ارتقای سخت‌افزاری لپ‌تاپ

تعمیر لپ تاپ

 ارتقای سخت‌افزاری لپ‌تاپ

ارتقای سخت‌افزاری لپ‌تاپ‌ها به آسانی رایانه‌های رومیزی نیست. در واقع ارتقا قطعات لپ‌تاپ‌های جدید سخت‌تر هم شده است. با این حال ممکن است مایل باشید لپ‌تاپ خود را با رم بیشتر یا یک هارد SSDارتقا دهید. بسیاری از لپ‌تاپ‌ها به راحتی قابل‌ارتقا هستند. با این حال این کار نیاز به تحقیق و اطلاع از پیش‌نیازهایی دارد که ما در این مطلب شما را با آنها آشنا خواهیم ساخت.

مسلماً این ایده که لپ‌تاپی را بخرید به امید آنکه در آینده قطعات سخت‌افزاری آن را ارتقاء خواهید داد، ایده‌ی بسیار بدی خواهد بود. شاید بهتر باشد سخت‌افزار مورد نیاز خود را همان ابتدا خریداری کنید تا در آینده برای پیدا‌کردن نسخه‌ی موردنظر متحمل اتلاف وقت و هزینه‌ی بیشتر نشوید.

رایانه‌ی رومیزی در مقایسه با لپ‌تاپ

زمانی که شما یک رایانه‌ی رومیزی را خودتان اسمبل می‌کنید، یک کیس اختصاصی خواهید داشت که محتویات آن را متناسب با سلیقه، کاربرد و بودجه‌ی خود مشخص خواهید کرد. شما می‌توانید به کمک یک پیچ‌گوشتی و بازکردن چند پیچ ساده، به همه‌ی قطعات موجود در کیس خود دسترسی داشته باشید. اجزایی که در کیس نصب می‌کنید، دائمی نخواهند بود و می‌توان در صورت لزوم هر یک را تغییر داد. حتی اگر شما یک رایانه‌ی رومیزی آماده را خریداری کنید، احتمالاً مادربورد آن با اسلات‌هایی خالی از رم و PCI Express همراه خواهند بود که می‌توانید رم و کارت‌های توسعه‌ی بیشتری را روی آن نصب کنید. بسیاری از سازندگان ممکن است تلاش کنند تا به‌روزرسانی و تغییرات سخت‌افزاری در رایانه‌های رومیزی آماده‌ی خود را سخت کنند؛ با این‌حال ارتقای سخت‌افزار این رایانه‌های رومیزی نیز از اغلب لپ‌تاپ‌های موجود آسان‌تر است.

لپ‌تاپ‌ها متفاوتند. شما نمی‌توانید لپ‌تاپ اختصاصی خود را اسمبل کنید. تنها انتخاب شما، خرید لپ‌تاپ‌های آماده از سازندگان آن است. آنها شاسی یا همان کیس سفارشی خود را برای هر لپ‌تاپ می‌سازند و اجزائی را برای استفاده در آن متناسب با هدف و سیاست‌های خود انتخاب می‌کنند. اولترابوک‌های مدرن اینتل و مک‌بوک‌های اپل به‌طور فزاینده‌ای در حال نازک و سبک‌تر شدن هستند و برای قابل ارتقاء بودن از سوی کاربر ساخته‌ نمی‌شوند.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+