تعمیرات سخت افزاری رایانه

تعمیرات سخت افزاری رایانه

تعمیرات سخت افزاری رایانه همان گونه که از نام آن برمی آید ، شامل خدماتی است که به بخش سخت افزار کامپیوتر مربوط می شود. یک سیستم رایانه ترکیبی از نرم‌افزار و سخت‌افزار است . در این جا لازم می دانیم ، توضیح مختصری در ارتباط با سخت افزار رایانه  جهت مطالعه ی کاربران ارائه دهیم. سخت‌افزار رایانه که در زبان انگلیسی: Computer Hardware  خوانده می شود.

به مجموعه‌ ی اجزای فیزیکی یک رایانه یا کامپیوتر گفته می شود. این اجزای فیزیکی عبارتند از : نمایشگر، موشواره( موس ) ، صفحه‌کلید، دیسک سخت، کارت‌های گرافیک، کارت‌های صدا، حافظه اصلی، مادِربورد و….

تعمیرات سخت افزاری رایانه

فردی که تعمیرات سخت افزاری رایانه را انجام می دهد باید به تمامی قطعات مذکور مسلط باشد. کادرفنی تعمیر رایانه در مرکز سخت افزار ایران پس از انجام عیب یابی و تشخیص قطعه ی معیوب ، نسبت به تعمیر آن اقدام می کنند. در بخش بعدی به ذکر برخی از قطعات سخت افزاری رایانه که تعمیرات آن در مرکز سخت افزار ایران انجام می گردد می پردازیم.

تعمیرات CPU رایانه

تعمیرات CPU در صورتی که ایراد سخت افزاری موجود مربوط به این قطعه باشد انجام می گردد. سی پی یو را می توان  مغز کامپیوتردانست. وظیفه سی پی یو پردازش اطلاعات ورودی و خروجی کامپیوتر است. هر اطلاعاتی که شما به کامپیوتر می دهید در ابتدا، جهت پردازش وارد سی پی یو می شود. تعمیرات cpu  توسط مهندسین و متخصصین تعمیرات سخت افزاری کامپیوتر در مرکز تعمیرات رایانه  انجام می شود.

تعمیرات مادربرد رایانه

تعمیرات مادر یکی از تعمیرات سخت افزاری رایانه است. مادر برد یک صفحه بزرگ است که روی آن اسلات هایی جهت قرار دادن اجزای مختلف کامپیوتر تعبیه شده. هر قطعه ای که از داخل یا بیرون به کامپیوتر متصل کنید، به نحوی به مادربورد متصل است. لذا این برد اصلی نقش مهمی در عملکرد رایانه دارد و تعمیرات آن نیز نیاز تخصص و مهارت است.

ارتقاء RAM رایانه

رم از دیگر قطعات سخت افزاری رایانه است . که نقش اصلی در سرعت کامپیوتر شما دارد . وظیفه اصلی رم ها جابجایی اطلاعات است. هرچه سرعت رم بالاتر باشد سرعت کارکرد سیستم شما بیشتر خواهد بود. متخصصین تعمیرات سخت افزاری رایانه در صورت مشاهده در رم کامپیوتر شما آن را ارتقا می دهند.

تعمیرات Power رایانه

در هنگام بروز مشکلات سخت افزاری درکامپیوتر ممکن است پاور دستگاه آسیب دیده باشد. Power وظیفه برق رسانی به اجزای مختلف کامپیوتر را به عهدهخ دارد. پاور ها برق را از کابل متصل شده به برق شهری دریافت می کنند و در سیستم شما پخش می نمایند. متخصصین تعمیرات سخت افزاری رایانه پس از عیب یابی تعمیر و ترمیم Power رایانه را به صورت تخصصی انجام خواهند داد.

تعمیر-تعویض کارت صدا - Sound Card

تعمیرات کارت صدا زمانی انجام می گردد که با مشکلات صدا در کامپیوتر مواجه شویم . کارت صدا وظیفه تبدیل و انتقال فایل های صوتی به پخش کننده صدا را دارد. هر زمان که شما یک فایل صوتی پخش می کنید سی پی یو اطلاعات را از شما دریافت میکند و به کارت صدا میدهد. سپس کارت صدا آن را به اسپیکر میفرستد و فایل صوتی پخش میشود . در صورت بروز مشکل در این قطعه ، با توجه به تشخیص کارشناسان تعمیرات سخت افزاری رایانه کارت صدا تعمیر یا تعویض خواهد شد.

تعمیرات – بازیابی Hard رایانه

هارد محل ذخیره اطلاعات شما است. هر فایلی که شما ذخیره میکنید در هارد دسته بندی میشود و شما در آینده میتوانید مجددا به آن دسترسی داشته باشید. در صورتی که به هر دلیل هارد کامپیوتر آسیب ببیند ، اطلاعات شما از دست خواهد رفت. اما نگران این موضوع نباشید . کارشناسان بازیابی اطلاعات هارد در مرکزسخت افزار ایران قادر به بازیابی اطلاعات انواع هارد ها می باشند . خدمات ریکاوری هارد توسط دستگاه pc3000 در این مرکز انجام می گردد.

تعمیر_ تعویض DVD-ROM

DVD-ROM ، خواندن سی دی یا دی وی دی به عهده دارد . به کمک این وسیله شما می توانید اطلاعات خود را روی DVD یا CD ذخیره نمایید. در صورت بروز مشکل در DVD-ROM یا CD-ROM کارشناسان تعمیرات سخت افزاری رایانه  نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام خواهند نمود.

تعمیر- ارتقاء کارت گرافیک - Graphic Card

تعمیر ، تعویض یا ارتقاء کارت گرافیک از دیگر خدمات تعمیرات سخت افزاری رایانه است. کارت گرافیک دستگاه متصل کننده مانیتور به کامپیوتر است. تمامی اطلاعات قابل مشاهده وارد این قطعه می شوند و بعد از آن به مانیتور شما انتقال می یابند. کارشناسان مرکز سخت افزار ایران پس از بررسی و عیب یابی مشکلات مربوط به کارت گرافیک رایانه را مرتفع خواهند نمود.

اخبار و خواندنی های رایانه

اخبار و خواندنی های رایانه ، عبارت است از مطالب مفید و خواندنی در دنیای یارانه و کامپیوتر . این بخش شامل جدیدترین  اخبار ، مقالات تخصصی -عمومی و محصولاتی است  که به تازگی وارد بازار شده اند.  همچین به سوالات متداول که ممکن است برای هریک از کاربران pc  ها یا کامپیوترهای شخصی مطرح شود در این بخش پاسخ داده خواهد شد. لازم به ذکر است ، سوالات توسط متخصصین تعمیرات کامپیوتر پاسخ داده می شود. کاربران گرامی را به مطالعه ی مطالب این بخش دعوت می نماییم.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+
تغییر تایم کاری