال سی دی پروژکتور، ویدئو پروجکشن، پروژکتور و … معرفی می شود که مفهوم همه آنها یکی بوده و مطابق با تعریف فوق است.

معرفی ویدئو پروژکتورهای گوناگون

تعمیرات ویدئو پروژکتور و پاسخگویی به پرسش های کاربران

مرکز تعمیرات ویدئو پروژکتور ضمن ارائه کلیه خدمات و تعمیرات مرتبط با این دستگاه، ارائه دهنده تمامی خدمات مرتبط با نگهداری، سرویس و تعمیر این پروژکتور است. کاربران گرامی می توانند با حضور در مرکز تعمیرات ویدئو پروژکتور تخصصی ترین خدمات مرتبط با این دستگاه را دریافت نمایند. برخی از خدمات ارائه شده در این مرکز عبارتند از:

 • رفع تمامی عیوب و اشکالات مرتبط با منبع تغذیه
 • رفع اشکالات مرتبط با فن
 • ارائه تعمیرات مرتبط با Main Board و ریموت کنترل
 • تعمیر تخصصی برد الکترونیکی
 • رفع اشکالات مرتبط با لنز و اپتیک پروژکتور
 • تعویض قطعه لامپ پروژکتور
 • تعمیرات مرتبط با لامپ بلاست
 • رفع ایرادهای تخصصی تراشه DMD
 • رفع عیوب مرتبط با چرخه رنگ
 • رفع مشکلات چرخه رنگ

بد نیست بدانید که به اذعان کارشناسان مرکز سخت افزار ایران رایج ترین ایراد در این دستگاه، ایراد مرتبط با لامپ آن است که البته ارتباط نزدیکی با شیوه استفاده از دستگاه دارد. در این میان، نحوه روشن و خاموش کردن دستگاه و میزان دود و گردو غبار موجود در دستگاه نیز در تعیین میزان عمر لامپ بسیار مؤثر است.

(کاربران گرامی توجه داشته باشند که ترکیدن لامپ در درون دستگاه ممکن است سبب آسیب رسانی به دیگر بخشهای دستگاه گردد). در صورت نیاز به کسب اطلاعات و مطالب بیشتر در رابطه با رایج ترین اشکالات ایجاد شده در این دستگاه و دیگر دستگاه می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خدمات تخصصی ارائه شده در مرکز تعمیرات ویدئو پروژکتور

 • تعمیر و تعویض لامپ ویدئو پروژکتور
 • عیب‌یابی و تعمیرات مربوط به تراشه DMD
 • عیب‌یابی و تعمیرات مربوط به چرخه رنگ
 • عیب‌یابی و تعمیرات مربوط به فن ویدئو پروژکتور
 • رفع عیوب مربوط به Main Board ویدئو پروژکتور
 • رفع اختلالات مربوط به ریموت کنترل ویدئو پروژکتور
 • عیوب مربوط به پاور ویدئو پروژکتور
 • عیوب مربوط به پاور لامبلاست
 • عیوب مربوط به منشور رنگ LCD ویدئو پروژکتور
 • عیوب مربوط به چرخ رنگ CARELWEEL ویدئو پروژکتور
 • عیوب مربوط به تراشه DMD
 • عیوب مربوط به لنز و اپتیک پروژکتور

لینک های مفید

نمایندگی رسمی اپل / تعمیرات پروزکتور ایسوس / نمایندگی رسمی توشیبا /تعمیرات پروژکتور شارپتعمیرات پروژکتور دل / تعمیرات پروژکتور پاناسونیک / تعمیرات پروژکتور ریکوتعمیرات پروزکتور سونی / تعمیرات پروژکتور ایسر / تعمیرات پروژکتور ال جی /نمایندگی رسمی سامسونگنمایندگی رسمی برادر / تعمیر پروژکتور کانن / تعمیرات پروژکتور زیراکس / نمایندگی رسمی ایکس ویژن/نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا / نمایندگی رسمی لنوو

نمایندگی اپل / نمایندگی ایسوس / نمایندگی توشیبا / نمایندگی شارپ / نمایندگی دل / نمایندگی فوجیتسو / تعمیرات پروژکتور پاناسونیک / نمایندگی ریکو / نمایندگی سونی / تعمیرات پروژکتور ایسر /نمایندگی ال جی / نمایندگی سامسونگ / نمایندگی برادر / نمایندگی کپی کانن / نمایندگی اچ پی /نمایندگی زیراکس / نمایندگی ایکس ویژن / نمایندگی هواووی / نمایندگی لنوو / نمایندگی کیوسرا /نمایندگی اچ تی سی /تعمیرات پروژکتور / تعمیرات پروژکتور کانن

نمایندگی اپل در ایران / نمایندگی ایسوس در ایران / نمایندگی توشیبا در ایران / نمایندگی شارپ در ایران /نمایندگی دل در ایران /نمایندگی فوجیتسو در ایران / نمایندگی پاناسونیک در ایران /نمایندگی ریکو در ایران / نمایندگی سونی در ایران / نمایندگی ایسر در ایران / نمایندگی ال جی در ایران /نمایندگی سامسونگ در ایران /نمایندگی برادر در ایران /نمایندگی مرکزی کانن در ایران / نمایندگی اچ پی در ایران / نمایندگی زیراکس در ایران / نمایندگی ایکس ویژن در ایران / نمایندگی کونیکا مینولتا در ایران / نمایندگی لنوو در ایران

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+